„Odbieranie i transport odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kuźnia Raciborska”.
GMINA KUŹNIA RACIBORSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00637924
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00637924/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-06 11:49
- Lokalizacja
- Kuźnia Raciborska, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d3a4f1f0-a753-457b-9433-b3bb54471f8c
- Identyfikator
- 6391002778
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00637924 z dnia 2024-12-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Odbieranie i transport odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kuźnia Raciborska”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KUŹNIA RACIBORSKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258463
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: SŁOWACKIEGO 4
1.5.2.) Miejscowość: Kuźnia Raciborska
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-420
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 419 14 17
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@kuzniaraciborska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kuzniaraciborska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://josephine.proebiz.com1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Odbieranie i transport odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kuźnia Raciborska”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d3a4f1f0-a753-457b-9433-b3bb54471f8c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00637924
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00038943/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.3 Odbieranie i transport odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kuźnia Raciborska.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00603974
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
„Odbier. i transp odpadów kom. powstaj. na terenie nieruchom. zamieszk. na obszarze Gm. Kuźnia Rac.”, prowadzone jest
w trybie zamówienia z wolnej ręki. Gm. Kuźnia Racib. zamierza udzielić zamów. publicz. w trybie zamówienia z wolnej ręki
Gminnemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Kuźni Raciborskiej (47-420), ul. Klasztorna 45
(dalej jako GPWiK sp. z o.o.). Zaproszony do negocjacji Wykonawca tj. GPWiK sp. z o.o. jest osobą prawną, prowadzącą
działaln. gosp. w formie spółki prawa handlowego tj. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ze 100% udziałem kapitału
jedn. samorządu terytorialnego - Gminy Kuź. Rac. GPWiK sp. z o.o. nie posiada bezpośredniego udziału kapitału
prywatnego. Oznacza to, że GPWiK Sp. z o.o. jest w pełni nadzorowana przez Gminę K.R. - jedynego udziałowca.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IB.271.14.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1159530,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
I. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) Świadczenie usług odbioru i transportu odpadów komunalnych powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych na obszarze Gminy Kuźnia Raciborska, zgodnie z Uchwałą Nr XXVI/214/2020 Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej z dnia 26 listopada 2020r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz Uchwałą Nr XXVI/213/2020 Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej z dnia 26 listopada 2020r. w sprawie ustalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kuźnia Raciborska.
2) Wyposażanie nieruchomości nieodpłatnie w worki do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych, o pojemności, kolorach i oznaczeniu wynikających z zasad określonych w uchwale Nr XXVI/213/2020 Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kuźnia Raciborska oraz w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906) w ilości każdorazowo równej oddanym przez właściciela nieruchomości workom wypełnionym selektywnie zbieranymi odpadami.
3) Sprzedaż właścicielom nieruchomości pojemników lub worków na niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne,
4) Zapewnienie właścicielom nieruchomości zgłaszającym odbiór odpadów budowlano-remontowych kontenera za odrębną odpłatnością lub umożliwienie im bezpłatnego odbioru w swojej siedzibie worków, przed odbiorem tych odpadów odbywającym się na zasadach określonych w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego zaproszenia do negocjacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90512000-9 - Usługi transportu odpadów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1138434,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1138434,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1138434,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminne Przedsiębiorstwo Wodociagów i Kanalizacji Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6390015023
7.3.3) Ulica: Klasztorna 45
7.3.4) Miejscowość: Kuźnia Raciborska
7.3.5) Kod pocztowy: 47-420
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1138434,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-12-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |