Budowa zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Orla – etap II

GMINA ORLA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00635157
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00635157/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-05 12:16
Lokalizacja
Orla, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1dd147de-10b7-49c9-97a7-485cc200aa1a
Identyfikator
5432154250
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie nawierzchni drógUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ SZCZEPAŃSKIWąsewo, PL · lot 0
7 367 159,76 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00635157 z dnia 2024-12-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Orla – etap II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ORLA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659600

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 5

1.5.2.) Miejscowość: Orla

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-106

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 857305780

1.5.8.) Numer faksu: 857305781

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugorla@orla.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ug.orla.wrotapodlasia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1dd147de-10b7-49c9-97a7-485cc200aa1a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Orla – etap II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1dd147de-10b7-49c9-97a7-485cc200aa1a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00635157

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00063561/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Orla - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00406709

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GK.271.9.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4756097,56 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn: „Budowa zbiornika
retencyjnego wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Orla – etap II”, które obejmuje zagospodarowanie terenu przy
nowopowstającym zbiorniku retencyjnym w miejscowości Orla.
2. Teren planowanej inwestycji zlokalizowany jest w Orli przy rzece Orlanka, która przechodzi przepustem pod drogą
powiatową Nr 1654B. Nowopowstający zbiornik retencyjny będzie składał się z dwóch zbiorników oddzielonych drogą
powiatową Nr 1654B. Zbiornik retencyjny Nr 1 o powierzchni całkowitej ok. 0,48 ha, służący do wstępnego piętrzenia i
podczyszczania wody, będzie zlokalizowany na działkach o nr geod. 154, 155, 156 obręb Orla. Zbiornik retencyjny Nr 2 o
powierzchni całkowitej ok. 9,00 ha będzie zlokalizowany na działkach o nr geod. 491, 492, 493, 484/20 obręb Orla.
Przedmiotowy teren nie jest objęty strefą konserwatorską.
3. Projektowana inwestycja oraz rzeka Orlanka znajduje się w obszarze dorzecza Wisły, w regionie wodnym Środkowej
Wisły, na terenie zlewni „Zlewnia Narwi od granicy państwa do ujścia Biebrzy” w obrębie obszaru Jednolitej Części Wód
Podziemnych kod PLGW200052, w obrębie zlewni JCWP rzecznej RW20001926149, na terenie Regionalnego Zarządu
Wodnego w Warszawie, na terenie Zarządu Zlewni w Białymstoku, na terenie Nadzoru Wodnego w Bielsku Podlaskim.
4. Przed rozpoczęciem prac projektowych Wykonawca zobowiązany będzie do pozyskania i zweryfikowania wszelkich
danych i materiałów niezbędnych do realizacji prac projektowych i robót objętych zamówieniem (dane wejściowe do
projektowania). W uzasadnionych przypadkach dostosuje rozwiązania technologiczne i techniczne tak, aby zagwarantować
osiągnięcie wymaganych efektów określonych w PFU. Wykonawca na własny koszt wykona wszelkie konieczne badania i
analizy niezbędne do prawidłowego wykonania dokumentacji, w tym projektu budowlanego.
5. Obecnie trwają prace polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej nowopowstającego zbiornika retencyjnego w
Orli. Inwestycja ma zostać zrealizowana do dnia 20 kwietnia 2025 r. Przekazanie terenu budowy dla niniejszej inwestycji
może nastąpić dopiero po realizacji I etapu.
6. Zamierzenie inwestycyjne obejmuje w szczególności:
1) opracowanie mapy do celów projektowych,
2) sporządzenie projektu zagospodarowania terenu na aktualnej mapie do celów projektowych przyjętej do państwowego
zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zakresie niezbędnym do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę lub
zgłoszenia robót – jeżeli będzie wymagane,
3) wykonanie niezbędnych badań geotechnicznych i hydrologicznych, dokumentacji geologiczno-inżynierskiej podłoża
gruntowego w zakresie niezbędnych dla prawidłowego posadowienia obiektów budowlanych,
4) opracowanie dokumentacji projektowej: projektów architektoniczno-budowlanych (budowlanych) wraz z realistyczną
wizualizacją 3D – po 4 egz., projektów technicznych (wykonawczych) dla każdej z branż – po 2 egz., specyfikacji
technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych dla każdej z branż – po 2 egz., kosztorysów uproszczonych – po 2
egz., oraz wszystkich wskazanych dokumentacji i kosztorysów – po 1 egz. na nośniku w wersji elektronicznej w formacie
*.pdf,
5) uzyskanie na koszt wykonawcy wszelkich wymaganych przepisami prawa materiałów, ekspertyz, opracowań, badań,
uzgodnień, opinii, pozwoleń i decyzji administracyjnych, niezbędnych dla zaprojektowania i wykonania robót budowlanych,
uruchomienia i przekazania obiektu do użytkowania, w tym: uzgodnienie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na
budowę, pozwoleń wodnoprawnych,
6) zapewnienie nadzoru autorskiego,
7) budowa budynków stanowiących zaplecze higieniczno-sanitarne, techniczne, punkt małej gastronomii o konstrukcji
murowanej,
8) budowa tężni solankowej,
9) budowa wieży widokowej,
10) budowa dojścia/ścieżki od drogi powiatowej Nr 1654B (ul. Bielskiej) do zbiornika nr 2 wraz z zabezpieczeniem
barierkami,
11) budowa molo o długości do 20,00 m wraz z oświetleniem parkowym na zbiorniku nr 1,
12) budowa molo o długości do 50,00 m wraz z oświetleniem parkowym na zbiorniku nr 2,
13) wykonanie oświetlenia parkowego na ścieżce spacerowej wokół obu zbiorników,
14) budowa alejki spacerowej przez istniejące zadrzewienia wraz z ławkami parkowymi oraz oświetleniem parkowym,
15) budowa pomostu dla rowerów wodnych wraz z miejscem do ich wodowania na zbiorniku nr 2 oraz dostawa rowerów
wodnych,
16) na wysokości zbiornika nr 2 budowa kładki umożliwiającej przejście przez rzekę Orlanka na jej prawy brzeg,
17) utwardzenie części nieruchomości ozn. nr geod. 484/20 przy drodze powiatowej Nr 1654B (ul. Bielskiej) oraz części
nieruchomości ozn. nr geod. 488,
18) budowa placu zabaw dla dzieci wraz z siłownią na świeżym powietrzu,
19) budowa zadaszeń/wiat wraz ze stołami i ławkami,
20) ustawienie ławek parkowych na ścieżce spacerowej wokół obu zbiorników,
21) ustawienie leżaków miejskich/parkowych: jednoosobowych i dwuosobowych,
22) budowa miejsc na organizację ogniska wraz z siedziskami dookoła oraz miejscem do składowania drewna,
23) budowa wiat w kształcie litery L murowanym grillem wewnątrz oraz miejsca na organizację ogniska przy ww. wiatach
wraz z siedziskami dookoła oraz miejscem do składowania drewna,
24) ustawienie obiektów małej architektury, takich jak: betonowy stół do gry w tenisa stołowego, betonowy stół do gry w szachy/chińczyka, hamak wraz ze stelażem, kosze na śmieci, stojaki na rowery,
25) instalacja i uruchomienie systemu monitoringu obejmującego cały obszar objęty opracowaniem,
26) zagospodarowanie całego terenu wokół zbiornika poprzez wyrównanie terenu, obsianie trawą, wykonanie nasadzeń
drzew, krzewów i roślin ozdobnych.
27) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
28) opracowanie dokumentacji powykonawczej (po 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. na nośniku w wersji
elektronicznej w formacie *.pdf),
7. Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 10 do SWZ – Programie funkcjonalno-użytkowym pn.: Budowa
zbiornika retencyjnego wraz z infrastrukturą techniczną w miejscowości Orla – etap II.
8. Dla przedmiotowego obszaru inwestycji uchwałą Nr XXXVIII/330/23 Rady Gminy Orla z dnia 24 marca 2023 r. w sprawie
miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części gruntów położonych w obrębie wsi Orla, Koszele, gm.
Orla – etap II został przyjęty miejscowego plan zagospodarowania przestrzennego dla części gruntów położonych w obrębie
wsi Orla, Koszele, gm. Orla – etap II – Załącznik nr 11 do niniejszej SWZ.
9. Wszystkie materiały, wyroby i urządzenia przeznaczone do wykorzystania w ramach prowadzonej inwestycji muszą być
fabrycznie nowe, pierwszej klasy jakości i wolne od wad fabrycznych oraz muszą posiadać niezbędne atesty i deklaracje
zgodności.
10. Wszelkie czynności związane z wykonywaniem robót budowlanych Wykonawca winien, z odpowiednim wyprzedzeniem,
uzgadniać z Zamawiającym. Wykonawca powinien, jeżeli jest to konieczne, przewidzieć odpowiednie zabezpieczenie robót
w obrębie pasów drogowych, a także zapewnić niezbędną organizację ruchu zgodnie z wytycznymi zarządcy danej drogi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7367159,76 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12700980,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7367159,76 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CAT-KOP Paweł Szczepański

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7591648190

7.3.3) Ulica: ul. Goworowska 1A

7.3.4) Miejscowość: Wąsewo

7.3.5) Kod pocztowy: 07-311

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1) Firma APP Polska Sp. z o. o. oraz CUSTOM PROJECT Marcin Pochmara - opracowanie dokumentacji projektowej;
2) DDBUDOWNICTWO Dawid Dąbkowski - realizacja obiektów kubaturowych.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-09-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7367159,76 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane