Dokończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Zieleńcu
Gmina Pokój
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00636441
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00636441/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-05 15:22
- Lokalizacja
- Pokój, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c53085b6-4107-40e4-97b2-d95421740d78
- Identyfikator
- 7521359322
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00636441 z dnia 2024-12-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dokończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Zieleńcu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pokój
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412740
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza
1.5.2.) Miejscowość: Pokój
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-034
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@gminapokoj.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gminapokoj.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c53085b6-4107-40e4-97b2-d95421740d781.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dokończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Zieleńcu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c53085b6-4107-40e4-97b2-d95421740d78
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00636441
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032961/18/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Dokończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Zieleńcu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00571583
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ST.I.271.15.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2040800,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1659186,99 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot niniejszego zamówienia stanowi wykonanie zadania pn. : „Dokończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Zieleńcu” realizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Przedmiot zamówienia jest podzielny na 2 części, w zakresie części 1 przedmiot zamówienia: roboty budowlane dokończenia budowy kanalizacji sanitarnej w Zieleńcu.1.2 Szczegółowy zakres Zadania:1) Zakres budowy kanalizacji sanitarnej w układzie grawitacyjno-tłocznym obejmuje: zgodnie z załączonymi mapami odcinek od wykonanej pompowni P-4 do pompowni
P-6 z sieciami głównymi i rozdzielczymi oraz przykanalikami zgodnie z załączoną dokumentacją projektową. Parametry urządzeń i materiałów opisane w dokumentacji projektowej.
2) Przepompownia P-5 i P-6 wykonana z polimerobetonu o średnicy wew. 1400 mm wraz z zasilaniem elektroenergetycznym, z wyposażeniem w rozdzielnie, szafy zasilająco-sterownicze ze sterownikami na warunkach wskazanych przez Ekowod Sp. z o.o. w Namysłowie.
3) Przepompownie ścieków zlokalizowane są w obrębie lokalnego obniżenia terenu, gdzie drobne warstewki wodonośne zostaną przecięte, co spowoduje napływ wody do wykopu. Odwodnienie można prowadzić za pomocą drenażu lub zestawu igłofiltrów. Roboty ziemne przy układaniu sieci kanalizacyjnej należy wykonać odcinkami. Wykopy otwarte należy odpowiednio zabezpieczyć i odwodnić. Grunty spoiste są aktywne koloidalnie. Należy je chronić przed napływem wody. Poziom zwierciadła wody może ulegać okresowym wahaniom o amplitudzie +/- 1,0 m. Kategoria urabialności gruntów wg KNR III.
4) Technologie informacyjno -komunikacyjne wykorzystane będą w monitorowaniu i zarządzaniu pracą przepompowni, korzystać z niej będą operatorzy systemu kanalizacyjnego.
5) Stan pracy pompowni zostanie zobrazowany na wewnętrznej tablicy synoptycznej. Zastosowany zostanie sterownik ze zintegrowanym modułem GPRS, dane o pracy przepompowni wysyłane będą drogą komunikacji GSM/GPRS do centrum operatorskiego z systemu wizualizacji. Dzięki temu użytkownik ma przejrzystość stanu obiektu i możliwość zdalnej diagnostyki W tym przypadku istnieje również możliwość zdalnego sterowania pompami.
6) Ze względu na włączenie przepompowni do istniejącego zewnętrznego systemu SCADA sterowanie przepompowni należy zrealizować w oparciu o sterownik przemysłowy kompatybilny z zainstalowanymi w pracującym istniejącym systemie, Siemens serii S7-1200, CPU 1214C, lub wyższy wraz z modułami rozszerzeń oraz sterownik komunikacyjny GPRS kompatybilny z zastosowanym w istniejącym systemie Cellbox U3, zapewniający kompatybilną komunikację i przesyłanie danych do systemu SCADA. Komunikacja RS232/ RS485. Protokół komunikacyjny ModBUS RTU. Możliwość wykonywania rozkazów zdalnych: start/stop pompowni, skasuj alarm włamania, skasuj alarm zbiorczy, zdalne kasowanie liczników włączeń i czasu pracy pomp (wyłączenie w trybie serwisowym), opcjonalnie na życzenie Użytkownika musi istnieć możliwość dodania innych rozkazów. Autoryzacja dostępu do nastaw na poziomie: „operator” (tylko odczyt) i „serwis” po podaniu hasła z panelu operatorskiego,
7) Sterownik powinien umożliwiać podłączenie przepływomierza. Transmiter powinien posiadać 2 gniazda SIM i opcjonalnie obsługę 2 kart SIM niezależnych operatorów (bez dodatkowej dopłaty). Transmiter powinien automatycznie, niezależnie od sterownika nawiązywać sesję GPRS oraz posiadać konfigurowalny mechanizm autodiagnostyki sieci GPRS. Dostawca kart telemetrycznych pracujących w APNie zamkniętym powinien zapewnić wymiennie karty operatorów. PLUS GSM, ORANGE przynależnych do jednego APNu. O doborze końcowym karty telemetrycznej danego operatora dla obiektu będzie decydować jakość zasięgu radiowego sieci GSM. Wymagania dot. teletransmisji umożliwiające zachowanie funkcjonalności systemu SCADA. Zdalne sterowanie System telemetrii powinien posiadać następujące funkcje podlegające zdalnemu sterowaniu : Załączanie i wyłączanie powiadamiania SMS, Kasowanie awarii, Ustawianie poziomów: poziomu minimalnego sondy, poziomu wyłączenia pomp, poziomu włączenia pojedynczej pompy, poziomu dołączenie drugiej pompy, Możliwość zdalnego niezależnego blokowania i odblokowywania każdej z pomp pompowni oraz włączania i wyłączania jednoczesnej pracy dwóch pomp.
8) Szczegółowy opis materiałów, urządzeń, wymagań, projektowanych rozwiązań technicznych oraz zakres i wytyczne wykonania robót zawarty jest w dokumentacji projektowej
9) Roboty w zakresie odbudowy/ odtworzenia nawierzchni drogowych, w zakresie dróg gminnych odtworzenie dróg wykonać zgodnie z warunkami nr SG-IX.7234.22.2014 z dnia 13.03.2014 r. W zakresie drogi wojewódzkiej prace odtworzeniowe wykonać zgodnie z wytycznymi zarządcy drogi wojewódzkiej.
10) Teren budowy w tym również teren nieruchomości prywatnych uporządkować i przywrócić do stanu pierwotnego.
11) Przepompownie P-5 i P-6 zabezpieczyć ogrodzeniem stałym z siatki stalowej wys. 1,5 m. Powierzchnia ogrodzenia to 4,0 x 4,0m = 16,0 m2. Teren ogrodowy utwardzony kostką brukową gr. 8 cm. Wjazd umożliwia brama stalowa z furtką (3,0 + 1,0 m). Na terenie przepompowni wykonać stałe oświetlenie. Szczegółowe zagospodarowanie obrazują projekty zagospodarowania
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.5.) Wartość części: 2000800,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot niniejszego zamówienia stanowi wykonanie zadania pn. : „Dokończenie budowy kanalizacji sanitarnej w Zieleńcu” realizowane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Przedmiot zamówienia jest podzielny na 2 części, w zakresie części 2, przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacja części nr 1.1.3Część nr 2 zamówienia obejmuje pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadań części nr 1 niniejszego przedmiotu zamówienia w następującym zakresie:a) robót i prac wszystkich branż,
b) robót i prac branży geodezyjnej,
c) prac związanych z kosztorysowaniem,
d) wszelkich inne prac objętych tych zadaniem.
1)Pełnienie nadzoru w następujących specjalnościach (branżach):
a)instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń
2)Zakres i opis przedmiotu w ramach którego wymagane jest pełnienie nadzoru inwestorskiego przedstawiono w części nr 1 przedmiotowego zamówienia.
3)W ramach sprawowania nadzoru inwestorskiego zakres obejmie przede wszystkim:
a) wypełnianie obowiązków, jakie zostały określone dla Inspektorów nadzoru inwestorskiego w ustawie Prawo budowlane, w art. 25,
b) wypełnianie dodatkowych wymagań określonych przez Zamawiającego (zawartych w Załączniku we wzorze umowy, załączniku do SWZ)
4.5.3.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
71540000-5 - Usługi zarządzania budową
4.5.5.) Wartość części: 40000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 i art. 257 pkt 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do kwoty lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu dodatkowo przewidział przesłankę unieważnienia postepowania zgodną z art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 Prawo Zamówień Publicznych, która uprawnia Zamawiającego do unieważnienia postępowania jeśli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zamawiający w dniu 15.11.2024 dokonał otwarcia ofert. W prowadzonym postępowaniu wpłynęły oferty złożone na 1 z 2 części postępowania. Realizacja zamówienia finansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład, Programu Inwestycji Strategicznych, którego regulamin obliguje Beneficjenta do przeprowadzenia jednego postępowania w ramach jednego złożonego wniosku o dofinansowanie. W zaistniałej sytuacji wpływu ofert tylko na 1 z 2 części spowoduje konieczność przeprowadzenia kolejnego postępowania, co będzie skutkować odmową finansowania pozostałych części lub nawet całości zamówienia. Dodatkowo najniższa cena spośród złożonych ofert
przewyższa kwotę jaką zamawiający przeznaczył na realizację zadania. W związku z powyższym
postanowiono jak w sentencji.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4852781,83 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7380000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 257 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 i art. 257 pkt 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do kwoty lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu dodatkowo przewidział przesłankę unieważnienia postepowania zgodną z art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 Prawo Zamówień Publicznych, która uprawnia Zamawiającego do unieważnienia postępowania jeśli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Zamawiający w dniu 15.11.2024 dokonał otwarcia ofert. W prowadzonym postępowaniu wpłynęły oferty złożone na 1 z 2 części postępowania. Realizacja zamówienia finansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład, Programu Inwestycji Strategicznych, którego regulamin obliguje Beneficjenta do przeprowadzenia jednego postępowania w ramach jednego złożonego wniosku o dofinansowanie. W zaistniałej sytuacji wpływu ofert tylko na 1 z 2 części spowoduje konieczność przeprowadzenia kolejnego postępowania, co będzie skutkować odmową finansowania
pozostałych części lub nawet całości zamówienia. Dodatkowo najniższa cena spośród złożonych ofert
przewyższa kwotę jaką zamawiający przeznaczył na realizację zadania. W związku z powyższym
postanowiono jak w sentencji.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-12-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |