Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Biała Piska

Gmina Biała Piska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00645411
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00645411/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-11 08:47
Lokalizacja
Biała Piska, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a31b56a4-4c21-4c7b-85f1-68a5d5b0da62
Identyfikator
8491499704
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty w zakresie kopania rowówPodsypywanie glebyRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliUkładanie kabliInstalowanie infrastruktury okablowaniaInstalowanie urządzeń ochronnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00645411 z dnia 2024-12-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Biała Piska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Biała Piska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671490

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Adama Mickiewicza 25

1.5.2.) Miejscowość: Biała Piska

1.5.3.) Kod pocztowy: 12-230

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: 874241350

1.5.8.) Numer faksu: 874241351

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@bialapiska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.bialapiska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a31b56a4-4c21-4c7b-85f1-68a5d5b0da62

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Biała Piska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a31b56a4-4c21-4c7b-85f1-68a5d5b0da62

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00645411

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00028651/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Biała Piska edycja Polski Ład

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00594067

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or.ZP.271.22.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Biała Piska” 2. Zakres robót obejmuje:
1) demontaż istniejących opraw oświetleniowych – szt. 1162,
2) demontaż wysięgników rurowych mocowanych na słupie lub ścianie – szt. 485,
3) wymiana stalowych słupów oświetleniowych – szt. 21,
4) wymiana latarni parkowych na latarnie z oprawami LED na Pl. Mickiewicza w Białej Piskiej – szt. 10,
5) prostowanie (pionowanie) słupów zlokalizowanych przy promenadzie – szt. 15
6) demontaż szaf sterowniczych zlokalizowanych w stacjach transformatorowych – szt. 10,
7) montaż wysięgników rurowych – szt. 481,
8) montaż opraw LED – szt. 1148,
9) wymianę projektorów oświetleniowych – szt. 7,
10) wymianę szafek sterowania oświetleniem – szt. 81,
11) montaż szafek sterowania oświetleniem – szt. 10,
12) inne roboty towarzyszące: montażowe i pomiarowe,
13) wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geoinformatycznej infrastruktury oświetleniowej – szt. 1,
3. Szczegółowy zakres prac został ujęty w dokumentacji tj.:
1) mapach 57 miejscowości i lokalizacji/terenów z usytuowaniem opraw oświetleniowych stanowiących załącznik nr 11 do SWZ,
2) zestawieniach stanowiących załączniki 12.1 – 12.9:
a) 12.1 – zestawienie opraw oświetleniowych do demontażu,
b) 12.2 – zestawienie punktów do wymiany – całość,
c) 12.3 – zestawienie punktów do wymiany - szkoła,
d) 12.4 – zestawienie wysięgników do wymiany – całość
e) 12.5 – zestawienie wysięgników do malowania
f) 12.6 – zestawienie stacji transformatorowych,
g) 12.7 – zestawienie punktów do wymiany – parkowe – Pl. Mickiewicza w Białej Piskiej,
h) 12.8 – zestawienie szafek sterujących,
i) 12.9 - zestawienie punktów z naświetlaczami
3) projekt fotometryczny (gmina, szkoła i Pl. Mickiewicza) stanowiący załączniki nr 13.1, 13.2 i 13.3
4) szczegółowe specyfikacje techniczne stanowiące załącznik nr 14 do SWZ,
5) przedmiar robót stanowiący załącznik nr 10,
6) projektowane postanowieniach umowy stanowiące załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45112310-1 - Podsypywanie gleby

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45314310-7 - Układanie kabli

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający – Gmina Biała Piska ogłosiła w dniu 14 listopada 2024 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych w pod numerem 2024/BZP 00594067 postępowanie pn. „Modernizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Biała Piska”.
W toku postępowania Zamawiający otrzymał od potencjalnych Wykonawców liczne wnioski o wyjaśnienie treści SWZ w szczególności dotyczące opisu przedmiotu zamówienia, które pozwalają stwierdzić, że sporządzony przez Zamawiającego opis przedmiotu zamówienia w SWZ i jego załącznikach jest niespójny i nieprecyzyjny, a stanowisko autora projektu jest niejednoznaczne.
W niniejszym postępowaniu w ocenie Zamawiającego doszło do powstania wady postępowania przez naruszenie przepisów art. 99 ustawy Prawo zamówień publicznych, w myśl którego Zamawiający zobowiązany jest opisać przedmiot zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty.
Jak podkreśla się w orzecznictwie, nieprecyzyjnie opisany przedmiot zamówienia ma wpływ na wynik przedmiotowego postępowania, gdyż każdy z potencjalnych Wykonawców powinien pozyskać informację o istotnym znaczeniu dla przygotowania oferty i jej obligatoryjnych elementów. Tak sporządzony opis przedmiotu zamówienia, mógł mieć wpływ na sporządzenie oferty oraz prawidłowe skalkulowanie ceny oferty. Zgodnie z wyrokiem KIO 867/22 z dnia 7 kwietnia 2022 r. „…należy zauważyć, że zastosowanie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, wymaga wykazania trzech okoliczności, których łączne wystąpienie skutkuje koniecznością zastosowania przepisu. Po pierwsze, musi wystąpić naruszenie przepisów ustawy regulujących udzielanie zamówienia (wada postępowania). Po drugie wada ta ma skutkować niemożliwością zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. A zatem nie może to być jakakolwiek wada, którą obarczone jest postępowanie, ale wada powodująca niemożliwość zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy. Konieczne jest więc wystąpienie związku przyczynowego pomiędzy zaistniałą wadą, a niemożnością zawarcia umowy. Po trzecie, wada ta musi być niemożliwa do usunięcia. Ustawodawca wyraźnie wskazuje, iż unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp wymaga wykazania, iż nie ma możliwości zawarcia umowy niepodlegającej unieważnieniu….”
W opinii Zamawiającego w przedmiotowym postępowaniu wystąpiły ww. okoliczności, zatem uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania zgodnie z powyższym uzasadnieniem.
2024-12-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane