EP/220/59/2024 Powtórzenie zadania: Wykonanie robót podobnych do będących przedmiotem umowy nr EP/221/281/2022 na przebudowę budynku „J” na potrzeby Poradni Kardiologicznej na terenie SPWSZ (...)

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00637433
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00637433/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-06 10:18
Lokalizacja
Szczecin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ca9071ba-5bf3-42f0-88d9-4a23dc2b030f
Identyfikator
8512537954
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne gazoweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi instalowania specjalnych systemów przesyłowych

Wykonawcy

1 przyznane

MAREK ANDRYCHGryfino, PL · lot 0
4 981 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00637433 z dnia 2024-12-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
EP/220/59/2024 Powtórzenie zadania: Wykonanie robót podobnych do będących przedmiotem umowy nr EP/221/281/2022 na przebudowę budynku „J” na potrzeby Poradni Kardiologicznej na terenie SPWSZ (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie

1.3.) Oddział zamawiającego: SPWSZ w Szczecinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000290274

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Arkońska 4

1.5.2.) Miejscowość: Szczecin

1.5.3.) Kod pocztowy: 71-455

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin

1.5.7.) Numer telefonu: 91 813 9075

1.5.8.) Numer faksu: 91 813 9079

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@spwsz.szczecin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.spwsz.szczecin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.spwsz.szczecin.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

EP/220/59/2024 Powtórzenie zadania: Wykonanie robót podobnych do będących przedmiotem umowy nr EP/221/281/2022 na przebudowę budynku „J” na potrzeby Poradni Kardiologicznej na terenie SPWSZ (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ca9071ba-5bf3-42f0-88d9-4a23dc2b030f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00637433

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie prowadzone jest w związku ze ziszczeniem się okoliczności przywołanych w/w przepisie, tj.:
1) przedmiotowe zamówienie udzielone zostanie w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego (umowa nr EP/221/281/2022 zawarta w dniu 11.08.2022 r. w wyniku wyboru oferty wykonawcy jako najkorzystniejszej w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym w wariancie I, zgodnie z przepisami PZP, znak sprawy: EP/220/39/2022) dotychczasowemu Wykonawcy (p. Markowi Andrychowi - przedsiębiorcy prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE AB Marek Andrych z siedzibą w Gryfinie (74-101), przy ul. 9 Maja 21/4),
2) zamówienie polega na powtórzeniu podobnych robót budowlanych i jest zgodne z Przedmiotem Zamówienia Podstawowego,
Uwaga: pozostała część uzasadnienia faktycznego i prawnego wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki znajduje się w Sekcji IX - Informacje dodatkowe

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: EP/220/59/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4064586,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje prace z zakresu przebudowy budynku „J” na potrzeby Poradni Kardiologicznej na terenie SPWSZ w Szczecinie przy ul. Arkońskiej 4 w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załączniku nr 1 do Zaproszenia, tj. w zakresie:
1. Roboty budowlane;
2. Roboty instalacyjne sanitarne;
3. Roboty instalacyjne elektryczne;
4. Roboty instalacyjne niskoprądowe;
5. Roboty instalacyjne i urządzenia przeciwpożarowe;
6. Roboty Wykończeniowe.
W zakres zamówienia wchodzą:
1) roboty budowlane, instalacyjne i wykończeniowe, w tym zagospodarowanie terenu w zakresie przebudowy budynku „J” na potrzeby utworzenia Poradni Kardiologicznej na terenie SPWSZ w Szczecinie, przy ul. Arkońskiej 4 w zakresie obejmującym etap II w oparciu o dokumentację projektową dla etapu II z wyłączeniem robót już wykonanych w ramach Umowy podstawowej nr EP/221/281/2024 z dnia 11.08.2022 r. oraz Umowy na roboty podobne nr EP/221/310/2023 z dnia 31.10.2023 r.,
2) system kolejkowy - wykonanie wyłącznie w zakresie: okablowania, zasilania elektrycznego i sieci logicznej,
3) technologia medyczna - wykonanie instalacji dla urządzeń i sprzętu medycznego wymagającego przygotowania podłączenia do instalacji na etapie realizacji budowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

51511400-1 - Usługi instalowania specjalnych systemów przesyłowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4981500 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4981500 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4981500 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe AB Marek Andrych

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8581374343

7.3.3) Ulica: 9-go Maja 21/4

7.3.4) Miejscowość: Gryfino

7.3.5) Kod pocztowy: 74-101

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie robót w zakresie instalacji

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4981500 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Pozostała część uzasadnienia faktycznego i prawnego wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki z Sekcji III pkt 3.1.1):
3) Zamawiający w ogłoszeniu o Zamówieniu Podstawowym, zamieszczonym w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 20.05.2022 r. pod nr 2022/BZP 00168996/01, przewidział możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, których przedmiotem będą prace z zakresu przebudowy budynku „J” na potrzeby utworzenia Poradni Kardiologicznej na terenie SPWSZ w Szczecinie przy ul. Arkońskiej 4 w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, obejmujące czynności wskazane rodzajowo w załączniku nr 1 do SWZ, o wartości 6 342 533,87 zł netto, co stanowi równowartość 1 424 136,40 EUR,
4) zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP Zamawiający może udzielić zamówienia
z wolnej ręki w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości,
5) całkowita wartość przedmiotowego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu wartości Zamówienia Podstawowego.
2024-12-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane