Dostawa śluz korozymetrycznych na potrzeby Katedry Elektrochemii, Korozji i Inżynierii Materiałowej Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej
Politechnika Gdańska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00640505
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00640505/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-09 11:16
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fd4ae732-390c-11ef-880f-0e435a8a43bc
- Identyfikator
- 5840203593
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00640505 z dnia 2024-12-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa śluz korozymetrycznych na potrzeby Katedry Elektrochemii, Korozji i Inżynierii Materiałowej Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Gdańska
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Chemiczny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001620
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Narutowicza 11/12
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-233
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubliczne.wch@pg.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pg.edu.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa śluz korozymetrycznych na potrzeby Katedry Elektrochemii, Korozji i Inżynierii Materiałowej Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd4ae732-390c-11ef-880f-0e435a8a43bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00640505
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00400007
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa śluz korozymetrycznych stanowiących element systemu monitorowania korozji ogólnej i wodorowej na instalacji Hydroodsiarczania gudronu PKN ORLEN S.A.
Technologia autorstwa Politechniki Gdańskiej jest rozwiązaniem innowacyjnym na skalę światową, obecnie nie istnieją komercyjne systemy dualnych czujników korozji, które łączyłyby funkcje monitoringu korozji ogólnej oraz pomiaru stężenia wodoru.
Obecnie żadna z firm nie wytwarza śluz korozyjnych przeznaczonych do osadzenia sensorów korozyjnych opracowanych przez Politechnikę Gdańską, a są one elementem składowym czujników korozyjnych.
Jest to element prac związanych ze wsparciem przez Politechnikę Gdańską PKN ORLEN S.A. przy realizacji projektu badawczo-rozwojowego w ramach programu INNOCHEM.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: Zamawiający składając ofertę w odpowiedzi na Zapytanie ofertowe musiał wykazać się odpowiednim doświadczeniem w wymaganym przez PKN ORLEN S.A. zakresie. Również co do możliwych podwykonawców Zamawiający musiał się ściśle trzymać wymogów zawartych w Zapytaniu ofertowym. Ich wskazanie było wymagane na etapie składania oferty przez Zamawiającego, co niejako determinuje późniejsze zawarcie z nimi umów w ramach realizacji przedmiotowego projektu. Wykonawca Remontowa Electrical Solutions Sp. z o.o. posiada doświadczenie i certyfikaty pozwalające wykonać projektowane prace i jest w stanie przeprowadzić testy i uzyskać dopuszczenia Urzędu Dozoru Technicznego wytworzonych śluz. Na podstawie historii doświadczenia Wykonawca Remontowa Electrical Solutions Sp. z o.o. został zweryfikowany i zaakceptowany przez PKN ORLEN S.A. do realizacji ww. zamówienia jako podwykonawca Zamawiającego, na etapie składania przez Zamawiającego oferty na wykonawcę prac związanych ze wsparciem PKN ORLEN S.A. przy realizacji projektu badawczo-rozwojowego pn. „Monitoring korozji ogólnej i nawodorowania z wykorzystaniem zintegrowanego systemu dualnych czujników korozji”. Biorąc pod uwagę powyższe uznaje się za zasadne zastosowanie trybu udzielenia zamówienia z wolnej ręki w oparciu o przepis art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Pzp.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/131/008/D/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 139060 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby Zamawiającego 10 śluz korozymetrycznych 2” RF, zgodnie ze zdjęciem i rysunkiem, będącym Załącznikiem nr 1 do Zaproszenia.
Śluza korozyjna, element konstrukcyjny umożliwiający wprowadzenie lancy sensora do instalacji oprodukcyjnej. Śluza musi zapewnić łatwy montaż (wprowadzanie/wyjmowanie lancy). Musi zapewnić szczelność konstrukcyjną
Komplet ma zostać poddany badaniom:
Badania wizualne VT -100%
Badania RT – 5%
Badania ciśnieniowe (wodne) – 82,7 bar(g) w obecności inspektora UDT
Celem wykonanych badań ma być uzyskanie certyfikacji zgodności UE z dyrektywą 2014/68/UE wydana przez UDT
W celu uzyskania certyfikatu konieczne jest wykonanie niezbędnej dokumentacji:
- rysunków technicznych śluzy wraz z czujnikiem wykonanym przez PG,
- wymaganych certyfikatów materiałowych,
- deklaracji zgodności z dyrektywą 2014/68/UE,
- obliczeń wytrzymałościowych,
- instrukcji technicznej,
- protokołu badania wykonanego przez UDT.
Zamawiający wymaga 12 miesięcznego okresu gwarancji na wykonane elementy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44212390-9 - Śluzy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 187206 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 187206 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 187206 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Remontowa Electrical Solutions Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5832836668
7.3.3) Ulica: Na Ostrowiu 1
7.3.4) Miejscowość: Gdańsk
7.3.5) Kod pocztowy: 80-958
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 187206 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-02-28| 2024-12-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |