Dożywianie prowadzone przez MGOPS w Nowej Sarzynie w 2025 roku

MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W NOWEJ SARZYNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00635028
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00635028/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-05 11:54
Lokalizacja
Nowa Sarzyna, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-57260a5c-c306-4e18-ba8e-1c598a34c11c
Identyfikator
8161545743
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi dostarczania posiłkówUsługi przygotowywania posiłków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00635028 z dnia 2024-12-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dożywianie prowadzone przez MGOPS w Nowej Sarzynie w 2025 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W NOWEJ SARZYNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690007499

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ignacego Łukasiewicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sarzyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-310

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 177178169

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mgops@nowasarzyna.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mgops.nowasarzyna.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-57260a5c-c306-4e18-ba8e-1c598a34c11c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dożywianie prowadzone przez MGOPS w Nowej Sarzynie w 2025 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-57260a5c-c306-4e18-ba8e-1c598a34c11c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00635028

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00619372

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OA.271/10/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 640555,29 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 zamówienia – „Usługa cateringowa w postaci przygotowania i dostarczania posiłków dla uczestników Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego w Nowej Sarzynie”
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa cateringowa w postaci śniadania wraz z dwudaniowym obiadem dla 14 Uczestników pobytu dziennego oraz usługa cateringowa w postaci śniadania wraz z dwudaniowym obiadem i kolacją dla 20 Uczestników pobytu całodobowego dla Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego w Nowej Sarzynie (zwanej dalej COM).
2. Szczegółowy opis zamówienia:
1) Przygotowywanie i dostarczanie śniadań i dwudaniowego obiadu dla 14 Uczestników pobytu dziennego dla COM oraz przygotowanie i dostarczanie śniadań i dwudaniowego obiadu wraz z kolacją dla 20 uczestników pobytu całodobowego dla COM;
2) Dostawa posiłków dla uczestników pobytu dziennego odbywać się będzie 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy; planowana ilość dni żywieniowych: 250;
3) Dostawa posiłków dla uczestników pobytu całodobowego 7 dni w tygodniu od (poniedziałku do niedzieli); planowana ilość dni żywieniowych: 365;
4) Dostarczanie posiłków odbywać się będzie do siedziby COM,
ul. Łukasiewicza 1a w Nowej Sarzynie
5) Dostarczanie śniadania będzie odbywać się do siedziby COM o godz. 08.30.
Przykładowe menu: kawa mleczna, kakao, herbata z cytryną, mleko, woda mineralna, parówki na ciepło, przetwory mięsne np. kiełbasa, wędliny, potrawy z jajek, ser biały, ser żółty, drożdżówka, jogurt, płatki, owoce, warzywa, masło, pieczywo mieszane, dżem, miód, pasty.
6) Dostarczanie obiadu dwudaniowego (dwa ciepłe pełnowartościowe posiłki, zupa + drugie danie) będzie odbywać się do siedziby COM o godz. 13.00
Przykładowe menu: zupy różnego rodzaju, mięsa, ziemniaki, ryż, kasza, makaron, ryby, sałatki, surówki i warzywa, + napoje: woda/soki/kawa/herbata
7) Dostarczenie kolacji będzie odbywać się do siedziby COM w Nowej Sarzynie o godz. 17.30
Przykładowe menu: kawa mleczna, kakao, herbata z cytryną, mleko, woda mineralna, parówki na ciepło, przetwory mięsne np. kiełbasa, wędliny, potrawy z jajek, ser biały, ser żółty, drożdżówka, jogurt, płatki, owoce, warzywa, masło, pieczywo mieszane, dżem, miód, pasty.
3. Zamawiający będzie codziennie przekazywał Wykonawcy liczbę zamawianych posiłków, w zależności od ilości uczestników w danym dniu telefonicznie lub mailowo do godziny 8.00. Dzienna ilość posiłków będzie się zmieniać w zależności od frekwencji uczestników.
4. Wykonawca dostarczy posiłki własnym transportem i na własny koszt wraz z wniesieniem
do pomieszczenia wskazanego w COM. Transport posiłków winien być wykonywany środkami transportu spełniającymi wymagania sanitarne dotyczące środków transportu żywności.
5. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za utrzymanie właściwego poziomu sanitarnego posiłków dostarczanych oraz za jakość oferowanych posiłków dostosowanych dla osób starszych: tj.: odpowiednią gramaturę, wartość odżywczą i właściwe walory smakowe i estetyczne, czystość dostarczanych potraw, dobór właściwych surowców oraz procesów technologicznych. Wykonawca usługi musi przestrzegać przepis ustawy z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448), Rozporządzenia nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych, oraz innych przepisów szczegółowych dotyczących wymagań higienicznych i zdrowotnych żywności.
6. Do obowiązków wykonawcy należy codzienny odbiór i utylizacja resztek pokonsumpcyjnych i odpadków z bieżącego dnia we własnym zakresie i na własny koszt zgodnie z odrębnymi przepisami.
7. Dostarczane posiłki muszą być świeże, z bieżącej produkcji dziennej bez dodatkowej obróbki technologicznej przed dystrybucją w kuchenkach, zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywienia i Żywności, na bazie produktów najwyższej jakości i bezpieczeństwem zgodnie z normami HACCAP.
8. Ilość dostarczanych posiłków będzie wynikać z faktycznego zapotrzebowania i może ulec zmianie w zależności od ilości osób objętych usługą. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego żadne roszczenia z tytułu zmniejszenia ilości zamawianych posiłków, a ryzyko z tego tytułu obciąża Wykonawcę.
9. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie w oparciu o jadłospis tygodniowy. Przy sporządzaniu jadłospisów Wykonawca powinien zapewnić odpowiednia jakość zdrowotną proponowanych posiłków, ich wartość kaloryczną i odżywczą oraz urozmaicony asortyment potraw.
10. Wykonawca zobowiązuje się wytworzyć przedmiot zamówienia w oparciu o surowce i materiały zakupione we własnym zakresie i na własny koszt.
11. Posiłki muszą być wysokiej jakości, urozmaicone, bez stosowania dodatkowych preparatów zastępczych oraz środków konserwujących. Posiłki nie mogą się powtarzać częściej niż co 7 dni.
12. W szczególności zabrania się używania produktów typu instant oraz gotowych produktów np. pierogów mrożonych, pyz, klopsów, gołąbków itp.
13. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania normatywnych wartości energetycznych, wartości odżywczych i smakowych potraw.
14. Dzienne racje pokarmowe powinny być rozdzielane na posiłki z zachowaniem proporcji między wartością odżywczą, a objętością pożywienia jak również urozmaicone pod względem produktów.
15. Na wykonawcy ciąży obowiązek przedstawienia pomieszczeń i próbek posiłków do kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.5.) Wartość części: 427592,59 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 zamówienia – „Usługa cateringowa w postaci jednodaniowego obiadu dla uczestników Dziennego Domu Pobytu w Nowej Sarzynie”
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa cateringowa w postaci jednodaniowego obiadu (zupa lub drugie danie) dla 12 Uczestników Dziennego Domu Pobytu w Nowej Sarzynie (zwanym dalej DDP).
2. Szczegółowy opis zamówienia:
1) Przygotowywanie i dostarczanie jednodaniowego obiadu (zupa lub drugie danie) dla 12 Uczestników DDP w naczyniach jednorazowych;
2) Dostawa posiłków będzie odbywać się 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy; planowana ilość dni żywieniowych: 250;
3) Dostarczanie gorących posiłków będzie odbywać się do siedziby Dziennego Domu Pobytu, ul. Chemików 3 w Nowej Sarzynie w godzinach od 11.30 do 13.00.
3. Zamawiający będzie codziennie przekazywał Wykonawcy liczbę zamawianych posiłków, w zależności od ilości uczestników w danym dniu telefonicznie lub mailowo do godziny 10.00. Dzienna ilość posiłków będzie się zmieniać w zależności od frekwencji uczestników
4. Wykonawca dostarczy posiłki własnym transportem i na własny koszt wraz z wniesieniem
do pomieszczenia wskazanego w DDP. Transport posiłków winien być wykonywany środkami transportu spełniającymi wymagania sanitarne dotyczące środków transportu żywności.
5. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za utrzymanie właściwego poziomu sanitarnego posiłków dostarczanych oraz za jakość oferowanych posiłków dostosowanych dla osób starszych: tj.: odpowiednią gramaturę, wartość odżywczą i właściwe walory smakowe i estetyczne, czystość dostarczanych potraw, dobór właściwych surowców oraz procesów technologicznych. Wykonawca usługi musi przestrzegać przepis ustawy z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448), Rozporządzenia nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych, oraz innych przepisów szczegółowych dotyczących wymagań higienicznych i zdrowotnych żywności.
6. Do obowiązków wykonawcy należy codzienny odbiór i utylizacja resztek pokonsumpcyjnych i odpadków z bieżącego dnia we własnym zakresie i na własny koszt zgodnie z odrębnymi przepisami.
7. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, na które Wykonawca może złożyć ofertę.
8. Dostarczane posiłki muszą być świeże, z bieżącej produkcji dziennej bez dodatkowej obróbki technologicznej przed dystrybucją w kuchenkach, zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywienia i Żywności, na bazie produktów najwyższej jakości i bezpieczeństwem zgodnie z normami HACCAP.
9. Ilość dostarczanych posiłków będzie wynikać z faktycznego zapotrzebowania i może ulec zmianie w zależności od ilości osób objętych usługą. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego żadne roszczenia z tytułu zmniejszenia ilości zamawianych posiłków, a ryzyko z tego tytułu obciąża Wykonawcę.
10. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie w oparciu o jadłospis tygodniowy. Przy sporządzaniu jadłospisów Wykonawca powinien zapewnić odpowiednia jakość zdrowotną proponowanych posiłków, ich wartość kaloryczną i odżywczą oraz urozmaicony asortyment potraw.
11. Wykonawca zobowiązuje się wytworzyć przedmiot zamówienia w oparciu o surowce i materiały zakupione we własnym zakresie i na własny koszt.
12. Posiłki muszą być wysokiej jakości, urozmaicone, bez stosowania dodatkowych preparatów zastępczych oraz środków konserwujących. Posiłki nie mogą się powtarzać częściej niż co 7 dni.
13. W szczególności zabrania się używania produktów typu instant oraz gotowych produktów np. pierogów mrożonych, pyz, klopsów, gołąbków itp.
14. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania normatywnych wartości energetycznych, wartości odżywczych i smakowych potraw.
15. Dzienne racje pokarmowe powinny być rozdzielane na posiłki z zachowaniem proporcji między wartością odżywczą, a objętością pożywienia jak również urozmaicone pod względem produktów.
16. Na wykonawcy ciąży obowiązek przedstawienia pomieszczeń i próbek posiłków do kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.5.) Wartość części: 40560 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3 zamówienia – „Przygotowywanie i dostarczanie gorącego posiłku -dwudaniowego + napój do Zespołu Szkół-I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie, Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Nowej Sarzynie i Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Nowej Sarzynie”

1. Przedmiotem zamówienia jest dożywianie dzieci w szkołach i przedszkolu, polegające na przygotowaniu i dostarczeniu gorącego posiłku:
- dwudaniowego + napój w naczyniach do tego przeznaczonych w Zespole Szkół – I Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Sarzynie, Niepublicznym Ośrodku Rewalidacyjno – Wychowawczym w Nowej Sarzynie oraz Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym w Nowej Sarzynie.
2. Wykonawca będzie zobowiązany do wydawania posiłków.
3. Dostawa posiłków w dniach, w których odbywać będzie się nauka, dla uczniów w następujących szkołach:
- Zespół Szkół – I Liceum Ogólnokształcące w Nowej Sarzynie – ilość uczniów: ok. 10,
- Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy w Nowej Sarzynie – ilość uczniów: ok. 4,
- Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Nowej Sarzynie – ilość uczniów: ok. 6.
Łączna ilość uczniów: około 20.
Planowana ilość dni żywieniowych: 220 (11 miesięcy)
4. Godziny dostarczania posiłków Wykonawca ustali z Dyrektorami poszczególnych placówek.
5. Dostarczanie gorących posiłków, które są przedmiotem zamówienia będzie odbywać się środkiem transportu Wykonawcy
6. Informacja o liczbie dostarczonych posiłków dla uczniów w w/w szkołach lub dodatkowych dniach wolnych od nauki szkolnej Dyrektor Szkoły lub osoba przez niego upoważniona jest obowiązany przekazać do Wykonawcy w terminie z co najmniej 3-dniowym wyprzedzeniem.
7. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za utrzymanie właściwego poziomu sanitarnego posiłków dostarczanych oraz za jakość oferowanych posiłków dostosowanych dla dzieci: tj.: odpowiednią gramaturę, wartość odżywczą i właściwe walory smakowe i estetyczne, czystość dostarczanych potraw, dobór właściwych surowców oraz procesów technologicznych. Wykonawca usługi musi przestrzegać przepis ustawy z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448), Rozporządzenia nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych, oraz innych przepisów szczegółowych dotyczących wymagań higienicznych i zdrowotnych żywności.
8. Przy planowaniu posiłków należy uwzględnić zalecaną wartość energetyczną, wielkość posiłków oraz normy produktów dla uczniów w wieku 3-14 lat (szkoła podstawowa, przedszkole).
9. Wyklucza się posiłki sporządzane na bazie półproduktów oraz na bazie Fast Food lub mrożonych potraw.
10. Posiłki muszą spełniać następujące warunki jakościowe:
1) jadłospis musi być urozmaicony, nie dopuszcza się powtarzania rodzajowo tych samych potraw w ciągu 1 tygodnia,
2) w tygodniu musi być dostarczone, co najmniej 3 razy drugie danie mięsne, 1 rybne wraz z surówką,
3) potrawy powinny być lekkostrawne, przygotowane z surowców wysokiej jakości, świeżych, naturalnych, mało przetworzonych, z ograniczoną ilością substancji dodatkowych – konserwujących, zagęszczających, barwiących lub sztucznie aromatyzowanych,
4) w jadłospisie powinny przeważać potrawy gotowane, pieczone i duszone, okazjonalnie smażone,
5) do przygotowania posiłków zalecane jest: stosowanie tłuszczów roślinnych (ograniczone stosowanie tłuszczów zwierzęcych), stosowanie dużej ilości warzyw i owoców, w tym także nasion roślin strączkowych, różnego rodzaju kasz, umiarkowane stosowanie jaj, cukru i soli,
6) ważna jest estetyka potraw i posiłków.
11. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, na które Wykonawca może złożyć ofertę.
12. Dostarczane posiłki muszą być świeże, z bieżącej produkcji dziennej bez dodatkowej obróbki technologicznej przed dystrybucją w kuchenkach, zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywienia
i Żywności, na bazie produktów najwyższej jakości i bezpieczeństwem zgodnie z normami HACCAP.
13. Ilość dostarczanych posiłków będzie wynikać z faktycznego zapotrzebowania i może ulec zmianie w zależności od ilości osób objętych usługą. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego żadne roszczenia z tytułu zmniejszenia ilości zamawianych posiłków, a ryzyko z tego tytułu obciąża Wykonawcę.
14. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie w oparciu o jadłospis tygodniowy. Przy sporządzaniu jadłospisów Wykonawca powinien zapewnić odpowiednia jakość zdrowotną proponowanych posiłków, ich wartość kaloryczną i odżywczą oraz urozmaicony asortyment potraw.
15. Wykonawca zobowiązuje się wytworzyć przedmiot zamówienia w oparciu o surowce i materiały zakupione we własnym zakresie i na własny koszt.
16. Posiłki muszą być wysokiej jakości, urozmaicone, bez stosowania dodatkowych preparatów zastępczych oraz środków konserwujących. Posiłki nie mogą się powtarzać częściej niż co 7 dni.
17. W szczególności zabrania się używania produktów typu instant oraz gotowych produktów np. pierogów mrożonych, pyz, klopsów, gołąbków itp.
18. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania normatywnych wartości energetycznych, wartości odżywczych i smakowych potraw.
19. Dzienne racje pokarmowe powinny być rozdzielane na posiłki z zachowaniem proporcji między wartością odżywczą, a objętością pożywienia jak również urozmaicone pod względem produktów.
20. Na wykonawcy ciąży obowiązek przedstawienia pomieszczeń i próbek posiłków do kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.5.) Wartość części: 89628 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 4 zamówienia – „Przygotowywanie i dostarczanie gorących posiłków oraz suchego prowiantu dla klientów MGOPS w Nowej Sarzynie”

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowywanie i dostarczanie gorących posiłków oraz suchego prowiantu dla Klientów Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Sarzynie (zwanym dalej MGOPS).
2. Przygotowywanie i dostarczanie gorących posiłków ( jednodaniowego – zupa i pieczywo lub drugie danie) oraz suchego prowiantu dla Klientów MGOPS w naczyniach jednorazowych.
3. Wydawanie posiłków.
4. Ilość Klientów MGOPS: 17. Planowana ilość dni żywieniowych: 365.
Ilość wydawanych gorących posiłków oraz suchego prowiantu jest uzależniona od ilości wniosków złożonych przez Klientów MGOPS oraz ilości Klientów uprawnionych do otrzymania tej formy pomocy.
5. Dostawa posiłków będzie odbywać się 7 dni w tygodniu w tym: gorący posiłek przez co najmniej 5 dni w tygodniu oraz suchy prowiant na 6 i 7 dzień tygodnia i w dni świąteczne.
6. Dostarczanie gorących posiłków oraz suchego prowiantu będzie odbywać się do miejsc wskazanych przez MGOPS w Nowej Sarzynie tj.:
- w lokalu gastronomicznym lub do miejsc zamieszkania Klientów (jeżeli wykonawca usługi znajduje się na terenie miasta i gminy Nowa Sarzyna) w godzinach od 11.30 do 13.00,
- do miejsc zamieszkania Klientów (jeżeli wykonawca usługi znajduje się na poza terenem miasta i gminy Nowa Sarzyna) w godzinach od 11.30 do 13.00.
7. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za utrzymanie właściwego poziomu sanitarnego posiłków dostarczanych oraz za jakość oferowanych posiłków tj.: odpowiednią gramaturę, wartość odżywczą i właściwe walory smakowe i estetyczne, czystość dostarczanych potraw, dobór właściwych surowców oraz procesów technologicznych. Wykonawca usługi musi przestrzegać przepis ustawy z 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2023 r. poz. 1448), Rozporządzenia nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych oraz innych przepisów szczegółowych dotyczących wymagań higienicznych i zdrowotnych żywności.
8. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, na które Wykonawca może złożyć ofertę.
9. Dostarczane posiłki muszą być świeże, z bieżącej produkcji dziennej bez dodatkowej obróbki technologicznej przed dystrybucją w kuchenkach, zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywienia i Żywności, na bazie produktów najwyższej jakości i bezpieczeństwem zgodnie z normami HACCAP.
10. Ilość dostarczanych posiłków będzie wynikać z faktycznego zapotrzebowania i może ulec zmianie
w zależności od ilości osób objętych usługą. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego żadne roszczenia z tytułu zmniejszenia ilości zamawianych posiłków, a ryzyko z tego tytułu obciąża Wykonawcę.
11. Przygotowanie posiłków odbywać się będzie w oparciu o jadłospis tygodniowy. Przy sporządzaniu jadłospisów Wykonawca powinien zapewnić odpowiednia jakość zdrowotną proponowanych posiłków, ich wartość kaloryczną i odżywczą oraz urozmaicony asortyment potraw.
12. Wykonawca zobowiązuje się wytworzyć przedmiot zamówienia w oparciu o surowce i materiały zakupione we własnym zakresie i na własny koszt.
13. Posiłki muszą być wysokiej jakości, urozmaicone, bez stosowania dodatkowych preparatów zastępczych oraz środków konserwujących. Posiłki nie mogą się powtarzać częściej niż co 7 dni.
14. W szczególności zabrania się używania produktów typu instant oraz gotowych produktów np. pierogów mrożonych, pyz, klopsów, gołąbków itp.
15. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania normatywnych wartości energetycznych, wartości odżywczych i smakowych potraw.
16. Dzienne racje pokarmowe powinny być rozdzielane na posiłki z zachowaniem proporcji między wartością odżywczą, a objętością pożywienia jak również urozmaicone pod względem produktów.
17. Na wykonawcy ciąży obowiązek przedstawienia pomieszczeń i próbek posiłków do kontroli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.5.) Wartość części: 82774,70 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie nie wpłynęła żadna oferta na realizację w/w części zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części 1.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie w zakresie części 1 zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: „nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”.
Zamawiający dokonał unieważnienia omawianej części zamówienia w oparciu o przepis art. 259 ustawy Pzp, który stanowi, że: „Jeżeli zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych, do unieważnienia w części postępowania o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy art. 255-258 ustawy Pzp”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie nie wpłynęła żadna oferta na realizację w/w części zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części 2.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie w zakresie części 2 zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: „nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”.
Zamawiający dokonał unieważnienia omawianej części zamówienia w oparciu o przepis art. 259 ustawy Pzp, który stanowi, że: „Jeżeli zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych, do unieważnienia w części postępowania o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy art. 255-258 ustawy Pzp”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie nie wpłynęła żadna oferta na realizację w/w części zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części 3.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie w zakresie części 3 zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: „nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”.
Zamawiający dokonał unieważnienia omawianej części zamówienia w oparciu o przepis art. 259 ustawy Pzp, który stanowi, że: „Jeżeli zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych, do unieważnienia w części postępowania o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy art. 255-258 ustawy Pzp”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie nie wpłynęła żadna oferta na realizację w/w części zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie części 4.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie w zakresie części 4 zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: „nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”.
Zamawiający dokonał unieważnienia omawianej części zamówienia w oparciu o przepis art. 259 ustawy Pzp, który stanowi, że: „Jeżeli zamawiający dopuścił możliwość składania ofert częściowych, do unieważnienia w części postępowania o udzielenie zamówienia stosuje się przepisy art. 255-258 ustawy Pzp”.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

2024-12-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi