Usługa przeglądu silnika głównego (typ 8S20D, Sn 5005) na statku Baltica.

MORSKI INSTYTUT RYBACKI - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00639614
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00639614/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-09 08:15
Lokalizacja
Gdynia, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-86423380-eb16-4293-b44d-d0151dc10e3b
Identyfikator
5860102441
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn

Wykonawcy

1 przyznane

H. CEGIELSKI - POZNAŃ SPÓŁKA AKCYJNAPoznań, PL · lot 0
190 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00639614 z dnia 2024-12-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa przeglądu silnika głównego (typ 8S20D, Sn 5005) na statku Baltica.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MORSKI INSTYTUT RYBACKI - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZY

1.3.) Oddział zamawiającego: Sekcja Przetargów i Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000144733

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Hugo Kołłątaja 1

1.5.2.) Miejscowość: Gdynia

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-332

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@mir.gdynia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przetargi.mir.gdynia.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Państwowy Instytut Badawczy

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa przeglądu silnika głównego (typ 8S20D, Sn 5005) na statku Baltica.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-86423380-eb16-4293-b44d-d0151dc10e3b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00639614

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Firma H. Cegielski jest producentem i jako jedyna świadczy usługi autoryzowanego serwisu silnika w jaki wyposażony jest statek Baltica. Jest to jedyny wykonawca, który może zrealizować zamówienie. Silnik 8S20 produkcji Zakładów H. CEGIELSKI zamontowany i eksploatowany od 1993 r. na statku Baltica jest prototypem silników serii S20 /jako jedyny z tej serii został zastosowany do napędu głównego statku z nietypowym regulatorem obrotów Heinzman STG 30-01 producent Niemcy/. Regulator ten na następnych silnikach do napędu głównego nie był stosowany ze względu na zbyt częste jego awarie. SiJako jedyny posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie co gwarantuje prawidłową realizację zamówienia przekładającą się bezpośrednio na bezpieczeństwo statku i jego załogi. Potwierdzeniem tego jest uznanie Towarzystwa Klasyfikacyjnego Polskiego Rejestru Statków /nie wymaga to bezpośredniego nadzoru Inspektora PRS nad pra-cami remontowymi/.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WR/40/FZP/DE/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przegląd silnika głównego (typ 8S20D, Sn 5005)
na statku Baltica

4.5.3.) Główny kod CPV: 50530000-9 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: H.CEGIESKI-POZNAŃ S.A

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7770000198

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 190500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-01-21
2024-12-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi