Dostawa energii elektrycznej do obiektów administrowanych przez Gminę Grodziczno

Gmina Grodziczno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00631375
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00631375/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-04 09:34
Lokalizacja
Grodziczno, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9e602240-85b3-42b1-bfcb-5d6e20f53210
Identyfikator
8771420253
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

ENERGA - OBRÓT SPÓŁKA AKCYJNAGdańsk, PL · lot 0
116 407,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00631375 z dnia 2024-12-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa energii elektrycznej do obiektów administrowanych przez Gminę Grodziczno

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grodziczno

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Grodziczno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118900

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grodziczno 17a

1.5.2.) Miejscowość: Grodziczno

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-324

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 564729722

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: benia@grodziczno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.grodziczno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ug_grodziczno

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa energii elektrycznej do obiektów administrowanych przez Gminę Grodziczno

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e602240-85b3-42b1-bfcb-5d6e20f53210

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00631375

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00001191/15/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa energii elektrycznej do obiektów administrowanych przez Gminę Grodziczno

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00601172

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IP.271.1.17.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 99463,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów administrowanych przez Gminę Grodziczno, który podzielono na 3 zadania – zgodnie z Załącznikiem do Przedmiotu Zamówienia, zawierającym szczegółowy wykaz punktów poboru energii elektrycznej wraz z opisem charakterystyki oraz szacunkowe zapotrzebowanie mocy.
2. Szacunkowa sumaryczna ilość dostarczanej energii elektrycznej dla 37 punktów poboru energii wynosi 140000 kWh w taryfie C12A, 40000 kWh w taryfie C11 oraz 2000 kWh w taryfie G11. Całkowita szacowana sumaryczna roczna moc zapotrzebowania zgodnie z Załącznikiem do Przedmiotu Zamówienia.
3. Określenie szacunkowego zapotrzebowania na energię elektryczną stanowi element służący wyborowi najkorzystniejszej oferty i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do dostawy energii elektrycznej w podanych ilościach.
4. Dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie zgodnie ze standardami i na warunkach określonych w sprawie szczegółowych zasad kształtowania w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) i w przepisach wykonawczych do tej ustawy oraz innych obowiązujących przepisach prawa.
5. Szczegółowe informacje i warunki zamówienia:
1) aktualnie Zamawiający posiada umowę na sprzedaż energii elektrycznej do dnia 31.12.2024 r.;
2) Operatorem Systemu Dystrybucji energii elektrycznej dla poszczególnych punktów poboru energii jest Energa Operator;
3) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa na dostawę energii, jeśli zajdzie taka konieczność, przeprowadził procedurę skutecznej zmiany sprzedawcy energii elektrycznej zgodnie z Instrukcją Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej. Zamawiający udzieli Wykonawcy stosownego pełnomocnictwa do przeprowadzenia w imieniu Zamawiającego procedury skutecznej zmiany sprzedawcy;
4) wszystkie punkty poboru są istniejącymi obiektami, z układami pomiarowo-rozliczeniowymi;
5) od Wykonawcy oczekuje się starannego zapoznania z przedmiotem zamówienia. Wykonawca może dokonać wizji lokalnej obiektów, stanowiących przedmiot niniejszego postępowania;
6) energia elektryczna powinna spełniać standardy i parametry techniczne, zgodnie z zapisami ustawy Prawo Energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy, a także Polskimi Normami;
7) dostawa energii elektrycznej będzie odbywać się za pośrednictwem sieci dystrybucji należącej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego, z którym Zamawiający będzie posiadał na dzień rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej podpisaną umowę o świadczenie usług dystrybucji;
8) Zamawiający wymaga, aby Dostawca miał możliwość rozliczania go jako prosumenta, w przypadku zgłoszenia przyłączenia mikroinstalacji do sieci elektroenergetycznej Energa Operator S.A.;
9) rozliczenia ilości sprzedanej energii odbywać się będą na podstawie odczytów z układów pomiarowo-rozliczeniowych, dokonywanych przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego, z 2 miesięcznym okresem rozliczeniowym;
10) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby punktów poboru energii wskazanych w załączniku do SWZ, w szczególności przypadkach zmian praw własności, praw do administrowania, zmiany sposobu użytkowania i zamknięcia punktów poboru energii a także do zmiany mocy umownej;
11) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia liczby punków poboru energii i zawarcia umowy na dostawę energii do nowego punktu poboru energii za cenę dla danej taryfy zaoferowaną przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu;
12) nazwy punktów odbioru energii elektrycznej wskazane na fakturze powinny być zgodne z nazwami punktów odbioru energii elektrycznej określonymi w załączniku nr 1 do Przedmiotu Zamówienia;
13) w przypadku wystąpienia nadpłaty na numerze konta Zamawiającego należne środki należy przekazać bezpośrednio na bankowy numer konta Gminy Grodziczno ze wskazaniem obiektu oraz rachunku, którego nadpłata dotyczy;
14) zamawiający dopuszcza maksymalnie dwumiesięczny termin wypowiedzenia umowy;
15) Wykonawca zaoferuje jedną cenę dla taryfy C12A, bez podziału na cenę za energię szczytową/dzienną i cenę za energię pozaszczytową/nocną;
16) zaproponowana ceny dla taryf C11, C12A, G11 nie może ulec zwiększeniu przez cały okres trwania umowy od 01.01.2025 do 31.12.2025 r.;
17) Wykonawca zobowiązany jest przy realizacji zamówienia stosować zapisy ustawy z 02 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2024 poz. 340 z późn. zm.).
6. Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentach wskazanych w SWZ – Wykonawcy winni przygotować swoje oferty w oparciu o treść wskazanych tam dokumentów.
7. Szczegółowy wykaz punktów poboru energii elektrycznej wraz z opisem charakterystyki oraz szacunkowe zapotrzebowanie mocy stanowi załącznik do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 116407,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 129614,94 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 116407,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energa Obrót S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9570968370

7.3.3) Ulica: Aleja Grunwaldzka 472

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-309

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 116407,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2024-12-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy