Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (sprzedaż i usługa dystrybucji)

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00642985
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00642985/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-10 10:23
Lokalizacja
Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-235bfc9c-2953-11ef-b091-ce35ef079555
Identyfikator
9560015177
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Elektryczność

Wykonawcy

1 przyznane

ENERGA - OBRÓT SPÓŁKA AKCYJNAGdańsk, PL · lot 0
427 631,95 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00642985 z dnia 2024-12-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (sprzedaż i usługa dystrybucji)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870300040

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Włocławska 167

1.5.2.) Miejscowość: Toruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: beata.kmiec@tarr.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.tarr.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/937826

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa dostawa energii elektrycznej (sprzedaż i usługa dystrybucji)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-235bfc9c-2953-11ef-b091-ce35ef079555

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00642985

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europen Enterprise Network; Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza (EFRR, EFS)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00364576

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TARRSA/EE/1/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 322950 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla nieruchomości Zamawiającego:
- ul. Włocławska 167, Toruń,
- ul. Andersa, Toruń.
2. Usługa obejmuje zasilanie 2 (dwóch) przyłączy energetycznych. Zamawiający dopuszcza dodanie nowych punktów poboru energii (PPE w taryfie C11 lub C21) w trakcie trwania umowy lub rezygnację z nich w przypadku likwidacji obiektu lub przepisania punktu na innego odbiorcę, co nie wpłynie na dalszą realizację postanowień umowy.
3. Dostarczanie energii elektrycznej odbywać się winno zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 roku, poz. 266 wraz z późn. zm.), rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2023 r., poz. 819), Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. 2022, poz. 2505 ze zm.).
4. Dla celów niniejszego postępowania Zamawiający przyjął przewidywane zużycie energii elektrycznej w okresie 24 miesięcy na poziomie 260 MWh. Wskazane zużycie (w tym poziomy zużycia wskazane w Załączniku do SWZ - Formularz Oferty – Zestawienie cenowe) ma jedynie charakter orientacyjny, służący porównaniu ofert i w żadnym wypadku nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii elektrycznej w podanej ilości. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie z tytułu nie pobrania przez Zamawiającego orientacyjnej podanej ilości energii. Rozlicznie należności z tytułu umowy nastąpi w oparciu o faktyczne zużycie energii
5. Zamawiający jest prosumentem energii odnawialnej - odbiorcą końcowym wytwarzającym energię elektryczną na własne potrzeby w mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWp (nr przyłącza na którym zainstalowana jest mikroinstalacja PPE: PL590243891022465477). Tym samym zakup energii elektrycznej oraz odkup musi odbywać się u jednego sprzedawcy celem prawidłowego rozliczenia zakupu i odkupu e.e.u Zamawiającego.
6. Zamawiający informuje, że na przyłączu o nr PPE: PL590243891022465477o mocy umownej 80 kW (w taryfie C21) – zainstalowane są urządzenia kompensacji mocy biernej (stanowiące własność Zamawiającego).
7. Zamawiający zastrzega iż wskazana moc umowna ma jedynie charakter orientacyjny, służący porównaniu ofert. Zamawiający zastrzega możliwość wskazania innej mocy umownej na dzień podpisania umowy oraz późniejszej kwartalnej zmiany mocy umownej w okresie obowiązywania umowy.
8. Zamawiający zastrzega możliwość wskazania innej nazwy dla poszczególnych PPE na dzień podpisania umowy.
9. Dostawa energii elektrycznej będzie się odbywać za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego: ENERGA-OPERATOR S.A. z siedzibą w Gdańsku.
10. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym w SWZ terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy oraz posiadanie przez Zamawiającego ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej.
11. Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, na mocy uzyskanych od Zamawiającego pełnomocnictw, obsługującego punkty poboru energii określone w SWZ, w ramach której wykona następujące czynności:
a) zgłosi właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego (OSD) do realizacji umowy sprzedaży energii elektrycznej zawarte pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą,
b) dokona u OSD właściwego zgłoszenia zmiany POB dla punktów wytwórczych Zamawiającego,
c) będzie reprezentował Zamawiającego przed właściwym Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD), w sprawach związanych z procedurą zmiany sprzedawcy,
d) dokona wszelkich innych czynności, w tym składania oświadczeń woli i wiedzy, związanych z czynnościami, o których mowa w punktach powyżej,
e) zawrze umowy sprzedaży energii elektrycznej z Zamawiającym w odniesieniu do wszystkich punktów poboru energii elektrycznej określonych w SWZ.
12. Zamawiający informuje, że nie posiada umów lub aneksów w ramach akcji promocyjnych / programów lojalnościowych, które uniemożliwiłby zawarcie umów sprzedażowych z terminem od dnia uruchomienia usługi 01.01.2025 r.
13. Zamawiający nie wyraża zgody na inne dodatkowe opłaty np. opłata handlowa.
14. Zamawiający nie przewiduje wznowień przedmiotowego zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 427631,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 536651,04 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 427631,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energa Obrót S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP:9570968370

7.3.3) Ulica: Al. Grunwaldzka 472

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-309

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 427631,95 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-31
2024-12-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy