Dostawa odzieży stanowiącej elementy munduru leśnika pracownikom Nadleśnictwa Rajgród do końca roku 2025

NADLEŚNICTWO RAJGRÓD W TAMIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00641360
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00641360/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-09 13:35
Lokalizacja
Tama, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-02664cef-159a-4cb3-8023-09fa661f2a9d
Identyfikator
7190002401
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatkiCzęści garderobyButyKoszuleSpodnieSpódniceKrawatyKapelusze i nakrycia głowyCzapkiKurtkiSkarpetyKurtki i blezeryPulowery, swetry rozpinane i podobne wyrobyDodatki odzieżoweRękawice

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00641360 z dnia 2024-12-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa odzieży stanowiącej elementy munduru leśnika pracownikom Nadleśnictwa Rajgród do końca roku 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO RAJGRÓD W TAMIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450018224

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 2

1.5.2.) Miejscowość: Tama

1.5.3.) Kod pocztowy: 19-206

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski

1.5.7.) Numer telefonu: 862733310

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rajgrod@bialystok.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rajgrod.bialystok.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_rajgrod

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa odzieży stanowiącej elementy munduru leśnika pracownikom Nadleśnictwa Rajgród do końca roku 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02664cef-159a-4cb3-8023-09fa661f2a9d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00641360

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00322510/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa odzieży stanowiącej elementy munduru leśnika pracownikom Nadleśnictwa Rajgród do końca roku 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00601354

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: S.270.11.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 167936,16 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia stanowi: Dostawa odzieży stanowiącej elementy munduru leśnika pracownikom Nadleśnictwa Rajgród do końca roku 2025.
2. Dostarczana odzież musi być zgodna z zarządzeniem nr 107/2024 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23.08.2024r. w sprawie dokumentacji techniczno-technologicznej wybranych elementów mundurów leśnika według rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 19 grudnia 2017r. w sprawie wzorów mundurów leśnika i oznak dla osób uprawnionych do ich noszenia. Regulacje, o których mowa w niniejszym punkcie wraz z załącznikami stanowią załącznik nr 9 do SWZ.
3. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dostępność każdego asortymentu opisanego w ust. 2 przez cały okres trwania umowy w każdym możliwym rozmiarze zgodnym z dokumentacją techniczną w tym również możliwość dostawy asortymentów w rozmiarach nietypowych jeżeli dokumentacja techniczna je przewiduje. Dostawy rozmiarów nietypowych (wymagających dopasowania do sylwetki użytkownika) będą realizowane w przypadku braku możliwości dobrania asortymentu w rozmiarach typowych.
4. Wykonawca zapewni możliwość bezgotówkowego odbioru asortymentu przez uprawnionych pracowników Zamawiającego w punkcie, o którym mowa w ust. 5 lub wysyłkowo na podstawie zamówień składanych w punkcie lub w formie wiadomości e-mail. Termin realizacji zamówienia wysyłkowego wynosi 10 dni od dnia złożenia zamówienia. W przypadku asortymentu wymagającego dopasowania okres realizacji może wynieść do 21 dni.
5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia punktu, w którym udostępni oferowany asortyment objęty umową, gdzie pracownicy zamawiającego będą mogli obejrzeć oraz przymierzyć odzież a także będzie możliwe zdjęcie miar do wykonania odzieży w rozmiarach nietypowych. Punkt ten powinien:
1) być ogrzewany w sposób taki aby przez cały okres trwania umowy panowała w nim temperatura minimum 21 stopni Celsjusza lecz nie większa niż 26 stopni Celsjusza.
2) być wyposażony w minimum jedną przymierzalnię pozwalającą na swobodne przymierzenie asortymentu,
3) być wyposażonym w oświetlenie wewnętrzne
4) być wyposażonym w ekspozycję umożliwiającą obejrzenie oferowanego asortymentu oraz stan magazynowy pełnej gamy asortymentowej oraz połowę rozmiarowej wszystkich elementów munduru.
5) być oddalonym od siedziby zamawiającego (Tama 2,19-206 Rajgród) w odległości nie większej niż 80 kilometrów w linii prostej liczonej przy użyciu narzędzia „mierz odległość” dostępnego na stronie internetowej https://mapy.geoportal.gov.pl. Wykonawca zobowiązany jest w ofercie podać adres lub nazwę województwa, powiatu, gminy, obrębu i numeru działki gdzie zostanie zorganizowany punkt, oraz odległości zaokrąglonej matematycznie do pełnych kilometrów. W przypadku podania odległości w innych jednostkach z większą dokładnością lub innej jednostce metrycznej, Zamawiający dokona przeliczenia do pełnych kilometrów zaokrąglonych matematycznie.
6) Być otwartym w dni robocze od poniedziałku do piątku minimum w godzinach 09:00 – 16:00. Każda sobota 2025 roku, w którą punkt będzie otwarty przez minimum 3 godziny będzie punktowana w kryterium „dostępność”. Zamawiający dopuszcza aby spośród zadeklarowanych dni otwarcia punktu w ciągu trwania umowy punkt był zamknięty incydentalnie łącznie przez 5 dni o czym Wykonawca powiadomi Zamawiającego z wyprzedzeniem.
7) Posiadać w godzinach otwarcia przynajmniej jednoosobową obsługę, która wyda asortyment, przyjmie zamówienie, dokona pobrania miar celem doboru rozmiaru asortymentu/wykonania nietypowego rozmiaru.
8) Posiadać możliwość bezpłatnego zaparkowania pojazdu w odległości nie większej niż 100m od punktu.
6. Wykonawca zobowiązany będzie do oznaczenia każdego oferowanego asortymentu wartością punktową zgodną z załącznikiem nr 1 do zarządzenia Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych nr 95/2024 z dnia 01.08.2024r. w sprawie wzorca oraz zasad i norm użytkowania mundurów leśnika dla pracowników Lasów Państwowych. Wykonawca zobowiązany będzie do eksponowania wartości punktowej danego asortymentu w punkcie, o którym mowa w ust. 5 a także do umieszczania wartości punktowej na dokumentach rozliczeniowych. Tabela wartości punktów stanowi załącznik nr 5 do SWZ
7. Zamawiający jest uprawniony zamówić dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) artykuły, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zamówione wszystkie, niektóre lub tylko jeden artykuł wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty.
Zamówienia będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 50 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §1 ust 10-14 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ. Podstawą określenia wartości artykułów zamówionych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych artykułów zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty.
Zamawiający nie jest zobowiązany do zamawiania artykułów objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zamówienie.
Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego dostaw stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie zwiększonego zapotrzebowania na dany asortyment wynikającego ze zużycia lub zniszczenia użytkowanej przez pracowników odzieży w trakcie wykonywania obowiązków służbowych lub spowodowane zmianą stanu zatrudnienia.
8. Tabela zawierająca spodziewaną szacunkową ilość poszczególnych elementów munduru leśnika jaka może być zamówiona stanowi załącznik nr 12 do SWZ
9. Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 18100000-0 Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki, 18300000-2 Części garderoby, 18815000-5 Buty, 18332000-5 Koszule, 18234000-8 Spodnie, 18232000-4 Spódnice, 18423000-0 Krawaty, 18440000-5 Kapelusze i nakrycia głowy, 18443320-5 Czapki, 18223200-0 Kurtki, 18317000-4 Skarpety, 18223000-8 Kurtki i blezery, 18235000-5 Pulowery, swetry rozpinane i podobne wyroby, 18420000-9 Dodatki odzieżowe, 18424000-7 Rękawice.

4.5.3.) Główny kod CPV: 18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

18300000-2 - Części garderoby

18815000-5 - Buty

18332000-5 - Koszule

18234000-8 - Spodnie

18232000-4 - Spódnice

18423000-0 - Krawaty

18440000-5 - Kapelusze i nakrycia głowy

18443320-5 - Czapki

18223200-0 - Kurtki

18317000-4 - Skarpety

18223000-8 - Kurtki i blezery

18235000-5 - Pulowery, swetry rozpinane i podobne wyroby

18420000-9 - Dodatki odzieżowe

18424000-7 - Rękawice

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przeprowadził procedurę oceny i badania ofert oraz sklasyfikował je zgodnie z kryteriami oceny ofert. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, że najkorzystniejszą ofertę według przyjętych kryteriów złożyła firma PPUH „SILVA BIAYSTOK” Katarzyna Michaluk. Jednocześnie cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;”

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 230598,43 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 273591,36 PLN

2024-12-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy