Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opałowego i pelletu w sezonie grzewczym 2024/2025

Miasto Jordanów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00631785
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00631785/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-04 10:39
Lokalizacja
Jordanów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-333fb987-d3e9-4d39-99f4-8d85818c416e
Identyfikator
5521579821
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowyPaliwa drzewne

Wykonawcy

2 przyznane

EUROSPED PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBytom, PL · lot 0
76 600 PLN
MARIA STABRAWABochnia, PL · lot 1
17 580 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00631785 z dnia 2024-12-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opałowego i pelletu w sezonie grzewczym 2024/2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Jordanów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893227

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Jordanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-240

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 182691700

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: miasto@jordanow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.jordanow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-333fb987-d3e9-4d39-99f4-8d85818c416e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opałowego i pelletu w sezonie grzewczym 2024/2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-333fb987-d3e9-4d39-99f4-8d85818c416e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00631785

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00062199/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup oraz sukcesywna dostawa paliw do budynków mienia komunalnego w sezonie grzewczym 2024/2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00551886

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IRG.271.1.13.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 134720,71 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa zadania: Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opalowego i pelletu drzewnego w sezonie grzewczym 2024/2025
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części obejmujące odpowiednio:
I. Część I Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opalowego w sezonie grzewczym 2024/2025
1) Wspólny Słownik Zamówień CPV:
09135100-5 - Olej opałowy
2) Opis przedmiotu zamówienia:
3) Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego lekkiego w łącznej ilości 20 000 litrów z przeznaczeniem na potrzeby kotłowni: Urzędu Miasta Jordanowa przy ul. Rynek 1, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej przy ul.3 Maja 2 , w okresie od daty zawarcia umowy do 30.04.2025 r., o parametrach nie gorszych niż: wartość opałowa min.42,6 MJ/kg; temperatura płynięcia max.-20°C; temperatura zapłonu min.56°C; gęstość w temperaturze 15°C max.860 kg/m3; lepkość kinetyczna w 20°C max.6,00 mm²/s ;zawartość siarki max.0,10 % (m/m). Olej opałowy lekki musi spełniać wymagania normy PN-C-96024:2020-12
4) Zamawiający informuje, że podana w niniejszej specyfikacji wielkość zamówienia jest wielkością szacunkową i zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu dostawy co do ilości (mniejszych ilości) ze względu na aktualne potrzeby.
Minimalna ilość, którą zamawiający zamówi wynosi : 15 000 litrów
5) Dostawa oleju opałowego odbywać się będzie do miejsc wskazanych przez Zamawiającego (odbiorca) w terminie (czasie) jaki wykonawca (dostawca) zaproponuje w ofercie cenowej (formularzu ofertowym), jednak nie dłużej niż 168 godzin od momentu złożenia zamówienia przez Zamawiającego e-mailem. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie potwierdzić fakt przyjęcia zgłoszenia na numer faxu lub e-mail wskazany przez Zamawiającego. Zgłoszenia będą składane w dni robocze w godzinach pracy urzędu. Jeżeli termin upływa w dniu ustawowo wolnym od pracy to dostawca dostarczy olej w dniu roboczym następującym po tym dniu. Dostawy realizowane będą własnym transportem Wykonawcy na koszt i ryzyko Wykonawcy od poniedziałku do piątku w godz.8:30-14:30 zgodnie z zamówieniem od Zamawiającego. Olej opałowy musi posiadać świadectwo jakości i parametry nie gorsze niż określone powyżej. Przedmiot zamówienia obejmuje również transport asortymentu do miejsca przeznaczenia oraz wyładunek. Do każdej dostawy oleju opałowego należy dołączać aktualne świadectwo jakości dostarczonego paliwa. Dostawy oleju opałowego realizowane będą sukcesywnie (partiami) na koszt wykonawcy specjalistycznym transportem, zgodnie z zapotrzebowaniem Zamawiającego. Jednorazowo zamawiana będzie (dostawa cząstkowa) ilość 3000 litrów. W przypadku przyjmowania oleju w warunkach rzeczywistych i kontrolowania jego ilości na podstawie wskazań przepływomierza Zamawiający ma prawo żądać okazania świadectwa legalizacji licznika autocysterny o numerze zgodnym z numerem seryjnym licznika zainstalowanego na autocysternie, z której będzie dokonywany rozładunek oleju opałowego. Podstawą do wystawienia faktury będzie dostarczona ilość oleju opałowego w temperaturze 15°C wg wskazań zalegalizowanego układu pomiarowego z kompensacją do 15°C przy autocysternie. Posiadane zbiorniki:
-Urząd Miasta Jordanowa -6000 litrów (4 zbiorniki po 1500 litrów);
-MOPS I NZOZ 3 Maja 2i 2a- 5000 litrów ( 5 zbiorników po 1000 litrów);
6) Wymagany rozładunek przy zastosowaniu pompy przy autocysternie.
Geolokalizacja zbiorników na terenie Miasta Jordanowa objętych zamówieniem:
a) 49.649432474864554, 19.83040405388794 - Urząd Miasta Jordanowa, Rynek 1, 34-240 Jordanów
b) 49.64970945587083, 19.82831980110134 - MOPS I NZOZ, 3 Maja 2 i 2a, 34-240 Jordanów

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

4.5.5.) Wartość części: 103967,54 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa zadania: Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opalowego i pelletu drzewnego w sezonie grzewczym 2024/2025
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 części obejmujące odpowiednio:

Część II Zakup oraz sukcesywna dostawa pelletu drzewnego w sezonie grzewczym 2024/2025
1) Wspólny Słownik Zamówień CPV
09111400-4 Paliwa drzewne
2) Przedmiotem zamówienia jest: Zakup pelletu drzewnego workowanego na paletach oraz dostarczanie zakupionego pelletu opałowego do budynku mienia komunalnego Rynek 2.
3) Dostarczany pellet opałowy musi spełniać wymagania jakościowe określone w:
Normie DIN Plus oraz ENplus A1. Aktualny (ważny) certyfikat jakościowy DIN PLUS oraz certyfikat potwierdzający zgodność z normą EN 14961-2 w klasie A1,A2 dla oferowanego pelletu.
4) Dostarczony pellet musi spełniać następujące parametry:
-wartość opałowa nie niższa niż 18Mj/kg;
-wilgotność nie większa niż 10,0%;
-zawartość popiołu w stanie suchym: A1 ≤ 0,7%;
- zawartość siarki nie większa niż 0,08%;
- gęstość od 1,0 do 1,4 kg/dm3;
- długość od 10 do 40 mm,
- średnica 6 mm
- wytrzymałość mechaniczna (abrazja) ≥ 98,00%
5) Szacowane zapotrzebowanie na pellet opałowy w budynku Rynek 2 to około 20 Mg w okresie 01.11.2024r.-31.05.2025r.
6) Zakres zamówienia może zostać uściślony do rzeczywistych potrzeb energetycznych Zamawiającego. Uściślenie potrzeb energetycznych Zamawiającego Ilość pelletu opałowego, jaka zostanie faktycznie zakupiona, będzie zależała od potrzeb Zamawiającego, zależnych od temperatury powietrza, zmian technologicznych lub zmian organizacyjnych Zamawiającego.
7) Zamawiający informuje, że podana w niniejszej specyfikacji wielkość zamówienia jest wielkością szacunkową i zastrzega sobie prawo do zmiany zakresu dostawy co do ilości (mniejszych ilości) ze względu na aktualne potrzeby.
Minimalna ilość, którą zamawiający zamówi wynosi :12 Mg
8) Wykonawcy nie przysługuje roszczenie z tytułu zakupienia mniejszych ilości pelletu podanych w pkt.7
9) Dostawa opału będzie realizowana wg indywidualnych zleceń/operatywnych uzgodnień dokonywanych przez upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego w formie cząstkowych dostaw (jednorazowa dostawa nie może przekroczyć 4 Mg) uwzględniających zlecone ilości i terminy, z co najmniej siedmiodniowym wyprzedzeniem.
10) Do realizacji dostaw pelletu opałowego winny być pojazdy wyposażone w HDS Geolokalizacja zbiorników na terenie Miasta Jordanowa objętych zamówieniem:
49.6490676, 19.8286183 - Urząd Miasta Jordanowa, Rynek 2, 34-240 Jordanów

4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.) Wartość części: 30753,17 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 76600 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 76600 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 76600 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROSPED Paliwa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240615721

7.3.3) Ulica: ul. Dworska 6

7.3.4) Miejscowość: Bytom

7.3.5) Kod pocztowy: 41-902

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 76600 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-05-31

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 17580,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 23340 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 17580,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo Usługowa EKSPORT IMPORT MARIA STABRAWA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851730254

7.3.3) Ulica: NA BUCZKÓW 4

7.3.4) Miejscowość: Bochnia

7.3.5) Kod pocztowy: 32-700

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 17580,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-05-31
2024-12-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy