Przygotowanie, dowiezienie i wydanie posiłków dla uczniów na terenie Gminy Rzeczyca w 2025 roku
Gmina Rzeczyca
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00632139
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00632139/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-04 11:43
- Lokalizacja
- Rzeczyca, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4d5f6f24-c23a-434c-be40-7b959ca4b390
- Identyfikator
- 7732223393
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00632139 z dnia 2024-12-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie, dowiezienie i wydanie posiłków dla uczniów na terenie Gminy Rzeczyca w 2025 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rzeczyca
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648190
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Parkowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Rzeczyca
1.5.3.) Kod pocztowy: 97-220
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@rzeczyca.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.rzeczyca.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4d5f6f24-c23a-434c-be40-7b959ca4b3901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przygotowanie, dowiezienie i wydanie posiłków dla uczniów na terenie Gminy Rzeczyca w 2025 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4d5f6f24-c23a-434c-be40-7b959ca4b390
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00632139
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00052198/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Przygotowanie, dowiezienie i wydanie posiłków dla uczniów na terenie Gminy Rzeczyca w 2025 roku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00605749
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: UG-RIZ.271.22.2024.JK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie z komponentów zakupionych przez Wykonawcę jednodaniowych posiłków obiadowych w pomieszczeniach znajdujących się w Szkole Podstawowej w Rzeczycy i podanie uczniom Szkoły Podstawowej w Rzeczycy w stołówce Szkoły Podstawowej w Rzeczycy a także przygotowanie i dowóz posiłków do szkoły filialnej w Sadykierzu.
2. Szacunkowa ilość posiłków będąca przedmiotem zamówienia wynosi 10 450 posiłków (tj. 55 posiłków x 190 dni).
3. Przedmiot zamówienia należy wykonać w oparciu o szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, zgodnie z warunkami zamówienia, obowiązującymi przepisami prawa oraz wiedzą techniczną, z uwzględnieniem wyjaśnień i zmian dokonanych przez zamawiającego w czasie trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego – jeżeli miały miejsce.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55523100-3 - Usługi w zakresie posiłków szkolnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków
55521100-9 - Usługi rozwożenia posiłków
55320000-9 - Usługi podawania posiłków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 20 listopada 2024r. opublikował w BZP ogłoszenie o zamówieniu pn. Przygotowanie, dowiezienie i wydanie posiłków dla uczniów na terenie Gminy Rzeczyca w 2025 roku. Na stronie prowadzonego postępowania udostępnił dokumentację zamówienia. Po otwarciu ofert oraz w trakcie badania złożonych ofert, osoba merytorycznie odpowiedzialna za postępowanie przyznała, że przygotowując przedmiot zamówienia bazowała na latach poprzednich, wobec czego omyłkowo nie zmieniła liczby dzieci dla których będą przygotowywane posiłki w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Analiza aktualnego zapotrzebowania na posiłki wskazała na znaczne przeszacowanie ich liczby. Zgodnie z ust.7 § 1 umowy: „Zamówienie będzie realizowane zgodnie z potrzebami Zamawiającego, przy czym Zamawiający informuje, że jeżeli dzienna liczba posiłków będzie niższa niż 55 posiłków, Zamawiający zapłaci za 55 posiłków”. Na mocy niniejszego zapisu, Zamawiający mimo zmiany liczby uczniów, byłby zmuszony ponosić większe koszty, niż wynikające z zapotrzebowania, co skutkowałoby marnotrawstwem środków publicznych. Dodatkowo, zawyżona liczba posiłków mogła negatywnie wpłynąć na konkurencyjność zamówienia. Przygotowanie mniejszej ilości posiłków może zachęcić podmioty do przystąpienia do przetargu, dla których wskazane ilości przekraczały ich wydajność.W przedmiotowym stanie faktycznym, zachodzą wszystkie przesłanki unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt, 6:
• Doszło do naruszenia przepisów ustawy Pzp;
• Naruszenie powodowało, że Zamawiający wadliwie udzieliłby zamówienia: Opis przedmiotu zamówienia jest niekompletny – został sporządzony z naruszeniem art. 99 ust. 1 i 2 Pzp w zw. z art. 16 ust 1 Pzp. Z uwagi na braki w opisie przedmiotu zamówienia Wykonawcy mogli czynić różne założenia, kalkulując ceny ofertowe. Przy zamówieniu na większą ilość posiłków, zaoferowane ceny mogły być bardziej korzystne z uwagi na efekty skali.
• Wada w SWZ i ogłoszeniu o zamówieniu na tym etapie postępowania (po otwarciu ofert) jest niemożliwa do usunięcia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 164656,80 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 177650,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-12-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |