„Cyberbezpieczny Samorząd – etap I - Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach projektu grantowego”
Gmina Dąbrowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00633497
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00633497/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-04 15:15
- Lokalizacja
- Dąbrowa, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-421c82c3-e647-432b-a95c-9ae764eaf11a
- Identyfikator
- 9910458640
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00633497 z dnia 2024-12-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Cyberbezpieczny Samorząd – etap I - Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach projektu grantowego”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dąbrowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413047
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ks. prof. Józefa Sztonyka 56
1.5.2.) Miejscowość: Dąbrowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-120
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: fundusze@gminadabrowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminadabrowa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gminadabrowa1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Cyberbezpieczny Samorząd – etap I - Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach projektu grantowego”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-421c82c3-e647-432b-a95c-9ae764eaf11a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00633497
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00008161/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.4 Cyberbezpieczny Samorząd
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczna Gmina Dąbrowa” realizowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00581153
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.271.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja I etapu projektu pn.: „Cyberbezpieczna Gmina Dąbrowa”, polegająca na dostawie:
1) serwera wraz z wdrożeniem – 2 szt.
2) serwera NAS wraz z wdrożeniem – 4 szt.
3) narzędzia do tworzenia kopii zapasowej – 3 szt.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi:
1) opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 9;
2) projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 8 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
72260000-5 - Usługi w zakresie oprogramowania
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający stosownie do treści art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, bezpośrednio przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 195 816,00 zł brutto.W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie na składanie ofert wpłynęły 4 oferty:
Oferta nr 1 - MDP Polska ITS Sp. z o.o., ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa, cena oferty brutto: 365 146,41 zł;
Oferta nr 2 - itDesk Sp. z o.o., ul. Domańskiego 112a, 45-852 Opole, cena oferty brutto: 192 126,00 zł;
Oferta nr 3 - Spinel sp. z o.o., ul. Podwale 75, 50-449 Wrocław, cena oferty brutto: 276 823,80 zł;
Oferta nr 4 - PANCERNIK.IT sp. z o.o., ul. Zygmunta Krasińskiego 24, 40-019 Katowice, cena oferty brutto: 227 500,00 zł.
Podczas badania ofert Zamawiający stwierdził, że w Ofercie nr 2 nie uzupełniono prawidłowo Wykazu stanowiącego przedmiotowy środek dowodowy. Zamawiający zarówno w SWZ jak i ogłoszeniu o zamówieniu zastrzegł, że w związku z art. 107 ust. 3 ustawy Pzp NIE WEZWIE Wykonawcy do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych. Oferta nr 2 podlega odrzuceniu art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP zgodnie z uzasadnieniem podanym w ust. 1 niniejszej informacji.
Ze względu na fakt, iż:
1) Zamawiający odrzucił ofertę nr 2,
2) Cena ofert nr 1, 3 i 4 przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może jej zwiększyć, Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.
| 2024-12-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |