Budowa instalacji fotowoltaicznej dla SP ZOZ w Łęcznej
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁĘCZNEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00632085
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00632085/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-04 11:35
- Lokalizacja
- Łęczna, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5df395d9-36b9-48d9-87d0-c089b1251320
- Identyfikator
- 7132393684
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00632085 z dnia 2024-12-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa instalacji fotowoltaicznej dla SP ZOZ w Łęcznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁĘCZNEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431218969
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Krasnystawska 52
1.5.2.) Miejscowość: Łęczna
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-010
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@szpital.leczna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpital.leczna.pl/bip/zamowienia-publiczne
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5df395d9-36b9-48d9-87d0-c089b12513201.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa instalacji fotowoltaicznej dla SP ZOZ w Łęcznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5df395d9-36b9-48d9-87d0-c089b1251320
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00632085
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00051292/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa instalacji fotowoltaicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie realizowane jest w ramach Działania 4.7 Zwiększenie wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii, programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00562816
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP ZOZ – DZ / 25 / 2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowane polegające na budowie instalacji fotowoltaicznej o łącznej mocy 321,6kWp oraz magazynu energii o pojemności 161kWh i mocy 100kW.
Kod numeryczny Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) dla przedmiotowego zadania:
45000000-7 Roboty budowlane
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych;
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne;
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków;
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach;
09332000-5 - Instalacje słoneczne;
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne;
51112100-1 - Usługi instalowania sprzętu do przesyłu energii elektrycznej
2. W ramach zamówienia należy:
2.1. Wykonać i uzgodnić dokumentację wykonawczą spełniającą warunki techniczne przyłączenia do sieci elektroenergetycznej instalacji wytwórczych. Dokumentację należy wykonać na podstawie dostarczanych przez Wykonawcę urządzeń pomiarowych, zabezpieczających i nadzorujących oraz przechowywujących i wytwórczych energie elektryczną. Należy wykonać dostosowanie obecnego układu pośredniego energii elektrycznej na napięciu SN 15kV poprzez wymianę istniejących przekładników prądowych i napięciowych. Dostosowanie układu pomiaru do nowych warunków pracy. Należy istniejące aparaty łączeniowe w rozdzielnicy SN wyposażyć w styki odwzorowujące położenie styków głównych. W istniejącej rozdzielnicy RGNN w jednej z sekcji zainstalować w miejscu istniejącej rezerwy, dedykowany do obsługi projektowanych instalacji, wyłącznik w napędem elektrycznym. Wychodzący obwód opomiarować, wyposażyć w odpowiednie przekładniki prądowe i obwody napięciowe, niezbędne do prawidłowej pracy układu nadzorczo zabezpieczającego. W pomieszczeniu rozdzielni nN zainstalować nową rozdzielnicę RGPV z której będą zasilane wszystkie elementy nowej instalacji. W rozdzielnicy RGPV zainstalować rozłącznik główny, ochronniki przeciwprzepięciowe oraz zabezpieczenia w postaci wyłączników o prądzie dobranym do zasilanego obciążenia. W razie potrzeb wyłączniki wyposażyć w napędy silnikowe. W pomieszczeniu rozdzielni należy również zainstalować szafę z zabezpieczeniami, sterownikiem polowym oraz siłownią DC w razie potrzeb. Dodatkowo w sekcji istniejącej rozdzielnicy RGNN zainstalować odpływ w postaci rozłącznika zasilającego potrzeby własne magazynu energii.
2.2. W terenie, w okolicy lądowiska wybudować gruntową instalację fotowoltaiczną składającą się z 340szt. paneli fotowoltaicznych o mocy jednostkowej 600Wp każdy. P=340x0,6kWp=204,0kWp. Panele należy zainstalować na dedykowanych konstrukcjach metalowych lub betonowych tak by uzyskać kąt nachylenia nie mniejszy niż 20° w kierunku południowym. W polu należy posadowić złącze kablowe ZK-1 którego zadaniem będzie zbieranie wyprodukowanej w inwerterach energii elektrycznej i oddawanie jej do rozdzielnicy RGPV za pomocą dedykowanej linii kablowej nN 0,4kV. Projektuje się 5szt. jednakowych inwerterów o mocy jednostkowej 50kW, każdy. Inwertery z złączem ZK-1 będą połączone liniami kablowymi promieniowo. Wraz z główną linią kablową łączącą rozdzielnicę RGPV z złączem ZK-1 oraz wraz z każdą linią łączącą złącza ZK-1 z danym inwerterem należy układać rurę osłonową stanowiącą kanalizacje techniczną na oprzewodowanie sygnałowe. Zgodnie z wytycznymi należy wykonać instalacje uziemiającą z którą połączyć projektowane elementy. Całość pola należy ogrodzić.
2.3. W terenie, obok budynku energetycznego należy posadowić zewnętrzny magazyn energii o pojemności 161kWh i mocy 100,0kW. Magazyn należy zasilić dwoma dedykowanymi liniami kablowymi nN 0,4kV. Linia główna zasilana z rozdzielni RGPV zabezpieczona wyłącznikiem z napędem silnikowym oraz linię potrzeb własnych, zasilaną z sekcji rozdzielnicy RGNN szpitala. Magazyn w ramach prewencyjnych należy ogrodzić. Zgodnie ze specyfikacją producenta, dostawcy należy wykonać uziemienie ochronno robocze. Do magazynu z pomieszczenia rozdzielni RGPV należy również doprowadzić kanalizację techniczną na ewentualne oprzewodowanie sygnalizacyjne.
2.4. Na dachu budynku E i D należy zainstalować instalacje fotowoltaiczną składającą się z 160szt paneli fotowoltaicznych o mocy jednostkowej 0,6kWp każdy. P=160x0,6kWp=96,0kWp. Panele należy instalować na dedykowanej konstrukcji metalowej klejonej do powierzchni dachu. Nie dopuszcza się perforacji istniejącego poszycia dachu. Po wykonaniu analizy wytrzymałościowej dopuszcza się zastosowanie balastowania. Zaleca się zastosowanie stelaży Al. W celu ochrony przed wyładowaniami atmosferycznymi na dachu należy zmodyfikować istniejącą instalację odgromową o dodatkowe iglice, maszty chroniące nowe elementy. Na dachu należy zainstalować złącze ZK-2 oraz trzy jednakowe inwertery o mocy 50kW każdy. Złącze oraz inwertery należy zainstalować bezpośrednio koło siebie na dedykowanym stelażu przymocowanym do nadbudówki na dachu. Złącze ZK-2 z rozdzielnicą RGPV należy połączyć dedykowaną linią kablową nN 0,4kV układaną w budynku w istniejącym szachcie elektrycznym, a w terenie w gruncie. Wraz z kablem należy ułożyć rurę osłonową stanowiącą kanalizację techniczną. Kabel z terenu do budynku wprowadzić poprzez złącza Z-PWP1 stanowiące wyłącznik PWP. W złączu będzie zabudowany rozłącznik izolacyjny z wybiciem sterowanym z istniejącej na terenie szpitala instalacji PWP.
2.5. Na dachu budynku H należy zainstalować instalacje fotowoltaiczną składającą się z 36szt paneli fotowoltaicznych o mocy jednostkowej 0,6kWp każdy. P=36x0,6kWp=21,6kWp. Panele należy instalować na dedykowanej konstrukcji metalowej klejonej do powierzchni dachu. Nie doszcza się perforacji istniejącego poszycia dachu. Po wykonaniu analizy wytrzymałościowej dopuszcza się zastosowanie balastowania. Zaleca się zastosowanie stelaży Al. W celu ochrony przed wyładowaniami atmosferycznymi na dachu należy zmodyfikować istniejącą instalację odgromową o dodatkowe iglice, maszty chroniące nowe elementy. Na dachu należy zainstalować złącze ZK-3 oraz jeden inwerter o mocy 20kW. Złącze oraz inwerter należy zainstalować bezpośrednio koło siebie na dedykowanym stelażu przymocowanym do nadbudówki na dachu. Złącze ZK-3 z rozdzielnicą RGPV należy połączyć dedykowaną linią kablową nN 0,4kV układaną w budynku w istniejącym szachcie elektrycznym, a w terenie w gruncie. Wraz z kablem należy ułożyć rurę osłonową stanowiącą kanalizację techniczną. Kabel z terenu do budynku wprowadzić poprzez złącza Z-PWP2 stanowiące wyłącznik PWP. W złączu będzie zabudowany rozłącznik izolacyjny z wybiciem sterowanym z istniejącej na terenie szpitala instalacji PWP.
6. Projektowana instalacja nie będzie posiadała możliwości oddawania nadwyżki wyprodukowanej, zmagazynowanej energii elektrycznej do sieci. W tym celu wszystkie inwertery muszą posiadać możliwość redukcji generowanej mocy. Sterowaniem tego ograniczenia będzie się zajmował dostarczony wraz z całą instalacją, dedykowany przez producenta „strażnik mocy” współpracujący z zabezpieczeniem głównym instalacji. Dostarczony system powinien spełniać wszystkie założenia przedstawione w warunkach przyłączenia do sieci elektroenergetycznej wydanych prze PGE Dystrybucja S.A. Dokumentację wykonawczą należy przed realizacją uzgodnić. Wszystkie zastosowane przewody muszą spełniać założenia CPR. Każdy zespół panele – Falownik musi być wyposażony wyłącznik po stronie DC, którego zadziałanie jest sterowane napięciem po stronie AC falownika. Wszystkie panele fotowoltaiczne zaleca się wyposażyć w optymalizer mocy..
3. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zaliczek.
4. Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób np. monterzy instalacji, pracownicy fizyczni, operatorzy maszyn, przy czynnościach w zakresie opisanym dokumentacją przy realizacji zamówienia tj, robót branży elektrycznej.
Sposób weryfikacji został zawarty w projekcie umowy w § 7 ust. 6 -8 umowy.
5. Zamawiający ustala minimalny termin gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia min. 60 miesięcy, a max. 82 miesiące, zgodnie z przyjętym kryterium oceny ofert „Okres gwarancji i rękojmi za wady, liczony od daty podpisania odbioru końcowego całego przedmiotu umowy lub w dacie protokolarnego potwierdzenia usunięcia usterek stwierdzonych przy odbiorze końcowym całego przedmiotu zamówienia.
6. Wykonawca wystawi dokumenty gwarancyjne określające szczegółowe warunki gwarancji jakości - „Kartę gwarancyjną” wg wzoru, który jest załącznikiem nr 2 do umowy.
7. Cena oferty jest ceną ryczałtową stanowiącą wynik kalkulacji własnej Wykonawcy dokonanej na wszystkie koszt narzutów.
8. Przedmiot zamówienia jest niepodzielony na części, bowiem ze względów technicznych i organizacyjnych, tworzy nierozerwaną całość. Roboty budowlane są ze sobą powiązane. Ponadto podzielenie zamówienia mogłoby spowodować nadmierne trudności techniczne oraz spowodować zwiększenie kosztów realizacji zadania z przyczyn naliczenia kosztów przez każdego Wykonawcę osobno.
9. Termin zapłaty wynosi do 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury
10. Zamawiający nie przewiduje wymagań określonych w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
11. Zamawiający nie przewiduje wymagań o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
12. Zamówienie realizowane jest w ramach Działania 4.7 Zwiększenie wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii, programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
09332000-5 - Instalacje słoneczne
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
51112100-1 - Usługi instalowania sprzętu do przesyłu energii elektrycznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1474422,02 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2358771,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1474422,02 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: UNIMOT ENERGIA I GAZ Sp. z o.o. Aleje Jerozolimskie 142 A 02-305
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6642140013
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1474422,02 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni
| 2024-12-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |