WYKONANIE WEWNĘTRZNEJ INSTALACJI CWU Z ZESTAWEM SOLARNYM W BUDYNKU LABORATORYJNYM IPIŚ PAN – I ETAP TERMOMODERNIZACJI CZĘŚĆ II
INSTYTUT PODSTAW INŻYNIERII ŚRODOWISKA POLSKIEJ AKADEMII NAUK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00636572
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00636572/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-05 16:49
- Lokalizacja
- Zabrze, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-94bbc9dc-1165-44bd-84fd-85f0427841d6
- Identyfikator
- 6480006720
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00636572 z dnia 2024-12-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WYKONANIE WEWNĘTRZNEJ INSTALACJI CWU Z ZESTAWEM SOLARNYM W BUDYNKU LABORATORYJNYM IPIŚ PAN – I ETAP TERMOMODERNIZACJI CZĘŚĆ II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT PODSTAW INŻYNIERII ŚRODOWISKA POLSKIEJ AKADEMII NAUK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000558009
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marii Curie-Skłodowskiej 34
1.5.2.) Miejscowość: Zabrze
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-819
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ipispan.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ipis.pan.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
WYKONANIE WEWNĘTRZNEJ INSTALACJI CWU Z ZESTAWEM SOLARNYM W BUDYNKU LABORATORYJNYM IPIŚ PAN – I ETAP TERMOMODERNIZACJI CZĘŚĆ II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94bbc9dc-1165-44bd-84fd-85f0427841d6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00636572
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00014403/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Instalacja cwu z zestawem solarnym - Termomodernizacja budynku laboratoryjnego IPIŚ PAN ETAP I - część II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W ogłoszonym przetargu prowadzonym w trybie podstawowym z art. 275 pkt.1) na Wykonanie wewnętrznej instalacji C.W.U. z zestawem solarnym dla budynku laboratorium Instytutu Podstaw Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk – I ETAP TERMOMODERNIZACJI CZĘŚĆ II
została złożona tylko jedna oferta na kwotę 182 960,67 zł brutto., która była wyższa od kwoty jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Kosztorys inwestorski na wykonanie przedmiotowego zadania opiewał na kwotę 122892,25zł brutto.Zamawiający nie mógł przewidzieć, ze zostanie złożona oferta na tak wysoką kwotę a nie ma czasu na powtórzenie postępowania.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-5f13fcc1-d7d4-4f6f-896f-6a2968e9ed26
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TG/2141-7/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1661137,14 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 74153,45 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie wewnętrznej instalacji C.W.U. z zestawem solarnym w Budynku Laboratoryjnym IPIŚ PAN zgodnie z poniższym zakresem prac:
1) Dostawa i montaż kolektorów słonecznych- 4szt.
2) Dostawa i montaż konstrukcji wsporczych dla dachu płaskiego, dla 4 kolektorów słonecznych płaskich.
3) Dostawa i montaż systemu balastowego dla konstrukcji wsporczych
4) Dostawa i montaż grupy pompowej wraz z jednostką sterującą.
5) Wykonanie podłączenia instalacji solarnej do instalacji c.w.u oraz c.o.
6) Wykonanie pętli cyrkulacyjnej w piwnicy wraz z odejściem do pomieszczenia łaźni w piwnicy z zastosowaniem zaworu przeciw bakterii legionella.
7) Wykonanie niezbędnych przewiertów stropowych oraz przez ściany.
8) Uruchomienie instalacji wraz z szkoleniem personelu wyznaczonego przez Zamawiającego z obsługi instalacji solarnej.
9) Wykonanie przed realizacją wizji lokalnej oraz obmiaru.
10) Wykonanie oraz dostarczenie dokumentacji powykonawczej w dniu odbioru końcowego realizacji inwestycji.
Opis przedmiotu zamówienia stanowi:
- Przedmiar robót (Załącznik nr 2 do umowy) opracowany po zinwentaryzowaniu wykonanej częściowej realizacji projektu budowlanego pn. ”Budowa wewnętrznej instalacji ciepłej wody użytkowej” (Załącznik nr 3 do umowy).
- Projekt budowlany pn. ”Budowa wewnętrznej instalacji ciepłej wody użytkowej” (Załącznik nr 3 do umowy) w zakresie pozostałym do wykonania zgodnie z przedmiarem robót.
Jeżeli w projekcie została użyta jakakolwiek nazwa własna (nazwa handlowa) to Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów, elementów i urządzeń równoważnych pod względem parametrów technicznych i użytkowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39370000-6 - Instalacje wodne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09332000-5 - Instalacje słoneczne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 79312,86 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 79312,86 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 79312,86 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energetyką Solarną Ensol Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6391929529
7.3.3) Ulica: ul. Piaskowa 11
7.3.4) Miejscowość: Racibórz
7.3.5) Kod pocztowy: 47-400
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 79312,86 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-178.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |