Przygotowanie terenu pod budowę przedszkola kontenerowego w Stroniu Śląskim (II)

Gmina Stronie Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00645879
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00645879/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-11 10:22
Lokalizacja
Stronie Śląskie, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ab79d83f-528a-41fc-9297-992c2eb3028e
Identyfikator
8811002468
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przygotowanie terenu pod budowę

Wykonawcy

1 przyznane

MS PARTNER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKalisz, PL · lot 0
1 563 293,1 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00645879 z dnia 2024-12-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przygotowanie terenu pod budowę przedszkola kontenerowego w Stroniu Śląskim (II)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stronie Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718165

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 55

1.5.2.) Miejscowość: Stronie Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-550

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@stronie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.stronie.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przygotowanie terenu pod budowę przedszkola kontenerowego w Stroniu Śląskim (II)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab79d83f-528a-41fc-9297-992c2eb3028e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00645879

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

art. 305 pkt 1) ustawy Pzp w zw. z art. 214 ust.1 pkt. 5) ustawy Pzp.
W dniach 14.09.-16.09.2024r. na terenie Gminy Stronie Śląskie wystąpiła powódź. Podjęto decyzję o budowie przedszkola kontenerowego.
Gmina w porozumieniu z RARS podjęła działania zmierzające do budowy przedszkola kontenerowego.
Przeprowadzono postępowanie w trybie negocjacji bez ogłoszenia na przygotowanie terenu pod budowę przedszkola kontenerowego. Do negocjacji przystąpił jeden Wykonawca, który został zaproszony do złożenia oferty.Jedyna złożona oferta w postepowaniu nie została podpisana zgodnie z wymogami ustawy Pzp, więc została odrzucona.
Nie jest możliwe zatrzymanie realizacji inwestycji, gdyż RARS podpisał umowę na dostawę kontenerów , z terminem realizacji do dnia 14.12.2024r. Do tego dnia teren pod budowę przedszkola musi być przygotowany zgodnie z Prawem budowlanym, gdyż nie ma możliwości zdeponowania 158 sztuk kontenerów o powierzchni 2260 m² na innym terenie niż ten wyznaczony pod budowę.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKP.271.152.2024.AK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Przygotowanie terenu pod budowę przedszkola kontenerowego w Stroniu Śląskim, na działce nr 560/2 (AM-11), Obręb: 001 Stronie Śląskie, w celu zapewnienia prawidłowego podłoża pod obiekty tymczasowe złożone z kontenerów dla uczniów Przedszkola i Żłobka w miejscowości Stronie Śląskie, które ucierpiało w powodzi we wrześniu 2024r.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MS Partner sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6182193722

7.3.3) Ulica: ul. Widok 74

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.5) Kod pocztowy: 62-800

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

1. Wynajem stabilizatora gruntów do mieszania gruntów ze spoiwem do gł. 50 cm
2. wynajem ciągnika rolniczego z siewką do spoiwa
Nazwa podwykonawcy: PBD Jelenia Góra sp. z o.o. Sp. k. ul. Storczykowa 4 58-500 Jelenia Góra

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1563293,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-14

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane