Usługa dystrybucji energii elektrycznej dla potrzeb punktu poboru energii - lokal użytkowy (59-300 Lubin, ul. Kolejowa 2, dz. nr: 178, obręb 5 m. Lubina)

GMINA MIEJSKA LUBIN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00642870
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00642870/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-10 10:00
Lokalizacja
Lubin, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5e581f00-5e77-4379-b8fa-f8d8df190986
Identyfikator
6922253959
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył energii elektrycznej

Wykonawcy

1 przyznane

TAURON DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNAKraków, PL · lot 0
12 300 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00642870 z dnia 2024-12-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa dystrybucji energii elektrycznej dla potrzeb punktu poboru energii - lokal użytkowy (59-300 Lubin, ul. Kolejowa 2, dz. nr: 178, obręb 5 m. Lubina)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA LUBIN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647535

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kilińskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Lubin

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.7.) Numer telefonu: 763070675

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@um.lubin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.um.lubin.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa dystrybucji energii elektrycznej dla potrzeb punktu poboru energii - lokal użytkowy (59-300 Lubin, ul. Kolejowa 2, dz. nr: 178, obręb 5 m. Lubina)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e581f00-5e77-4379-b8fa-f8d8df190986

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00642870

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00586517

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający zamierza udzielić przedmiotowego zamówienia Wykonawcy Tauron Dystrybucja S.A. z/s w Krakowie, z uwagi na fakt, iż przedmiotowa usługa dystrybucji energii elektrycznej może być świadczona tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Wykonawcą ww. usługi dystrybucji energii elektrycznej może być jedynie właściwy miejscowo operator systemu dystrybucyjnego (OSD) tj. Tauron Dystrybucja S.A. z siedzibą w Krakowie. Powyższe wynika również z faktu, że całość infrastruktury składającej się na sieci dystrybucyjne na terenie Gminy Miejskiej Lubin stanowi własność właściwego miejscowo OSD, nadając mu status monopolisty naturalnego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.2.14.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 10000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa dystrybucji energii elektrycznej rozumianej poprzez art. 3 pkt 5 lit. a) ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne dla potrzeb punktu poboru energii: nieruchomość zabudowana (lokal użytkowy) - 59-300 Lubin, ul. Kolejowa 2, dz. nr: 178, obręb 5 miasta Lubina - PPE 590322412400046116.

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 12300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tauron Dystrybucja S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6110202860

7.3.3) Ulica: Podgórska 25a

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-035

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 12300,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1/ Za koniecznością udzielenia przedmiotowego zamówienia właściwemu miejscowo OSD przemawiają wytyczne wynikające z aktualnie obowiązującej Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej OSD tj. dokumentu (powstałego na podstawie art. 9g oraz następnych ustawy Prawo energetyczne) określającego m.in. zasady zawierania umów dystrybucji z URD oraz procedurę przyjmowania i rozpoczęcie realizacji umów z dostawcą (sprzedawcą) energii elektrycznej, bezwzględnie uzależniające rozpoczęcie funkcjonowania PPE (dostarczania energii elektrycznej) posiadania obowiązujących umów na usługę dystrybucji energii elektrycznej.
2/ Umowa zawarta na czas nieoznaczony
2024-12-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi