Dostawa analitycznego układu pomocniczego typu Monolith X z wyposażeniem dla stanowiska badań SAXS

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00645794
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00645794/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-11 10:10
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-79e9b96e-df91-451e-a46d-472ea413c025
Identyfikator
7770006350
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Aparatura kontrolna i badawcza

Wykonawcy

1 przyznane

NanoTemper Technologies GmbHMunich, DE · lot 0
185 611,02 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00645794 z dnia 2024-12-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa analitycznego układu pomocniczego typu Monolith X z wyposażeniem dla stanowiska badań SAXS

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001293

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wieniawskiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-712

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzpuam@amu.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.amu.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa analitycznego układu pomocniczego typu Monolith X z wyposażeniem dla stanowiska badań SAXS

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-79e9b96e-df91-451e-a46d-472ea413c025

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00645794

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00635471

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Technologia mikroskalowej termoforezy (ang. microscale thermophoresis, MST) zaimplementowana w systemie Monolith jest unikatową metodą biofizyczną opracowaną w celu badania oddziaływań pomiędzy cząsteczkami i w połączeniu z jednoczesnym pomiarem agregacji cząsteczek za pomocą czterech metod równocześnie takich jak: nanoDSF, DLS, SLS i rozpraszanie wsteczne. Technologie te są opatentowana przez firmę NanoTemper Technologies GmbH (Monachium, Niemcy), która jest równocześnie jedynym i wyłącznym komercyjnym dostawcą systemu Monolith opartego na tej technologii. Stosowny dokument potwierdzający, że firma NanoTemper Technologies GmbH posiada na całym świecie wyłączne licencje i prawa do korzystania z patentów dotyczących tych technologii jest załączony do niniejszego pisma. Technologia MST posiada szereg zalet w porównaniu z innymi technologiami dostępnymi na rynku takimi jak: ITC, BLI oraz SPR.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP3/3606

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa analitycznego układu pomocniczego typu Monolith X z wyposażeniem dla stanowiska badań SAXS

4.5.3.) Główny kod CPV: 38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NanoTemper Technologies GmbH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: DE260614243

7.3.3) Ulica: Toelzer Strasse 1

7.3.4) Miejscowość: Munich

7.3.5) Kod pocztowy: 81379

7.3.7.) Kraj: Niemcy

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 185611,02 EUR

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni

2024-12-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy