Przebudowa infrastruktury budynku basenu krytego przy ul. Chryzantem 10 w Rudzie Śląskiej
MIASTO RUDA ŚLĄSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00636560
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00636560/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-05 16:35
- Lokalizacja
- Ruda Śląska, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b50accb5-eedc-42ff-84fa-4cf388e377a4
- Identyfikator
- 6412532399
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00636560 z dnia 2024-12-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa infrastruktury budynku basenu krytego przy ul. Chryzantem 10 w Rudzie Śląskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RUDA ŚLĄSKA
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miasta Ruda Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515840
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Jana Pawła II 6
1.5.2.) Miejscowość: Ruda Śląska
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-709
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 244 90 94
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ruda-sl.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rudaslaska.bip.info.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://rudaslaska.logintrade.net/zapytania_email,174503,4b509b0d3cad8af44273ab5d2195e5fb.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa infrastruktury budynku basenu krytego przy ul. Chryzantem 10 w Rudzie Śląskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b50accb5-eedc-42ff-84fa-4cf388e377a4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00636560
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031048/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.44 Przebudowa infrastruktury budynku basenu krytego przy ul. Chryzantem 10 w Rudzie Śląskiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00487932
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AP.271.77.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Projektowane roboty budowlane:
• instalacja zewnętrznej centrali wentylacyjnej,
• remont konstrukcji słupów nośnych,
• remont konstrukcji dachu – montaż nowych (odtworzenie) płatwi, wzmocnienie dźwigarów,
• przebudowa połaci – montaż nowej połaci dachowej,
• remont świetlika dachowego nad hallem – montaż nowego (odtworzenie) świetlika,
• remont obróbek blacharskich – montaż nowych (odtworzenie) obróbek blacharskich oraz orynnowania i rur spustowych,
• remont instalacji odgromowej – montaż nowej (odtworzenie) instalacji odgromowej,
• montaż nowych drzwi ewakuacyjnych,
• montaż klapy oddymiającej,
• remont fasad szklanej – montaż nowej (odtworzenie) fasady,
• remont elewacji w zakresie okładzin z cegły klinkierowej,
• zainstalowanie nowego wystroju elewacji (napis/logo) wraz z iluminacją,
• przebudowa istniejącej instalacji elektroenergetycznej oświetleniowej – montaż nowych opraw oświetleniowych,
• przebudowa i rozbudowa instalacji wentylacji mechanicznej hali basenowej – montaż nowych kanałów wentylacyjnych,
• remont pomieszczeni rozdzielni elektrycznej – montaż ścian oddzielenia pożarowego, montaż drzwi.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
45112500-0 - Usuwanie gleby
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 31 października 2024 r. Zamawiający zawiadomił o wyniku postępowania, tj. o wyborze oferty najkorzystniejszej złożonej przez Wykonawcę Bauplatz Sp. z o.o. oraz o odrzuceniu ofert Wykonawców INTER-NOVA Sp. z o.o. i Kapibara Spółka Komandytowa.W dniu 4 listopada 2024 r. wybrany Wykonawca poinformował, że z uwagi na inne zobowiązania nie jest zainteresowany zawarciem umowy w przedmiotowym postępowaniu.
Mając na uwadze uchylenie się od zwarcia umowy oraz brzmienie art. 263 ustawy Zamawiający ustalił kolejny ranking ofert i podjął decyzję o zaproszeniu Wykonawców, których oferty nie zostały odrzucone do negocjacji w celu ulepszenia ich ofert.
Po zakończeniu negocjacji Wykonawcy zostali zaproszeni do złożenia do dnia 25 listopada 2024 r., do godziny 10:30 ofert dodatkowych Do upływu tego terminu została złożona jedna oferta dodatkowa, Wykonawca BEN-BUD Sp. z o.o. zaoferował cenę 3 985 111,15 PLN. Wykonawca Firma Usługowo-Handlowa NOWIX Mariusz Nowak nie złożył oferty dodatkowej, co oznacza że wiążąca pozostaje cena z oferty złożonej w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu i wynosi 4 407 549,45 PLN.
Powyższe oznacza, że oferta z najniższą ceną nadal jest wyższa od kwoty, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (Zamawiający zamieścił na stronie prowadzonego postępowania informację, iż zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę: 3 470 756,80 PLN brutto, cena oferty niepodlegającej odrzuceniu jest od tej kwoty wyższa o 514 354,35 PLN brutto).
Zamawiający przeanalizował możliwość zwiększenia środków na realizację przedmiotowej inwestycji i stwierdził, że w obecnym budżecie brak jest takich środków.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
| 2024-12-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |