Świadczenie usług opiekuńczych u Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gubinie w miejscu ich zamieszkania w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00639900
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00639900/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-09 09:19
- Lokalizacja
- Gubin, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-12131a90-e52a-4a87-ad87-ff21a0c1e8a4
- Identyfikator
- 9261015531
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00639900 z dnia 2024-12-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług opiekuńczych u Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gubinie w miejscu ich zamieszkania w okresie
od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
1.3.) Oddział zamawiającego: MOPS Gubin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 006096082
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gdańska 17
1.5.2.) Miejscowość: Gubin
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-620
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wkorytowska@mopsgubin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mopsgubin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-12131a90-e52a-4a87-ad87-ff21a0c1e8a41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług opiekuńczych u Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gubinie w miejscu ich zamieszkania w okresieod 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12131a90-e52a-4a87-ad87-ff21a0c1e8a4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00639900
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00614542/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Świadczenie usług opiekuńczych u Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gubinie w miejscu ich zamieszkania w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00614791
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KA.151.1.2024.WK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych w okresie od 01 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. u Klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gubinie, w miejscu ich zamieszkania.
Usługi opiekuńcze będą świadczone przez pracowników wykonawcy we wszystkie dni tygodnia tj. w dni robocze, soboty, niedziele i święta w godzinach od 7:00 do 15:00 lub w godzinach popołudniowych w zależności od potrzeb Klienta.
Przewidywana liczba godzin i osób objętych opieką:
Usługi opiekuńcze :
- ok 25.200 godzin rocznie,
- przewidywana liczba osób objętych usługami – ok. 70.
Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia lub zmniejszenia liczby godzin i osób objętych opieką, w zależności od rzeczywistych potrzeb.
Czas wykonywania usług:
Przewiduje się wykonywanie usługi opiekuńczej dla jednej osoby średnio przez dwie godziny dziennie. Jedna godzina usługi równa się 1 godzinie zegarowej tj. 60 minut.
Pod pojęciem ilości godzin świadczonych usług należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia usług bez czynności przygotowawczych tzn. bez czasu potrzebnego na dojście lub dojazd.
Ustalenie godzin i sposobu wykonywanych świadczeń będzie ustalane i dostosowywane do indywidualnych potrzeb osób objętych opieką, na podstawie decyzji wydanej przez Zamawiającego. Po ustaleniach indywidualnych wykonawca opracuje harmonogram wykonywania usług.
Zakres usług opiekuńczych obejmuje w szczególności:
1) pomoc w utrzymaniu higieny osobistej Klienta (np. pomoc przy myciu, ubieraniu),
2) zmianę bielizny osobistej, pościelowej, przesłanie łóżka,
3) utrzymanie w czystości bielizny osobistej i pościelowej Klienta,
4) pomoc przy załatwianiu potrzeb fizjologicznych – pomoc w dojściu do toalety,
5) zmianę pozycji obłożnie chorego w łóżku w celu zapobieganiu odleżyn i odparzeń,
6) opiekę zalecaną przez lekarza – podawanie leków, okłady, nacieranie,
7) zakupy artykułów spożywczych i przemysłowych,
8) przygotowanie posiłku lub pomoc w jego przygotowaniu: karmienie chorego,
9) palenie w piecu, dostarczenie węgla i drewna do mieszkania Klienta,
10) utrzymywanie w czystości pomieszczeń użytkowanych przez Klienta,
11) utrzymywanie w czystości sprzętu i urządzeń sanitarnych,
12) zamawianie wizyt lekarskich, realizacja recept,
13) załatwianie spraw urzędowych,
14) współpracę z innymi instytucjami i organizacjami powołanymi do opieki nad chorym w domu.
15) organizowanie spacerów,
16) organizowanie kontaktów sąsiedzkich,
17) podtrzymywanie indywidualnych zainteresowań oraz pomoc w zaspakajaniu potrzeb duchowych,
18) prowadzenie zeszytu wydatków i rozliczanie się z Klientem z wydanych pieniędzy przez osobę sprawującą usługi opiekuńcze.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85320000-8 - Usługi społeczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
85312100-0 - Usługi opieki dziennej
85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych
85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych
85312400-3 - Usługi opieki społecznej nieświadczone przez ośrodki pobytowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający opublikował postępowanie w Biuletynie Zamówień Publicznych Nr 2024/BZP 00614791 z dnia 25.11.2024 r., ustalając termin składania ofert na dzień 05.12.2024 r.Do dnia 05.12.2024 r. do godziny 10:00 złożono jedną ofertę.
Cena złożonej oferty przekracza wielkość środków, jakie Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Zamawiający przed otwarciem ofert opublikował na Platformie e-zamowienia kwotę, jaką planuje przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (1.209.600,00 zł), która była wyższa niż cena złożonej oferty (1.068.480,00 zł), jednakże w tym samym dniu dokonano zmiany w budżecie Miasta i na zadanie objęte zamówieniem przeznaczono środki w kwocie niewystarczającej na pokrycie zobowiązania (1.024.390,00 zł). Nowa sytuacja zmusza Zamawiającego do zmiany stanowiska, a brak wystarczającej ilości środków finansowych nie pozwala na dalsze procedowanie postępowania.
W tej sytuacji postępowanie podlega unieważnieniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1068480,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1068480,00 PLN
| 2024-12-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |