„Administrowanie w imieniu Gminy Czeladź Cmentarzem Komunalnym w okresie od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku”

MIEJSKI ZARZĄD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W CZELADZI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00643775
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00643775/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-10 12:30
Lokalizacja
Czeladź, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-51c4edc0-d480-4898-8fb5-e54c54a0ddfa
Identyfikator
6252368613
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi utrzymania cmentarzyUsługi związane z zarządzaniemUsługi cmentarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00643775 z dnia 2024-12-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Administrowanie w imieniu Gminy Czeladź Cmentarzem Komunalnym w okresie od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W CZELADZI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240909351

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Elizy Orzeszkowej 12

1.5.2.) Miejscowość: Czeladź

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-253

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzgk.czeladz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzgk.czeladz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mzgk-czeladz.logintrade.net/zapytania_email,181593,b156cc80bc6f1055f9c2650fd6f45522.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Administrowanie w imieniu Gminy Czeladź Cmentarzem Komunalnym w okresie od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-51c4edc0-d480-4898-8fb5-e54c54a0ddfa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00643775

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00046620/22/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.7 Administrowanie w imieniu Gminy Czeladź Cmentarzem Komunalnym w okresie od 01 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00619476

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 27/U/MZGK/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie p.n „Administrowanie w imieniu Gminy Czeladź Cmentarzem Komunalnym od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku”. Cmentarz Komunalny ma powierzchnię całkowitą 55 540 m2 i znajduję się przy
ul. Wojkowickiej w Czeladzi. Przedmiot umowy realizowany będzie od daty zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 01.01.2025r. do 31.12.2025r.
2. W ramach niniejszego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania zgodnie
z art. 35 ust. 1 ustawy Pzp z jednokrotnego wznowienia zamówienia, polegającego na powtórzeniu przedmiotu zamówienia o, którym mowa w Rozdziale III SWZ „ Opis przedmiotu zamówienia” na okres równy okresowi realizacji umowy przed wznowieniem.

3. Zamawiający, po zakończeniu terminu realizacji Umowy, o którym mowa w Rozdziale III § 3 ust. 1, przewiduje możliwość jednokrotnego wznowienia zamówienia na kolejne 12 miesięcy na zasadach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ, pod warunkiem należytego wykonywania usługi potwierdzonej protokołem odbioru prac, o których mowa w § 5 ust. 4 (PPU)- załącznik nr 5 do SWZ.

4. Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę, że skorzysta ze wznowienia najpóźniej dwa miesiące przed upływem terminu obowiązywania umowy. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej oświadczenie o wyrażeniu zgodny na wznowienie zamówienia w terminie do 7 dni od dnia otrzymania informacji od Zamawiającego. W przypadku braku odpowiedzi Wykonawcy w wyżej wymienionym okresie, Zamawiający uzna, że Wykonawca nie wyraża zgody na wznowienie zamówienia. Komunikacja odbywać się będzie zgodnie z Rozdziałem XII .


5. W przypadku niepoinformowania Wykonawcy w terminie opisanym w ust. 3 należy przyjąć, że Zamawiający nie będzie korzystał ze wznowienia. Wykonawca nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający ze wznowienia nie skorzysta.


6. Szczegółowe warunki dokonania wznowienia zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy, które stanowią Załącznik nr 5 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 98371111-5 - Usługi utrzymania cmentarzy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79420000-4 - Usługi związane z zarządzaniem

98371110-8 - Usługi cmentarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie:
- art. 255 pkt 2 ustawy Pzp zgodnie z którym, wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu;
- art. 255 pkt 6 ustawy Pzp zgodnie z którym, zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego w zw. z art. 457 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp zgodnie z którym, umowa podlega unieważnieniu, jeżeli zamawiający udzielił zamówienia z naruszeniem ustawy.
Uzasadnienie faktyczne:
W niniejszym postępowaniu do upływu terminu składania ofert złożono dwie oferty, powyższe oferty podlegają odrzuceniu na podstawie art. 226 ustawy Pzp.
Oferta Wykonawcy Urbański Bartłomiej Przedsiębiorstwo Wielobranżowe podlega odrzuceniu na podstawie:
- art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp ponieważ jest niezgodna z przepisami ustawy,
- art. 226 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, ponieważ jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów,
- art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia
- art. 226 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, ponieważ nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez zamawiającego.
Pliki złożone przez Wykonawcę nie zostały podpisane zgodnie z wymaganiami Specyfikacji Warunków Zamówienia. Zawarty w pliku formularz ofertowy należy więc uznać za nieważny.
Oferta złożona przez Wykonawcę AGNIESZKA CHMIELEWSKA PHU podlega odrzuceniu na podstawie:
- art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
- art. 226 ust. 1 pkt 10 ustawy Pzp, zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu;
Wykonawca w złożonym dnia 02.12.2024r. formularzu ofertowym wskazał stawkę podatku VAT w wysokości 8 % na podstawie, której wyliczył cenę oferty. Zamawiający w załączniku nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia określił stawkę podatku VAT na 23 %. Wykonawca zmodyfikował więc treść formularza ofertowego w zakresie żądanej przez Zamawiającego stawki podatku VAT.
Błąd Wykonawcy AGNIESZKA CHMIELEWSKA PHU wynika z błędu tkwiącego w postępowaniu. Bowiem Zamawiający omyłkowo we wzorze formularza ofertowego, stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ zamieszczonego na stronie prowadzącego postępowania wpisał błędną stawkę podatku VAT tj.
Wada postępowania polega więc na tym, iż pomiędzy treścią dokumentów postępowania, stanowiących załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia zaistniała rozbieżność. Stan taki skutkował brakiem możliwości złożenia przez Wykonawców porównywalnych ofert. Umowa zawarta w niniejszym postępowaniu podlegałaby unieważnieniu, ponieważ zamawiający udzieliłby zamówienia z naruszeniem ustawy. Zamawiający powinien zmienić treść załącznika nr 2 do SWZ – formularz ofertowy przed upływem terminu składania ofert tak aby Wykonawcy złożyli oferty z prawidłowo ustaloną stawką podatku VAT Wada postępowania jest niemożliwa do usunięcia po upływie terminu składania ofert.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

2024-12-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi