Roboty budowlane oraz ogrodnicze związanych z wykonaniem ogrodu kwaterowego, czasowego ogrodzenia Dworu w ramach Rewitalizacji Parku Duchackiego dla ZZM w Krakowie.
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00643985
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00643985/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-12-10 13:02
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f7ee841-b4ad-455c-a5b5-441987b8e0a2
- Identyfikator
- 6793112799
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00643985 z dnia 2024-12-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane oraz ogrodnicze związanych z wykonaniem ogrodu kwaterowego, czasowego ogrodzenia Dworu w ramach Rewitalizacji Parku Duchackiego dla ZZM w Krakowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361777097
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Reymonta 20
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 12 20 10 240
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zzm.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.krakow.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane oraz ogrodnicze związanych z wykonaniem ogrodu kwaterowego, czasowego ogrodzenia Dworu w ramach Rewitalizacji Parku Duchackiego dla ZZM w Krakowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f7ee841-b4ad-455c-a5b5-441987b8e0a2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00643985
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050765/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.59 Realizacja zagospodarowania w ramach kontynuacji Rewitalizacji Parku Duchackiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00624301
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający w treści SWZ i ogłoszeniach o zamówieniach podstawowych przewidział możliwość udzielenia zamówień podobnych, zgodnie art. 305 pkt 1) i art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp), polegającą na tym, że w okresie 3 lat od dnia udzielenia podstawowego zamówienia publicznego, udzieli ewentualnie wyłonionemu w tych postępowaniach Wykonawcy zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych na terenie objętym przedmiotem zamówienia lub zlokalizowanym w pobliżu, a w szczególności w bezpośrednim sąsiedztwie, lub w innych terenach zlokalizowanych na obszarze Gminy Miejskiej Kraków, do 40% dla postępowania nr NP.26.2.74.22.DO i do 100 % dla postępowania nr NP.26.2.73.23.BM wartości szacunkowej zamówienia podstawowego, co zostało skalkulowane przy szacowaniu wartości zamówień podstawowych, na warunkach przewidzianych w umowie dla postępowań i zamówień podstawowych
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NP.26.2.101.24.BM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 150441,68 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest realizacja robót budowlanych oraz ogrodniczych związanych z wykonaniem ogrodu kwaterowego, czasowego ogrodzenia Dworu oraz zagospodarowania wjazdu na parking parkowy przy ul. Estońskiej w celu włączenia do istniejącego układu komunikacyjnego w ramach Rewitalizacji Parku Duchackiego (część etapu I, etapu III-2 i etapu III-3), w ramach realizacji zadania pn.: ZZM/O1.55/24 600 000 zł na Park Duchacki - budżet obywatelski dzielnic - edycja X.
1.1 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa,
Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej w skrócie STWiORB) i przedmiary.
1.2 Integralną częścią ZiS niezbędną dla wykonania przedmiotu zamówienia są materiały załączone do ZiS, a w szczególności dokumentacja projektowa dotycząca przewidzianego do realizacji zakresu prac, STWiORB, przedmiary, wzory oświadczeń o podwykonawstwo i inne, stanowiące Załącznik A do ZiS, który jest jej integralną częścią (1 plik w formacie zip).
1.3 Zamawiający zaznacza, iż załączone przedmiary stanowią jedynie charakter orientacyjny i pomocniczy, a podstawą do sporządzenia oferty oraz określenia zakresu i wyliczenia ryczałtowej ceny, a następnie rozliczeń umowy jest STWiORB oraz dokumentacja projektowa dotycząca przewidzianego do realizacji zakresu prac.
1.4 Miejsce wykonywania robót budowlanych obejmują działki ewidencyjne nr 814, 815, 712/3, 308/3, obr. P-49, jedn. ewid. Podgórze w Krakowie.
1.5 W ramach zamówienia należy wykonać zakres podstawowy oraz ewentualnie zakres objęty prawem opcji, w całości lub części, przysługujących Zamawiającemu.
1.6 Zamówienie w zakresie podstawowym obejmuje między innymi roboty budowlane związane z urządzeniem ogrodu kwaterowego wraz otoczeniem w tym: budowa nawierzchni mineralnych, wraz z podbudową i ułożeniem obrzeża stalowego na stopach fundamentowych, schodów o stopniach z kostki granitowej obrzegowanej opornikami granitowymi, wraz z podbudową, lampy gruntowej wraz z ułożeniem okablowania w gruncie. Prace ogrodnicze związane z urządzeniem ogrodu kwaterowego wraz z otoczeniem w tym: przygotowanie terenu pod trawnik i nasadzenia, wykonanie nasadzeń ogrodu kwaterowego, łąki kwietnej.
1.7 Zamówienie w zakresie opcji nr 1 obejmuje roboty budowlane związane zagospodarowaniem wjazdu na parking parkowy przy ul. Estońskiej w celu włączenia do istniejącego układu komunikacyjnego ul. Estońskiej oraz alejek parkowych w tym: rozbiórka części istniejącej nawierzchni bitumicznej, wykonanie niezbędnych prac ziemnych, budowa chodnika z kostki brukowej, jezdni asfaltowej wraz z podbudową i ułożeniem krawężników i obrzeży, montaż oznakowania drogowego.
1.8 Zamówienie w zakresie opcji nr 2 roboty budowlane związane z budową czasowego ogrodzenia zabytkowego Dworu w tym: budowa ogrodzenia systemowego z siatki na słupkach stalowych fundamentowanych wraz z furtką i bramami.
Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymaganiami Zamawiającego określonymi w ZiS.
Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy zawartych w ZiS.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45112330-7 - Rekultywacja terenu
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
77300000-3 - Usługi ogrodnicze
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 304730,34 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 304730,34 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 304730,34 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marcin GAJDA Architektura Krajobrazu
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6771596956
7.3.3) Ulica: Narodowa 116
7.3.4) Miejscowość: Zabierzów
7.3.5) Kod pocztowy: 32-080
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
AKG Architektura Krajobrazu Sp. z o.o., Brzezie, ul. Narodowa 116, 32-080 Zabierzów
Powierzany zakres zamówienia:
wykonanie części robót budowlanych
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 304730,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-12-09 do 2025-06-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający z dniem zawarcia umowy zlecił Wykonawcy realizację zakresu zamówienia podstawowego oraz zakresu zamówienia objętego prawem opcji nr 1 i opcji nr 2 przy czym:a) roboty budowlane w zakresie podstawowym - 92.579,10 zł brutto,
b) wykonanie prac dotyczących zieleni w zakresie podstawowym - 90.703,00 zł brutto,
c) roboty objęte prawem opcji nr 1 - 35.289,13 zł brutto,
d) roboty objęte prawem opcji nr 2 - 86.159,11 zł brutto,
| 2024-12-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |