Kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Sierakowice oraz jednostek organizacyjnych Gminy Sierakowice w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.

Gmina Sierakowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00645974
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00645974/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-11 10:44
Lokalizacja
Sierakowice, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fd119fab-08af-4d7a-9695-59b80b9f69d9
Identyfikator
5891018894
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Wykonawcy

1 przyznane

ENERGA - OBRÓT SPÓŁKA AKCYJNAGdańsk, PL · lot 0
1 260 271,52 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00645974 z dnia 2024-12-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Sierakowice oraz jednostek organizacyjnych Gminy Sierakowice w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sierakowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674977

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lęborska 30

1.5.2.) Miejscowość: Sierakowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sierakowice@sierakowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sierakowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_sierakowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie

Zamawiający 2

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gminny Ośrodek Kultury w Sierakowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891757835

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kubusia Puchatka 6a

1.5.2.) Miejscowość: Sierakowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gok@sierakowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gok.sierakowice.pl

Zamawiający 3

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891874340

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kubusia Puchatka 7

1.5.2.) Miejscowość: Sierakowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sp1.sierakowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://sp1.sierakowice.pl

Zamawiający 4

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Mojuszu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891875813

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mojusz 23

1.5.2.) Miejscowość: Mojusz

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-334

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@spmojusz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spmojusz.pl

Zamawiający 5

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Puzdrowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891874357

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Puzdrowo 32

1.5.2.) Miejscowość: Puzdrowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sppuzdrowo.sierakowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sppuzdrowo.sierakowice.pl

Zamawiający 6

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891875167

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kubusia Puchatka 5

1.5.2.) Miejscowość: Sierakowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: samorzodowe@przedszkole.sierakowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przedszkole.sierakowice.pl

Zamawiający 7

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Lisich Jamach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891874328

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lisie Jamy 60b

1.5.2.) Miejscowość: Lisie Jamy

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-335

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: szkolalisiejamy@wp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://splisiejamy.eu

Zamawiający 8

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Łyśniewie Sierakowickim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891875150

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łyśniewo Sierakowickie 17

1.5.2.) Miejscowość: Łyśniewo Sierakowickie

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@splysniewo.edupage.org

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://splysniewo.edupage.org

Zamawiający 9

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Gowidlinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891875842

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Prymasa Wyszyńskiego 5

1.5.2.) Miejscowość: Gowidlino

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zsgowidlino@wp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gowidlino.edu.pl

Zamawiający 10

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5892035771

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Spacerowa 14

1.5.2.) Miejscowość: Sierakowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sp2.sierakowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sp2.sierakowice.pl

Zamawiający 11

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Tuchlinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891876534

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tuchlino 16b

1.5.2.) Miejscowość: Tuchlino

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zstuchlino@op.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zstuchlino.edupage.org

Zamawiający 12

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Załakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891875144

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Załakowo

1.5.2.) Miejscowość: Załakowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-342

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@spzalakowo.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://spzalakowo.eu

Zamawiający 13

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Kamienicy Królewskiej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891875836

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szkolna

1.5.2.) Miejscowość: Kamienica Królewska

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-342

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zskamienicakrolewska@wp.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zskamienicakrolewska.pl

Zamawiający 14

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa w Jelonku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891875859

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jelonko 5

1.5.2.) Miejscowość: Jelonko

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: spjelonko@poczta.onet.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://spjelonko.edupage.org

Zamawiający 15

1.2.) Nazwa zamawiającego: Biblioteka Publiczna Gminy Sierakowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5891757864

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Sierakowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bpgsierakowice@gmail.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bibliotekasierakowice.pl

Zamawiający 16

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedszkole Samorządowe Zielony Wiatraczek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5892052752

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Spacerowa 11

1.5.2.) Miejscowość: Sierakowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-340

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zielonywiatraczek@przedszkole.sierakowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.przedszkole.sierakowice.pl

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Sierakowice oraz jednostek organizacyjnych Gminy Sierakowice w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd119fab-08af-4d7a-9695-59b80b9f69d9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00645974

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00015754/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.2.1 Zakup energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Sierakowice oraz jednostek organizacyjnych Gminy Sierakowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00551386

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SUE.271.33.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej obejmująca sprzedaż i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Sierakowice oraz jednostek organizacyjnych Gminy Sierakowice wymienionych w rozdziale I pkt 3 niniejszego SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi.
2. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej w okresie zamówienia, tj. od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. do 60 PPE wynosi 924 930 kWh. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem określa szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 7 do SWZ) wraz z Załącznikiem nr 1 (wykaz obiektów Zamawiającego objętych umową) stanowiącym integralną część niniejszej SWZ. Faktyczne zapotrzebowanie na energię elektryczną, uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Ewentualna zmiana ilości zakupionej energii elektrycznej, nie będzie skutkować obciążeniem Zamawiającego dodatkowymi kosztami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1260271,52 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1663440,03 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1260271,52 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energa Obrót SA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9570968370

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1260271,52 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2024-12-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi