Budowa infrastruktury niezbędnej do użytkowania autobusów elektrycznych w formule zaprojektuj i wybuduj

MIEJSKA KOMUNIKACJA SAMOCHODOWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00633984
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00633984/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-05 08:33
Lokalizacja
Dębica, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-503b643c-0525-4c02-a842-eb98ef4f85ae
Identyfikator
8720002971
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneŁadowarkiMaszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenieTelemetryczny system nadzoruSłoneczne moduły fotoelektryczneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA USŁUGOWA "AC-DC" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPilzno, PL · lot 0
1 221 850 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00633984 z dnia 2024-12-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa infrastruktury niezbędnej do użytkowania autobusów elektrycznych w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKA KOMUNIKACJA SAMOCHODOWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 850490500

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sandomierska 3

1.5.2.) Miejscowość: Dębica

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-200

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 014 6823598

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mks.debica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mks.debica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-503b643c-0525-4c02-a842-eb98ef4f85ae

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający sektorowy - art. 5 ust. 1 pkt 1 - usługi transportowe

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa infrastruktury niezbędnej do użytkowania autobusów elektrycznych w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-503b643c-0525-4c02-a842-eb98ef4f85ae

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00633984

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Ograniczenie niskiej emisji w Dębicy poprzez zakup nowoczesnych, elektrycznych autobusów” dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00544804

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MKS/3526/06/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1221850 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
1.1 Zakup, dostawa i montaż 3 szt. dwustanowiskowych ładowarek o mocy 120 kW każda (2 x 60 kW). Tym samym zaplanowano punkt ładowania o dużej mocy tzw. punkt szybkiego ładowania. System ładowania pojazdu elektrycznego: plug-in. Ładowarki będą kompatybilne z autobusami elektrycznymi planowanymi do zakupu,
1.2 Budowa stacji transformatorowej wraz z niezbędnymi jej elementami, służącej obsłudze zakupionych ładowarek i pojazdów elektrycznych Zakres zadania obejmuje budowę stacji transformatorowej o mocy 400 kVA, wraz z wykonaniem przyłącza energetycznego oraz montażem linii kablowej średniego napięcia o długości ok. 160m, a także wykonaniem podłączenia zasilania 3 zestawów ładowarek ze stacją transformatorową. W ramach niniejszego zadania przewidziano także zakup baterii kondensatorów kompensacji mocy biernej (1 szt.). Niniejsze elementy pozwolą na utworzenie niezbędnej infrastruktury do ładowania zeroemisyjnych pojazdów elektrycznych. Zaplanowana moc stacji Trafo nie została przewymiarowana i jej wielkość jest w pełni adekwatna do potrzeb ładowania zakupionego taboru
1.3 Zakup i montaż paneli fotowoltaicznych służących produkcji energii z OZE do zakupionych ładowarek i pojazdów elektrycznych. W ramach zadania planuje się zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 75 kW. Moc instalacji nie została przewymiarowana i jej wielkość jest adekwatna do potrzeb ładowania zakupionego taboru. Zastosowanie instalacji przyczyni się do wykorzystania OZE do ładowania pojazdów, co będzie stanowić wartość dodaną w zakresie korzystnego oddziaływania na środowisko.
1.4 Dokumentacja projektowo-techniczna W ramach niniejszego zadania wykonana zostanie niezbędna dokumentacja techniczna projektu (projekty budowlane) dot.: stacji transformatorowej, sieci rozdzielczej oraz paneli fotowoltaicznych. Dokumentacja ta również będzie niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę.
2. Przedmiot zamówienia: Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ (Załącznik nr 4, Program Funkcjonalno – Użytkowy). Szczegółowe parametry ładowarek do ładowania magazynów energii elektrycznej (baterii, akumulatorów trakcyjnych) stanowi załącznik Nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31158000-8 - Ładowarki

31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

32441100-7 - Telemetryczny system nadzoru

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1221850 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1515741,23 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1221850 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowa AC-DC Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8722426882

7.3.3) Ulica: Lip iny 219 A

7.3.4) Miejscowość: Pilzno

7.3.5) Kod pocztowy: 39-220

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1221850,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

2024-12-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane