„Świadczenie usługi doradczej dla ROPS w Białymstoku”

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00643284
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00643284/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-10 11:19
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6a761403-12c3-4b65-8689-05700a2d9dc1
Identyfikator
5423031536
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi doradztwa

Wykonawcy

1 przyznane

ANNA MATEJCZUK-ROSAWarszawa, PL · lot 0
24 000 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00643284 z dnia 2024-12-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Świadczenie usługi doradczej dla ROPS w Białymstoku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 200149196

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: gen. George’a Smitha Pattona 8

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-688

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rops@rops-bialystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rops-bialystok.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/rops_bialystok/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Polityka Społeczna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Świadczenie usługi doradczej dla ROPS w Białymstoku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a761403-12c3-4b65-8689-05700a2d9dc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00643284

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00041405/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Usługa specjalistyznego doradztwa z zakresu opracowania i aktualizacji dokumentów strategicznych dla pracowników ROPS

1.3.8 Usługa specjalistycznego doradztwa w zakresie planowania oraz prowadzeniu badań, diagnoz, analiz i ekspertyz dla pracowników ROPS

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej w województwie podlaskim” w ramach realizacji Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Działanie 04.13: Wysokiej jakości system włączenia społecznego, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00562704

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.26.1.20.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 96053,33 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi doradczej dla ROPS w Białymstoku, w ramach projektu „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej w województwie podlaskim”, Działanie 04.13: Wysokiej jakości system włączenia społecznego, Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach typu projektów pn. Działania ROPS w zakresie usług społecznych, pomocy społecznej, ES i aktywnej integracji, służące włączeniu społecznemu, realizowane na poziomie wojewódzkim.

Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Zakres usługi dla części 1 zamówienia:
Część 1: Świadczenie usługi doradczej w zakresie planowania oraz prowadzenia badań, diagnoz, analiz.

2. Szczegółowe wymagania w zakresie realizacji zamówienia zostały zawarte w Załączniku nr 1.1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) dla części 1 zamówienia, pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Załączniku nr 7.1 do SWZ – Projektowanie postanowienia umowy dla części 1 zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85312320-8 - Usługi doradztwa

4.5.5.) Wartość części: 27720,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi doradczej dla ROPS w Białymstoku, w ramach projektu „Koordynacja działań w zakresie polityki społecznej w województwie podlaskim”, Działanie 04.13: Wysokiej jakości system włączenia społecznego, Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach typu projektów pn. Działania ROPS w zakresie usług społecznych, pomocy społecznej, ES i aktywnej integracji, służące włączeniu społecznemu, realizowane na poziomie wojewódzkim.

Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Zakres usługi dla 2 części zamówienia:
Część 2: Świadczenie usługi doradczej w zakresie aktualizacji dokumentów strategicznych.

2. Szczegółowe wymagania w zakresie realizacji zamówienia zostały zawarte w Załączniku nr 1.2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) dla części 2 zamówienia, pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Załączniku nr 7.2 do SWZ – Projektowanie postanowienia umowy dla części 2 zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85312320-8 - Usługi doradztwa

4.5.5.) Wartość części: 68333,33 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 22800,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 36900,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 24000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Anna Matejczuk-Rosa Badania i Analizy

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5222815188

7.3.3) Ulica: ul. Twarda 44

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-831

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 24000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku badania ofert Zamawiający stwierdził, iż część 2 postępowania obarczona jest wadą w zakresie dokumentacji postępowania dotyczącą informacji wymaganych w formularzu ofertowym na potrzeby kryterium oceny ofert „Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia w świadczeniu usług doradczych (D)”.
Zamawiający w pkt 3 formularza ofertowego (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2.2. do SWZ), zawierającym oświadczenie wykonawcy dot. doświadczenia osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia w świadczeniu usług doradczych, nie określił wymogu wskazania personaliów doradcy, tj. imienia i nazwiska doradcy, innymi słowy Zamawiający nie przewidział rubryki (pola) do wpisania tych danych przez Wykonawcę. Powyższe uniemożliwia weryfikację osoby skierowanej do realizacji zamówienia, której doświadczenie należy określić w tabeli w pkt 3 formularza ofertowego, a w konsekwencji uniemożliwia niewadliwą ocenę oferty na podstawie kryterium oceny „Doświadczenie osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia w świadczeniu usług doradczych (D)”.
Jednocześnie należy podkreślić, że na obecnym etapie postępowania, tj. po upływie terminu składania ofert, nie jest możliwe skorygowanie powyższej wady dokumentacji postępowania, gdyż upłynął termin składania ofert.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2024-12-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi