Dostęp do kolekcji książek elektronicznych w języku polskim wydawnictwa EDRA w roku 2024/2025

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00635949
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00635949/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-05 14:08
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b0123d3b-cf5b-4124-ac81-bea5eeb9a3df
Identyfikator
6340005301
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Systemy baz danych

Wykonawcy

1 przyznane

EDRA URBAN & PARTNER Sp. z o.o.Wrocław, PL · lot 0
198 120,3 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00635949 z dnia 2024-12-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostęp do kolekcji książek elektronicznych w języku polskim wydawnictwa EDRA w roku 2024/2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000289035

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 15

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-055

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@sum.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sum.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostęp do kolekcji książek elektronicznych w języku polskim wydawnictwa EDRA w roku 2024/2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b0123d3b-cf5b-4124-ac81-bea5eeb9a3df

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00635949

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00568541/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.30 Elibrary na rok 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00619158

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 305 ust. 1 ustawy Pzp w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit b) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320), zwanej dalej ustawą Pzp - zamówienie objęte wnioskiem może być zrealizowane tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających
z odrębnych przepisów – jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia.
Kolekcja książek elektronicznych w języku polskim wydawnictwa Edra Urban & Partner Sp. z o.o. umożliwia dostęp do podręczników medycznych i z zakresu nauk o zdrowiu. Kolekcja przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów kierunków związanych ze zdrowiem, ponieważ zawiera popularne pozycje podręcznikowe. C.d. w sekcji V Informacje dodatkowe

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP/WR/107/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostęp do kolekcji książek elektronicznych w języku polskim wydawnictwa EDRA w roku 2024/2025

4.5.3.) Główny kod CPV: 48610000-7 - Systemy baz danych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EDRA URBAN & PARTNER Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 360480930

7.3.3) Ulica: ul. Kościuszki 29

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 50-011

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 198120,30 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-12-16 do 2025-12-16

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wydawnictwo EDRA
- w przypadku tytułów polskich autorów - posiada na podstawie umów z autorami dzieła wyłączne prawa do sprzedaży wydań ebooków określonych w Wykazie tytułów;
- w przypadku tytułów tłumaczonych - posiada na podstawie umów licencyjnych wyłączne prawa do publikacji i sprzedaży wydań polskojęzycznych ebooków określonych w Wykazie tytułów (prawa autorskie posiadają wydawcy tytułów zagranicznych).
Mając powyższe na uwadze zastosowano tryb z wolnej ręki, ze względu na przysługującą podmiotowi ochronę autorskich praw majątkowych dla tytułów polskich autorów - ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1222 ze zm.) oraz posiadaną wyłączną licencję od wydawców tytułów tłumaczonych.
2024-12-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy