„Świadczenie usług komunalnych polegających m.in. na: bieżącym utrzymaniu czystości i porządku na terenie g. Staszów oraz zimowym utrzymaniu ulic, placów i chodników na terenie m. Staszowa w 2025 r."
GMINA STASZÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00634922
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00634922/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-05 11:34
- Lokalizacja
- Staszów, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d16cb84b-16e2-410e-8787-a3c6c4781646
- Identyfikator
- 8661608731
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00634922 z dnia 2024-12-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Świadczenie usług komunalnych polegających m.in. na: bieżącym utrzymaniu czystości i porządku na terenie g. Staszów oraz zimowym utrzymaniu ulic, placów i chodników na terenie m. Staszowa w 2025 r."
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STASZÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409749
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Opatowska 31
1.5.2.) Miejscowość: Staszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-200
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.7.) Numer telefonu: 158648305
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@staszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.staszow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/staszow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Świadczenie usług komunalnych polegających m.in. na: bieżącym utrzymaniu czystości i porządku na terenie g. Staszów oraz zimowym utrzymaniu ulic, placów i chodników na terenie m. Staszowa w 2025 r."2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d16cb84b-16e2-410e-8787-a3c6c4781646
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00634922
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00063073/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Świadczenie usług komunalnych polegających m. in. na bieżącym utrzymaniu czystości i porządku na terenie Gminy Staszów oraz zimowe utrzymanie ulic, placów i chodników na terenie Staszowa w 2025 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00553493
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.37.14.2024.III
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1017450,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie czystości i porządku na terenie gminy Sta-szów oraz zimowe utrzymanie ulic, placów i chodników na terenie miasta Staszowa poprzez:
1) Zamiatanie mechaniczne ulic o łącznej długości około 40 200 mb zgodnie z załącznikiem nr 1 oraz załącznikiem graficznym 1a.
2) Zamiatanie ręczne lub mechaniczne chodników o łącznej powierzchni około 75 200 m² zgodnie z załącznikiem nr 2 oraz załącznikiem graficznym 2a.
3) Zamiatanie ręczne lub mechaniczne placów (w tym parkingów) i schodów o łącznej powierzchni około 25 000 m² zgodnie z załącznikiem nr 3 oraz załącznikiem graficznym 3a.
4) Bieżące niszczenie (ręczne lub mechaniczne) przerastającej roślinności w chodnikach, przy krawężnikach itp.
5) Codzienne zbieranie wszelkich odpadów (liści, śmieci, stłuczki szklanej, itd.) na terenach zielonych na terenie miasta Staszowa.
6) Codzienne zbieranie wszelkich odpadów (liści, śmieci, stłuczki szklanej, itd.) w pasach drogowych ulic na terenie miasta Staszowa wymienionych w załączniku nr 4.
7) Zimowe utrzymanie w należytym stanie ulic, placów, chodników i schodów wraz z utrzymaniem ich czystości (wykaz ulic załącznik nr 5) polegające na:
a) bieżącym, skutecznym usuwaniu śliskości bezpośrednio po jej wystąpieniu poprzez posypywanie piaskiem, mieszaniną piasku z solą, solą przemysłową, solanką, lub w sposób mieszany,
b) bieżącym odkuwaniu lodu ze schodów, chodników i innych przejść oraz usuwaniu tego lodu,
c) bieżącym odśnieżaniu ulic, placów i chodników,
d) bieżącym wywożeniu nadmiaru śniegu na działki gminne o numerze ewidencyjnym 3039
i 3040 w Staszowie,
e) bieżącym zabezpieczeniu piasku służącego do posypywania ulic, placów i chodników poprzez gromadzenie go w rozstawionych na terenie miasta skrzyniach (zgodnie z załącznikiem nr 7),
f) bieżącym utrzymaniu czystości ulic, placów i chodników w okresie braku pokrywy śniegowej i opadów śniegu,
g) bieżącym usuwaniu sopli lodu z budynków, budowli i urządzeń będących własnością gminy Staszów,
h) zabezpieczeniu mieszaniny piasku z solą na terenie miasta Staszowa w ilości niezbędnej do prawidłowego wykonania powyższych czynności, oraz inne konieczne do wykonania prace gwarantujące prawidłowe funkcjonowanie przedmiotu zamówienia.
8) Utrzymanie w należytym stanie sanitarnym i technicznym szaletów miejskich znajdujących się przy ul. Krakowskiej i ul. Mickiewicza oraz obsługa polegająca głównie na:
- utrzymaniu właściwego stanu higienicznego w obiekcie szaletu,
- utrzymaniu porządku i czystości na zewnątrz wokół szaletów (zamiatanie, odśnieżanie, bieżące likwidowanie śliskości poprzez posypywanie piachem),
- zapewnienie odbioru nieczystości powstałych w wyniku funkcjonowania szaletu oraz jego utrzymania,
- zabezpieczeniu środków czystości w ilościach gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie szaletów, jak i spełnianie wymogów sanitarnych, w tym mydło oraz ręczniki papierowe do wycierania rąk przy umywalkach oraz zabezpieczeniu papieru toaletowego w toaletach,
- likwidację powstałych awarii (instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, itp.)
- przestrzeganie ustalonych godzin otwarcia szaletów
oraz inne niezbędne prace gwarantujące prawidłowe funkcjonowanie szaletów miejskich.
9) Utrzymanie w należytym stanie sanitarnym oraz technicznym toalety przenośnej znajdującej się na terenie Parku im. Adama Bienia w Staszowie polegające głównie na:
- utrzymaniu właściwego stanu higienicznego w toalecie,
- zapewnieniu odbioru nieczystości powstałych w wyniku funkcjonowania toalety.
10) Utrzymanie w należytym stanie sanitarnym oraz technicznym toalety przenośnej znajdującej się przy miasteczku rowerowym na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie polegające głównie na:
- utrzymaniu właściwego stanu higienicznego w toalecie,
- zapewnieniu odbioru nieczystości powstałych w wyniku funkcjonowania toalety.
11) Utrzymanie w należytym stanie sanitarnym oraz technicznym toalety publicznej typu kontenerowego znajdującej się na terenie Parku Miejskiego im. Górników Siarkowych w Staszowie polegające głównie na:
- utrzymaniu właściwego stanu higienicznego w toalecie,
- zabezpieczeniu środków czystości w ilościach gwarantujących prawidłowe funkcjonowanie szaletów, jak i spełnianie wymogów sanitarnych, w tym mydło oraz ręczniki papierowe do wycierania rąk przy umywalkach oraz zabezpieczeniu papieru toaletowego w toaletach.
- likwidację powstałych awarii (instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, itp.)
12) Bieżące sprzątanie wiat przystankowych w ilości 24 sztuk zlokalizowanych na terenie miasta Staszowa polegające m.in. na:
- sprzątaniu odpadów z terenu wiat przystankowych,
- bieżącym zrywaniu naklejonych ogłoszeń, plakatów,
- utrzymaniu porządku na terenie wiaty oraz wokół wiaty wraz z wykaszaniem trawy (w promieniu min. 2 metrów).
13) Sprzątanie raz w tygodniu wiat przystankowych w ilości 81 sztuk zlokalizowanych na terenie gminy Staszów polegające m.in. na:
- sprzątaniu odpadów z terenu wiat przystankowych,
- bieżącym zrywaniu naklejonych ogłoszeń, plakatów itp.,
- utrzymaniu porządku na terenie wiaty oraz wokół wiaty wraz z wykaszaniem trawy (w promieniu min. 2 metrów). Zamawiający zastrzega sobie prawo do wyznaczenia dodatkowego terminu sprzątania wiat przystankowych w przypadku stwierdzenia ich zanieczyszczenia.
14) Sprzątanie w miarę potrzeb, po zgłoszeniu przez Zamawiającego, miejsc przystankowych w ilości 183 sztuk zlokalizowanych na terenie gminy Staszów polegające m.in. na:
- utrzymaniu porządku i czystości wraz z wykaszaniem trawy (w promieniu min. 2 metrów).
15) Bieżące oczyszczanie tablic, słupów ogłoszeniowych zlokalizowanych na terenie miasta Staszowa poprzez systematyczne zrywanie odstających ogłoszeń oraz zebranie opadłych ogłoszeń z terenu przyległego. Kompleksowe oczyszczanie powierzchni tablic i słupów z zalegających ogłoszeń, plakatów itp., nie rzadziej niż raz na kwartał.
16) Dekorowanie i flagowanie ulic i placów z okazji świąt państwowych i okolicznościowych polegające na wywieszaniu i zdejmowaniu minimum 100 szt. flag państwowych na słupach ulicznych i w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w związku z uroczystościami państwowymi, okolicznościowymi i miejscowymi, po zgłoszeniu przez Zamawiającego. Realizacja zadania winna być zgodna z Ustawą z dnia 31 stycznia1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 155). Materiały zapewnia Wykonawca.
17) Czasowe przetrzymanie bezdomnych psów wraz z opieką nad nimi w zakresie: wyżywienia, pielęgnowania i pilnowania do czasu ich adopcji lub przewiezienia do schroniska, z którym Zamawiający ma podpisaną umowę oraz codzienne sprzątanie miejsca przetrzymywania bezdomnych zwierząt (budy i kojce).
Prace wymienione w punkcie 7) należy wykonywać na ulicach, placach, chodnikach i schodach zgodnie z ustalonymi standardami - załącznik nr 6.
Postępowanie z odpadami pochodzącymi z oczyszczania ulic, placów, chodników i parkingów będzie prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie.
W rozumieniu przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) Wykonawca staje się właścicielem powstałych odpadów i zanieczyszczeń zebranych podczas wykonania powyżej wskazanego zakresu robót.
Wykonawca zobowiązany jest do poniesienia kosztów związanych z transportem i zagospodarowaniem zebranych odpadów komunalnych z terenów objętych przedmiotem zamówieniem. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca przedłoży karty przekazania odpadów bądź faktury lub inne dokumenty potwierdzające przekazanie odpadów do odzysku lub unieszkodliwienia wraz z następującymi dokumentami w załączeniu.
Szczegółowe wymagania, dotyczące realizacji przedmiotowego zamówienia określono również
w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 12 SWZ.
3. Przedmiotowe zamówienie musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ.
4. Zamawiający nie wymaga:
- odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub,
- sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego.
Uwaga:
Zaleca się zapoznanie z terenem, objętym przedmiotowym zamówieniem.
Szczegółowe informacje określa SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane
90513200-8 - Usługi wywozu stałych odpadów miejskich
90620000-9 - Usługi odśnieżania
90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń
77500000-5 - Usługi hodowli zwierząt
98380000-0 - Usługi psiarni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1096000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1096000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1096000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Spółka Gminy z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 830251455
7.3.3) Ulica: ul. Wojska Polskiego 3
7.3.4) Miejscowość: Staszów
7.3.5) Kod pocztowy: 28-200
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1096000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |