Konserwacja i naprawy awaryjne urządzeń dźwigowych w budynkach zarządzanych przez KZGM w Katowicach
KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00635613
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00635613/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-05 13:23
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-63899f20-77f1-497c-8dd6-a6232c0ba98d
- Identyfikator
- 6342697680
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00635613 z dnia 2024-12-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja i naprawy awaryjne urządzeń dźwigowych w budynkach zarządzanych przez KZGM w Katowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMUNALNY ZAKŁAD GOSPODARKI MIESZKANIOWEJ W KATOWICACH
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 241031620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Michała Grażyńskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-126
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kzgm.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kzgm.katowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kzgm_katowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Konserwacja i naprawy awaryjne urządzeń dźwigowych w budynkach zarządzanych przez KZGM w Katowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-63899f20-77f1-497c-8dd6-a6232c0ba98d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00635613
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00037464/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.20 Konserwacja i naprawy awaryjne urządzeń dźwigowych w budynkach zarządzanych przez KZGM w Katowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00593432
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NZ.231.116.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 622920,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem umowy są w szczególności usługi:
1) comiesięcznej konserwacji 22 urządzeń dźwigowych, wymienionych w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy, obejmującej:
a) sprawdzenie stanu urządzeń w maszynowni,
b) oględziny stanu kabiny i przeciwwagi,
c) sprawdzenie szybu oraz podszybia,
d) sprawdzenie lin,
e) sprawdzenie urządzeń sterujących, sygnalizacyjnych i oświetleniowych,
f) prawidłowości obsługi urządzeń dźwigowych, wykonanie jazd w górę i dół, sprawdzenie dojazdu kabiny do progu przystanku każdego z pięter budynku,
g) sprawdzenie drzwi przystankowych, działania rygla, luzownika,
h) działania kontaktów barierek ochronnych, kontaktów podłogi i listew najazdowych;
Po dokonaniu przeglądu serwisant odnotowuje serwis i wszelkie uwagi w dzienniku serwisowym danego urządzenia;
2) corocznych, obowiązkowych pomiarach rezystancji izolacji obwodów elektrycznych i skuteczności przeciwporażeniowej dla urządzeń dźwigowych, wymienionych w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy, zgodnie z instrukcją konserwacji urządzeń dźwigowych;
3) naprawach urządzeń dźwigowych, w miarę stwierdzonych w tym zakresie potrzeb Zamawiającego na podstawie „Zgłoszenia urządzenia dźwigowego do naprawy„ załącznik nr 4 do projektowanych postanowień umowy
4) wykonywanie resursów, aktualizacji resursów i przeglądów specjalnych urządzeń dźwigowych, wymienionych w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy, wg wytycznych Urzędu Dozoru Technicznego, dotyczących eksploatacji urządzeń transportu bliskiego (wydanie 2, czerwiec 2019 r.).
5) pełnieniu całodobowego pogotowia dźwigowego, polegającego na przyjmowaniu od Zamawiającego i użytkowników zgłoszeń awarii urządzeń dźwigowych pod całodobowym numerem telefonu oraz reakcji na zgłoszenia.
2. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z:
1) ustawą o dozorze technicznym z dnia 21.12.2000 r.;
2) rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r w sprawie warunków technicznych w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego;
3) normą PN/EN 81.1. do wykonywania raz w roku obowiązkowych pomiarów rezystancji izolacji obwodów elektrycznych, skuteczności ochrony przeciwporażeniowej urządzenia dźwigowego lub równoważną;
4) normą PN-EN 81-50 – Przepisy bezpieczeństwa dotyczące budowy i instalowania dźwigów- Badania i próby- część 50: Zasady projektowania, obliczania, badania i próby elementów dźwigowych lub równoważną;
5) normą PN-EN 81-20 – Przepisy bezpieczeństwa dotyczące budowy i instalowania dźwigów-Dźwigi przeznaczone do transportu osób i towarów- Część 20: Dźwigi osobowe i dźwigi towarowo-osobowe lub równoważną.
3. Wykaz urządzeń dźwigowych objętych przedmiotem zamówienia wraz z informacjami na temat producenta, roku produkcji, udźwigu, ilości przystanków i terminie dopuszczenia do ruchu przez Urząd Dozoru Technicznego zawarty jest w załączniku do projektowanych postanowień umowy.
4. Wykonawca zobowiązuje się do zapoznania Zamawiającego z wynikami resursu urządzeń dźwigowych, jego aktualizacji oraz przeglądu specjalnego 7 dni roboczych przed przystąpieniem do rewizji urządzenia przez Urząd Dozoru Technicznego. Płatności wynagrodzenia odbywać się będą po wykonaniu usługi i dostarczeniu protokołu z wykonania resursu, aktualizacji resursu, przeglądu specjalnego urządzeń dźwigowych. Faktura wystawiona będzie na podstawie obustronnie potwierdzonego przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy protokołu zdawczo – odbiorczego, stanowiącego załącznik do projektowanych postanowień umowy.
5. Przedmiot zamówienia nie obejmuje robót elektrycznych, związanych z konserwacją, wymianą lub naprawą linii zasilającej przed wyłącznikiem głównym oraz pionu oświetleniowego poza maszynownią.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 3 do SWZ, a w szczególności w załączniku nr 2 do projektowanych postanowień umowy.
7. Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę ( aspekty społeczne):
Wymóg zatrudnienia na podstawie umowy o pracę został określony w § 7 projektowanych postanowień umowy (Załącznik nr 3 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 50750000-7 - Usługi w zakresie konserwacji wind
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
50531400-0 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.Uzasadnienie
W postępowaniu do upływu terminu składania ofert, tj. do dnia 26.11.2024r., do godz. 09:00 zostały złożone trzy oferty, które zostały odrzucone odpowiednio:
1. oferta nr 1, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 7) i 8) Ustawy, ponieważ została złożona w warunkach czynu nieuczciwej konkurencji oraz zawiera rażąco niską cenę,
2. oferta nr 2, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) Ustawy ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia,
3. oferta nr 3, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8), w związku z art. 224 ust. 6 Ustawy, ponieważ Wykonawca nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie.
W świetle powyższego, postępowanie podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 2) Ustawy.
| 2024-12-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |