„Przebudowa drogi powiatowej nr 2615L Głusko – Wolica – Kowala na odcinkach 0+345 – 2+266, 2+634 – 3+955, łącznej długości 3,242 km”

ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OPOLU LUBELSKIM Z SIEDZIBĄ W PONIATOWEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00644260
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00644260/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-10 13:37
Lokalizacja
Poniatowa, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a506d514-7515-4b7d-9680-d93a2c16ec49
Identyfikator
7171553471
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

WOD-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraśnik, PL · lot 0
4 367 098,38 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00644260 z dnia 2024-12-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej nr 2615L Głusko – Wolica – Kowala na odcinkach 0+345 – 2+266,
2+634 – 3+955, łącznej długości 3,242 km”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG POWIATOWYCH W OPOLU LUBELSKIM Z SIEDZIBĄ W PONIATOWEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029613

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Młodzieżowa 6

1.5.2.) Miejscowość: Poniatowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 24-320

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdpsekretariat@opole.lublin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdpopole.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://opole-lublin.ezamawiajacy.pl/pn/opole-lublin/demand/182278/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi powiatowej nr 2615L Głusko – Wolica – Kowala na odcinkach 0+345 – 2+266,
2+634 – 3+955, łącznej długości 3,242 km”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a506d514-7515-4b7d-9680-d93a2c16ec49

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00644260

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030764/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa drogi powiatowej nr 2615L Głusko – Wolica – Kowala na odcinkach 0+345 – 2+266, 2+634 – 3+955, łącznej długości 3,242 km

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00584297

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DT.ZP.2720.06.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiot zamówienia stanowi: wykonanie robót budowlanych polegających na wykonaniu zadania pn.:
„Przebudowa drogi powiatowej nr 2615L Głusko – Wolica – Kowala na odcinkach 0+345 – 2+266,
2+634 – 3+955, łącznej długości 3,242 km”

Całość robót drogowych zrealizowana zostanie bez zmian geometrii oraz wysokości drogi powiatowej po istniejącym śladzie.

2) Zakres robót obejmuje:
2).1. Roboty przygotowawcze
a) Odtworzenie trasy i punktów wysokościowych w terenie równinnym.
b) Frezowania nawierzchni asfaltowych na zimno - śr. gr. warstwy 4 cm w obrębie wlotów dróg podporządkowanych na skrzyżowaniach.
c) Karczowanie drzew o śr. 56-65 cm.
d) Karczowanie drzew o śr. 36-45 cm.
e) Wywożenie dłużyc.
f) Wywożenie karpiny.
g) Wywożenie gałęzi.
h) Karczowanie krzaków.
i) Przełożenie (rozbiórka i ponowne ułożenie z uzupełnieniem podbudowy i podsypki cementowo-piaskowej), wjazdów z kostki brukowej, betonowej, płyt betonowych w celu nawiązania do wysokości krawędzi jezdni.
j) Przełożenie (rozbiórka i ponowne ułożenie z uzupełnieniem podbudowy i podsypki cementowo-piaskowej), wjazdów z kostki brukowej betonowej, betonowej w celu wykonania przepustów pod zjazdami.
k) Przełożenie (rozbiórka i ponowne ułożenie z uzupełnieniem podbudowy i podsypki cementowo-piaskowej), wjazdów z płyt betonowych w celu wykonania przepustów pod zjazdami.
l) Przełożenie (rozbiórka i ponowne ułożenie z uzupełnieniem podbudowy i podsypki cementowo-piaskowej), krawężników betonowych.
m) Rozebranie nawierzchni zjazdów z kruszywa kamiennego.
n) Rozebranie nawierzchni peronów przystankowych z kostki brukowej, betonowej.
o) Rozebranie przepustów betonowych.
p) Rozebranie nawierzchni asfaltowej (przekop droga gminna).
q) Rozebranie podbudowy (przekop droga gminna).
r) Rozebranie barier ochronnych.

2).2. Poszerzenia
a) Wykopy wykonane mechanicznie w gruncie kat. III-IV na gł. 20 cm (odcinek I) pod poszerzenie z
wykorzystaniem ziemi na uzupełnienie poboczy na szer. śr. 1,0 m.
b) Wykopy wykonane mechanicznie w gruncie kat. III-IV na gł. 42 cm (odcinek II) pod poszerzenie z wykorzystaniem ziemi na uzupełnienie poboczy na szer. śr. 0,5 m.
c) Profilowanie i zagęszczenie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni w gruntach kat. II-IV.
d) Ulepszone podłoże z piasku stabilizowanego cementem Rm 2,5 Mpa o grubości warstwy 15 cm po zagęszczeniu (odcinek II).
e) Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 mm grubość warstwy po zagęszczeniu 20 cm (odcinek I i II).
f) Wykonanie podbudowy z mieszanki mineralno-asfaltowej AC 22 P, grubość warstwy po zagęszczeniu 7 cm (odcinek II).
g) Ułożenie siatki przeciwspękaniowej, siatka z włókien szklanych o wytrzymałości 120 kN/m na styku poszerzenia z istniejącą warstwą o szer. 1 cm (odcinek II).

2).3. Nawierzchnia
a) Mechaniczne oczyszczenie istniejącej nawierzchni bitumicznej wraz z odkryciem krawędzi jezdni (odcinek
I i II).
b) Podbudowa zasadnicza, recyklowana ze spoiwem hydraulicznym Rm=5Mpa z mieszanki MCE – metodą głębokiego recyklingu na zimno, grubość warstwy po zagęszczeniu 20 cm (bez kosztów doziarnienia, ewentualne doziarnienie nie stanowi dodatkowej warstwy i podlega rozliczeniu w ramach obmiaru warstwy MCE) (odcinek I).
c) Skropienie warstw konstrukcyjnych emulsją asfaltową odcinek II (pod warstwę wyrównawczą).
d) Warstwa wyrównawcza z betonu asfaltowego AC 16 P w ilości średnio 75 kg/m2 (odcinek II).
e) Skropienie warstw konstrukcyjnych emulsją asfaltową.
f) Nawierzchnie z betonu asfaltowego AC 16 W warstwa wiążąca, gr. warstwy 6 cm (KR3) – odcinek I i II.
g) Skropienie warstwy wiążącej emulsją asfaltową.
h) Warstwa ścieralna konstrukcji nawierzchni z betonu asfaltowego AC 11 S, grubość warstwy ścieralnej po zagęszczeniu 4 cm(KR3) – odcinek I i II.

2).4. Odwodnienie
a) Oczyszczenie przepustu rurowego o śr. 80 cm, namuł do 50 % średnicy.
b) Oczyszczenie przepustów rurowych o śr. 2x125 + 1x100 cm, namuł do 50 % średnicy.
c) Odtworzenie – oczyszczenie rowu przydrożnego – pogłębienie z wyprofilowaniem dna i skarp rowu (odcinek I).
d) Odtworzenie rowu przydrożnego – wykopy wykonane mechanicznie z transportem urobku na odkład w gruncie kat. III-IV. Wykonawca zapewni miejsce składowania własnym staraniem i na własny koszt (odcinek I i II).
e) Wykopy wykonane mechanicznie z transportem urobku na odkład w gruncie kat. III-IV od ławę fundamentową z kruszywa pod przepusty.
f) Wykonanie przepustów pod zjazdami z rur karbowanych PEHD DN 500/6000, 500/9000 wraz z wykonaniem ławy fundamentowej z kruszywa gr. 40 cm i zasypaniem.

2). 5. Perony przystankowe
a) Wykopy wykonane mechanicznie w gruncie kat. III-IV na gł. 20 cm.
b) Ulepszone podłoże z piasku stabilizowanego cementem Rm 2,5 Mpa o grubości warstwy 15 cm po zagęszczeniu.
c) Krawężniki betonowe wystające o wymiarach 15x30 cm na podsypce cementowo-piaskowej 1:4 gr. 5 cm po
zagęszczeniu z wykonaniem ławy z betonu C12/15.
d) Ustawienie obrzeży betonowych 6x20 cm na podsypce piaskowej, spoiny wypełnione zaprawą cementową.
e) Chodniki z kostki brukowej, betonowej na podsypce cementowo-piaskowej.

2). 6. Roboty wykończeniowe
a) Wykonanie pobocza drogi wraz z uzupełnieniem zaniżonych poboczy gruntem rodzimym i profilowaniem
pobocza drogi. Pobocza - warstwa kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 mm gr. 15 cm, szer. poboczy 0,75.
b) Uzupełnienie kruszywa 0-31,5 mm gr. 15 cm na wjazdach na przepustach.

2) 7. Oznakowanie i urządzenia bezpieczeństwa ruchu
a) Ustawienie barier ochronnych stalowych.
b) Ustawienie słupków z rur stalowych Ø 70, L-5m dla znaków drogowych, wraz z wykonaniem i zasypaniem dołów.
c) Ustawienie słupków z rur stalowych Ø 70, L-3m dla znaków drogowych, wraz z wykonaniem i zasypaniem dołów.
d) Przymocowanie do gotowych słupków znaków ostrzegawczych typu A (S średni, folia I).
e) Przymocowanie do gotowych słupków znaków zakazu typu B (S średni, folia I).
f) Przymocowanie do gotowych słupków znaków informacyjnych, zakazu typu D (S średni, folia I).
g) Przymocowanie tablic drogowskazowych, znaków kierujących typu E, 1975x530 (folia I).
h) Przymocowanie do gotowych słupków znaków typu T (S średni, folia I).
i) Przymocowanie do gotowych słupków znaków typu G (S średni, folia I).
j) Przymocowanie do gotowych słupków znaków typu G (S średni, folia I) G-3.
k) Przymocowanie do gotowych słupków tablic prowadzących typu U (folia typ I).
l) Przymocowanie do gotowych słupków typu U-18b (600x800).
m) Oznakowanie poziome jezdni materiałami grubowarstwowymi (masy chemoutwardzalne) – linie pojedyncze
przerywane (P-1e), linie podwójne ciągłe (P-4), linie krawędziowe przerywane (P-7c), linie krawędziowe ciągłe
(P- 7d), linie bezwzględnego zatrzymania (P-12), napis STOP (P-16), linia przystankowa (P-17).
n) Rozebranie słupków do znaków drogowych z wywozem materiałów z rozbiórki na bazę Obwodu Drogowo-
Mostowego w Poniatowej.
o) Zdjęcie tarcz, tablic znaków drogowych z wywozem materiałów z rozbiórki na bazę Obwodu Drogowo-
Mostowego w Poniatowej.

2)8. Inne roboty
a) Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza.

2)9. Koszty działań informacyjnych

a) Wykonanie i ustawienie tablicy informacyjnej o wymiarach min. 180x120 cm.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4367098,38 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6078849,72 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4367098,38 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WOD-BUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7150200454

7.3.3) Ulica: Piłsudskiego 12/1

7.3.4) Miejscowość: Kraśnik

7.3.5) Kod pocztowy: 23-200

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4367098,38 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-05-31
2024-12-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane