Najem urządzeń kserujących na potrzeby Starostwa Powiatowego w Legionowie
Powiat Legionowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00641790
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00641790/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2024-12-09 14:39
- Lokalizacja
- Legionowo, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d7060d2c-1849-4a2f-ac41-ed3d03117de7
- Identyfikator
- 5361597016
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00641790 z dnia 2024-12-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Najem urządzeń kserujących na potrzeby Starostwa Powiatowego w Legionowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Legionowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269858
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11
1.5.2.) Miejscowość: Legionowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-119
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.7.) Numer telefonu: 22 764 0 516
1.5.8.) Numer faksu: 227640450
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpu@powiat-legionowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.powiat-legionowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat-legionowski/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Najem urządzeń kserujących na potrzeby Starostwa Powiatowego w Legionowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7060d2c-1849-4a2f-ac41-ed3d03117de7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00641790
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00025907/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.11 Najem kserokopiarki na 2025 i 2026 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00551455
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPU.272.37.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest najem 2 sztuk urządzeń kserujących tego samego modelu (A3 kolor) od 2 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2026 r. o parametrach technicznych zgodnych ze szczegółowym Opisem przedmiotu zamówienia.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem przez Zamawiającego minimalnych wymaganych parametrów technicznych, zawiera Załącznik do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.
3. Przewidywane ilości wydruków służą do porównania ofert i wyboru oferty najkorzystniejszej. Zamawiający zastrzega sobie prawo przesunięcia/zmiany ilościowej między rodzajem wydruków w ramach środków finansowych przeznaczonych na realizację niniejszego zamówienia.
4. Rodzaj i przewidywane ilości stron w miesiącu na jednym urządzeniu:
1) wydruk jednej strony mono w formacie A4 – 8000 stron,
2) wydruk jednej strony kolor w formacie A4 – 1500 stron,
przy czym wydruk jednej strony w formacie A3 stanowi dwukrotność wydruku w formacie A4;
5. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) dostawę urządzeń kserujących do siedziby Zamawiającego wraz z ich montażem, konfiguracją i przeszkoleniem użytkowników, transportem własnym i na koszt Wykonawcy;
2) dopuszczenie urządzeń o przebiegu wydruków nie większym niż 300 000;
3) dostawę urządzeń kserujących z materiałami eksploatacyjnymi, w tym tonerów, zgodnych z zalecanymi przez producenta urządzenia wraz z jednym zapasowym kompletem tonerów;
4) kompleksową obsługę serwisową przedmiotu zamówienia polegającą na wykonywaniu wszystkich czynności związanych z ich konserwacją i naprawą. Wykonywanie czynności zapewniających ciągłą, bezawaryjną i prawidłową pracę, dokonywanie regulacji oraz kontroli stanu technicznego urządzeń i dostarczanie wszystkich niezbędnych materiałów eksploatacyjnych oraz części zamiennych okresowo zużywających się (z wyjątkiem papieru), a w szczególności:
a) wykonywanie przeglądów technicznych i usług konserwacyjnych zgodnie z dokumentacją techniczną, wymogami określonymi przez producenta i instrukcjami obsługi. Jakość druku musi być utrzymana na poziomie zadeklarowanym przez producenta urządzenia,
b) wykonywanie aktualizacji software’u i firmware’u,
c) dostarczanie i utylizacja zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa na koszt Wykonawcy, wszelkich materiałów eksploatacyjnych, części zamiennych, okresowo zużywających się, a niezbędnych do prawidłowego działania urządzeń kserujących, w celu zapewnienia ich ciągłej i prawidłowej pracy,
d) systematyczny odbiór od Zamawiającego zużytych materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych wraz z pustymi tonerami, pochodzącymi z przedmiotu zamówienia,
e) wykonanie trwałego usunięcia danych z dysków twardych w obecności Wynajmującego w przypadku wygaśnięcia umowy lub zdaniu urządzenia Wynajmującemu,
f) demontaż i odbiór urządzeń po zakończeniu okresu najmu,
g) ubezpieczenie urządzeń od szkód elektrycznych,
h) konfiguracje i uruchomienie systemu,
i) przeszkolenie administratorów w zakresie obsługi urządzeń w siedzibie Zamawiającego.
5) dostarczenie i wdrożenie systemu wydruku podążającego, spełniającego wymagania szczegółowo opisane w Załączniku do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia,
a) szkolenie administratorów w zakresie obsługi systemu wydruku podążającego,
b) dołączenie do wdrożonego przez Wykonawcę systemu wydruku podążającego oferowanych urządzeń xero.
c) zapewnienie przez Wykonawcę odpowiedniej ilości licencji dla wdrażanego systemu wydruku podążającego.
6. Zamawiający wymaga:
1) aby jeden komplet zapasowych tonerów do każdego urządzenia przechowywany był w siedzibie Zamawiającego, który Wykonawca zobowiązuje się na bieżąco uzupełniać po wskazaniu od Zamawiającego,
2) aby materiały eksploatacyjne były dostarczane nie później niż w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia,
3) zgłoszenia o awariach sprzętu będą przyjmowane przez Wykonawcę w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godz. 8:00 - 16:00 e-mailem lub telefonicznie, zgłoszenia otrzymane po godzinie 16:00 będą traktowane jako zgłoszenia otrzymane o 8:00 rano dnia następnego. Wykonanie naprawy urządzenia, konserwacji przez serwis odbywać się będzie w godz. 8:00 - 16:00 w dni pracujące dla Zamawiającego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie,
4) maksymalny gwarantowany czas usunięcia usterki przez Wykonawcę wynosi 24 godziny, realizowany w godzinach pracy urzędu, tj. 8.00 -16.00, liczony od godziny zgłoszenia awarii przez Zamawiającego. Zaproponowanie w ofercie gwarantowanego czasu usunięcia usterki w terminie krótszym niż 24 godziny będzie dodatkowo punktowane zgodnie z zapisami Rozdziału XXIV SWZ.
5) w przypadku braku możliwości skutecznej naprawy w ciągu 24 godzin od zgłoszenia awarii Wykonawca dostarczy urządzenie zastępcze o nie gorszych parametrach technicznych, najpóźniej do końca następnego dnia roboczego,
6) w przypadku awarii, dysk twardy zostaje u Zamawiającego.
7. Jeżeli w SWZ, ogłoszeniach związanych z postępowaniem, w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia określono przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to ma to na celu jedynie określenie cech technicznych, czy właściwości określonego sprzętu, urządzeń, materiałów i oprogramowania, jakie należy zastosować dla wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie w takich przypadkach sprzętu, urządzeń, materiałów równoważnych, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy.
8. Kod i nazwa zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
30232110-8 Drukarki laserowe
30121300-6 Urządzenia do powielania
30216110-0 Skanery komputerowe
50310000-1 Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn biurowych
79800000-2 Usługi drukowania i powiązane.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30232110-8 - Drukarki laserowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30121300-6 - Urządzenia do powielania
30216110-0 - Skanery komputerowe
50310000-1 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji maszyn biurowych
79800000-2 - Usługi drukowania i powiązane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 35722,88 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 35722,88 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 35722,88 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): SDS Polska S.C.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ABM Pro Hubert Kordek, Grzegorz Kwapisz SDS Systems, Wachowicz Karol KATECH SERWIS
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 525-239-34-09
7.3.3) Ulica: Łopuszańska 32
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-220
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 42720 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-02 do 2026-12-31| 2024-12-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |