Sprzedaż energii elektrycznej dla NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu sp. z o.o.

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00645266
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00645266/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-11 08:06
Lokalizacja
Lubań, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-451a2709-a6ae-4f65-9053-e18e456ee922
Identyfikator
6131480564
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył energii elektrycznej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00645266 z dnia 2024-12-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sprzedaż energii elektrycznej dla NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu sp. z o.o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 231190020

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zawidowska 4

1.5.2.) Miejscowość: Lubań

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-800

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 75 721 37 87

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@lcm-luban.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lcm-luban.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lcm_luban

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sprzedaż energii elektrycznej dla NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu sp. z o.o.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-451a2709-a6ae-4f65-9053-e18e456ee922

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00645266

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Jedynym Wyk. komp.sprzedaż energii elektrycznej do obiektów Zam.położonych w Lubaniu 59-800, przy ulicy Zawidowskiej 4 jest Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie 30-417, ul. Łagiewnicka 60, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Pzp (Dz.U.2024.1320 t.j. z dnia 2024.08.30), zgodnie z którym Zam. może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego Wyk. z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Punkty poboru energii elektrycznej nr 590322412700662559 oraz nr 590322412700170825 nie są dostosowane do zasady TPA, co uniemożliwia Zam. ewentualną zmianę sprzedawcy energii. Do czasu przep.modernizacji układów pom.-rozlicz. energii ele. z obecnego na Układ zgodny z wymaganiami Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej TAURON S.A. Zam., z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, nie ma możliwości udzielenia zamówienia na sprzedaż dla Zam. Energii.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/13/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 359206,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż i dystrybucja energii elektrycznej dla Zamawiającego. Punkty poboru energii elektrycznej (PPE) Zamawiającego:
a) nr 590322412700662559,
b) nr 590322412700170825.
2. Planowane zużycie roczne w MWh:
a) PPE nr 590322412700662559 – 630,64
b) PPE nr 590322412700170825 – 24,10

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający posiada obecnie zawartą umowę kompleksową na dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej.
W trakcie negocjacji prowadzonych z Wykonawcą ustalono, iż w przypadku braku dostosowania przez Zamawiającego układów pomiarowo - rozliczeniowych do zasady TPA po rozdzieleniu umowy kompleksowej, sprzedaż energii jest niemożliwa. Dodatkowo, po zawarciu umowy sprzedaży energii elektrycznej, Sprzedawca musi przeprowadzić procedurę zmiany sprzedawcy tj. dokonać zgłoszenia umowy do OSD. W przypadku braku dostosowania PPE do zasady TPA, OSD nie zweryfikuje pozytywnie takich zgłoszeń i rozpoczęcie sprzedaży nie będzie możliwe. W związku z powyższym negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy.
2024-12-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy