Dostawa urządzeń technicznych i oprogramowania wraz z usługą montażu i uruchomienia na rzecz Sądu Okręgowego w Lublinie oraz Sądów Rejonowych we Włodawie i Kraśniku

Sąd Okręgowy w Lublinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00638725
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00638725/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-06 13:58
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-736ef9ac-cbb2-46a0-9b64-b48f74cb9862
Identyfikator
7121934656
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odbiorniki telewizyjne i radiowe oraz aparatura nagrywająca dźwięk lub obraz lub aparatura powielającaSieciCzęści sprzętu dźwiękowego i wideoAparatura do nagrywania i powielania dźwięku i obrazu wideoKomputerowe jednostki do przechowywaniaPamięć flashUsługi instalowania urządzeń telewizyjnych, radiowych, dźwiękowych i wideo

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00638725 z dnia 2024-12-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa urządzeń technicznych i oprogramowania wraz z usługą montażu i uruchomienia na rzecz Sądu Okręgowego w Lublinie oraz Sądów Rejonowych we Włodawie i Kraśniku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Lublinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000322956

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Krakowskie Przedmieście 43

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-076

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@lublin.so.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lublin.so.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-736ef9ac-cbb2-46a0-9b64-b48f74cb9862

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Sąd

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa urządzeń technicznych i oprogramowania wraz z usługą montażu i uruchomienia na rzecz Sądu Okręgowego w Lublinie oraz Sądów Rejonowych we Włodawie i Kraśniku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-736ef9ac-cbb2-46a0-9b64-b48f74cb9862

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00638725

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00227781/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa urządzeń technicznych i oprogramowania wraz z usługą montażu i uruchomienia na rzecz Sądu Okręgowego w Lublinie oraz Sądów Rejonowych we Włodawie i Kraśniku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00624826

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna zastosowania trybu z wolnej ręki:
art. 305 pkt 2) ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych zgodnie, z którym Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi jedna z następujących okoliczności:
- w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.20.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia dostawa urządzeń technicznych i oprogramowania wraz z usługą montażu i uruchomienia na rzecz Sądu Okręgowego w Lublinie oraz Sądów Rejonowych we Włodawie i Kraśniku.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do Zaproszenia.
Postępowanie zostało podzielone na trzy zadania:
a. ZADANIE I Sąd Okręgowy w Lublinie;
b. ZADANIE II Sąd Rejonowy w Kraśniku;
c. ZADANIE III Sąd Rejonowy we Włodawie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 32300000-6 - Odbiorniki telewizyjne i radiowe oraz aparatura nagrywająca dźwięk lub obraz lub aparatura powielająca

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32400000-7 - Sieci

32350000-1 - Części sprzętu dźwiękowego i wideo

32330000-5 - Aparatura do nagrywania i powielania dźwięku i obrazu wideo

30233100-2 - Komputerowe jednostki do przechowywania

30234600-4 - Pamięć flash

51310000-8 - Usługi instalowania urządzeń telewizyjnych, radiowych, dźwiękowych i wideo

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający Skarb Państwa – Sąd Okręgowy w Lublinie na podstawie art. 260 w związku z art. 255 pkt 8) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. 1320), zwanej dalej ustawą p.z.p. zawiadamia, że:
unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia w zakresie Zadań I-III prowadzonego w trybie zamówienia z wolnej ręki o wartości mniejszej niż progi unijne określone na podstawie art. 3 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej ustawą, pod nazwą: „Dostawa urządzeń technicznych i oprogramowania wraz z usługą montażu i uruchomienia na rzecz Sądu Okręgowego w Lublinie oraz Sądów Rejonowych we Włodawie i Kraśniku”.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 8) ustawy p.z.p. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, w trybie zamówienia z wolnej ręki w przypadku gdy negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania:
Zamawiający zaprosił Wykonawcę Best-Audio Włodzimierz Bogdan Pająk (Bestau) 90-752 Łódź, ul. Żeligowskiego 3/5 do negocjacji w dniu 29 listopada 2024 roku i wyznaczył Wykonawcy termin na złożenie oferty oraz stosownych dokumentów i oświadczeń do dnia 6 grudnia 2024 roku.

Wykonawca w dniu 3 grudnia 2024 roku przesłał przez platformę e-Zamówienia swoją odpowiedź na Zaproszenie wraz z propozycjami zmian postanowień Umowy - Załącznik nr 5 do Zaproszenia. Zamawiający w dniu 4 grudnia 2024 roku odpowiedział, że nie wyraża zgody na zmianę zaproponowanych postanowień umownych.

Zamawiający prowadził postępowanie zgodnie z art. 305 ust. 2) ustawy pzp:
,,w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5,
a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione”. Za istotną zmianę należy uznać modyfikację pierwotnych warunków zamówienia, polegającą na wprowadzeniu zmian, które - gdyby zostały ujęte w ramach pierwotnej procedury udzielania zamówienia - umożliwiłyby dopuszczenie innych wykonawców niż ci, którzy zostali pierwotnie dopuszczeni, lub umożliwiłyby dopuszczenie innej oferty, np. zmiany
w opisie przedmiotu zamówienia, złagodzenie restrykcyjnych warunków udziału
w postępowaniu, zmniejszenie wysokości kar umownych, skrócenie terminu zapłaty, skrócenie okresu gwarancji, złagodzenie podstawy naliczania kar umownych, złagodzenie warunków gwarancji, odstąpienie od żądania przedmiotowych środków dowodowych.

Zważywszy na powyższe Zamawiający postępowanie unieważnił.
Postępowanie zostało unieważnione w dniu 6 grudnia 2024 roku.
2024-12-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy