Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej 1153K w km od 0+815,00 do km 1+116,00 w miejscowości Poręba Górna, Powiat Olkuski”

Powiat Olkuski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00645669
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00645669/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-11 09:45
Lokalizacja
Olkusz, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-08ab67ad-3c55-4dd6-861d-5b83c214278e
Identyfikator
6372024678
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni ulic

Wykonawcy

1 przyznane

"TRANZIT"SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLubachowy, PL · lot 0
346 874,39 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00645669 z dnia 2024-12-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej 1153K w km od 0+815,00 do km 1+116,00 w miejscowości Poręba Górna, Powiat Olkuski”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2

1.5.2.) Miejscowość: Olkusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1002252

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej 1153K w km od 0+815,00 do km 1+116,00 w miejscowości Poręba Górna, Powiat Olkuski”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08ab67ad-3c55-4dd6-861d-5b83c214278e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00645669

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00555562

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OZP.272.28.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie obejmuje remont drogi powiatowej nr 1153K w m. Poręba Górna na terenie Gminy Wolbrom, na którą składają się między innymi następujące roboty: mechaniczne cięcie szczelin, mechaniczne ścinanie poboczy, mechaniczne frezowanie nawierzchni asfaltowej, mechaniczne profilowanie i zagęszczanie pod warstwy konstrukcyjne, wyrównanie istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną, mechaniczne oczyszczenie nawierzchni drogowych, skropienie nawierzchni drogowej asfaltem, ułożenie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych (warstwa wiążąca oraz warstwa ścieralna), wykonanie poboczy z tłucznia kamiennego, przebrukowanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej, regulacja pionowa studzienek.

Dla remontu ww. drogi powiatowej należy przyjąć kategorię obciążenia ruchem KR 3 oraz klasę techniczną Z.

Zamawiający nie dopuszcza stosowania granulatu asfaltowego (destruktu) do mieszanek mineralno-asfaltowych.

Przed rozpoczęciem robót Wykonawca zobowiązany jest do opracowania we własnym zakresie projektu czasowej organizacji ruchu oraz zgodnego z nim oznakowania dróg na czas prowadzenia robót. Warunkiem rozpoczęcia robót jest przedstawienie przez Wykonawcę zatwierdzonego programu zapewnienia jakości robót (PZJ) oraz polisy ubezpieczeniowej, o której mowa w § 17 projektu umowy.

UWAGA: W przedmiotowym postępowaniu obowiązuje rozliczenie ryczałtowe. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu umowy nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia ryczałtowego.

UWAGA: Przedmiotowa inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Termin realizacji robót: do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Wykonawca oświadcza, że jest świadomy, że w interesie Zamawiającego jest terminowa realizacja zamówienia. W przypadku niedotrzymania terminu umownego, zachodzi ryzyko utraty dofinansowania i powstania w związku z tym szkody po stronie Zamawiającego, której pokrycia będzie się od Wykonawcy domagał Zamawiający.

Wykonawca w dniu przekazania placu budowy przedstawi Zamawiającemu szczegółowy harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji robót budowlanych opracowany przez Wykonawcę wraz z kosztorysem robót zawierającym ceny jednostkowe poszczególnych robót budowlanych (wzór harmonogramu stanowi załącznik do SWZ).
Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu rzeczowo-finansowego zostały zapisane w projekcie umowy.
Wykonawca, w ramach wynagrodzenia określonego Umową, zobowiązany jest do pokrycia wszelkich kosztów zabezpieczeń dodatkowych, zleconych przez właścicieli urządzeń obcych znajdujących się w obrębie pasa drogowego.

UWAGA: Zamawiający informuje, że nie posiada wersji edytowalnej przedmiaru robót (załącznik nr 9 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 346874,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 590287,65 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 346874,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRANZIT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 646-000-95-72

7.3.3) Ulica: Lubachowy 68

7.3.4) Miejscowość: Moskorzew

7.3.5) Kod pocztowy: 29-130

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 346874,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane