Budowa trzech studni głębinowych oraz sieci wodociągowej na terenie Gminy Łubianka

Gmina Łubianka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00646289
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00646289/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-11 11:38
Lokalizacja
Łubianka, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c77dbd08-2d39-4bf3-9248-e38cc0ba824b
Identyfikator
8792630582
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Dokumenty

To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wiercenie studni wodnychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Wykonawcy

1 przyznane

STANISŁAW GĄSIORŁasin, PL · lot 0
784 297,2 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00646289 z dnia 2024-12-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa trzech studni głębinowych oraz sieci wodociągowej na terenie Gminy Łubianka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łubianka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118721

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 8

1.5.2.) Miejscowość: Łubianka

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-152

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: 56 678 82 17

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lubianka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubianka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_lubianka

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa trzech studni głębinowych oraz sieci wodociągowej na terenie Gminy Łubianka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c77dbd08-2d39-4bf3-9248-e38cc0ba824b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00646289

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00009587/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Budowa trzech studni głębinowych oraz sieci wodociągowej na terenie Gminy Łubianka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 2: Fundusze Europejskie dla czystej energii i ochrony zasobów środowiska regionu, Działania 2.11 Efektywne gospodarowanie wodą do spożycia i poprawa jej jakości ZITy regionalne Cel szczegółowy 2 (v.) Wspieranie dostępu do wody oraz zrównoważonej gospodarki wodnej programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00567278

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZP.271.10.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje budowę trzech studni głębinowych wraz z obudowami w miejscowości Przeczno – 1 szt. (st. nr 2) oraz w miejscowości Zamek Bierzgłowski – 2 szt. (st. nr 3, st. nr 4).
Zakres prac obejmuje m.in.:
1. Budowę studni głębinowej nr 2 w m. Przeczno:

1) Wykonanie otworu metodą udarowo-obrotową w dwóch kolumnach rur stalowych osłonowych do głębokości 65 m, o średnicy początkowej 600 mm do głębokości 9,0 m ppt i końcowej kolumny o średnicy 457 mm do głębokości 65 m ppt.
2) Zafiltrowanie filtrem o następującej konstrukcji:
• rura podfiltrowa: rura PVC średnicy zewnętrznej 330 mm, długości 5 m,
• odcinek filtrowy – filtr składa się z filtra szczelinowego rura PVC średnicy zewnętrznej 330 mm o długości 10,0 m,
• rura nadfiltrowa: rura PVC średnicy zewnętrznej 330 mm o długości 45,0 m, wyprowadzona 0,5 m powyżej powierzchni terenu.
3) Wykonanie próbnego pompowania w wymiarze:
• Q1 ok 15 m3/h – 20-24 godz.
• Q2 ok 30 m3/h – 20-24 godz.
• Q3 ok 45 m3/h – 20-24 godz.
4) Wykonanie obudowy studni typu Lange wraz z wyposażeniem zgodnie z projektem (obudowa musi posiadać ogrzewanie wnętrza).
5) Montaż pompy głębinowej typ SP 46-7/11kW/ na głębokości min. 50,0 m p.p.t. moc 11 kW wraz z instalacją tłoczną z rur kwasoodpornych kołnierzowych fi 114,3/2mm.
6) Ułożenie przewodu tłocznego PE 110 mm na długości 6 mb od studni głębinowej
7) Wykonanie badań laboratoryjnych: 2 próby wody do analiz fizyko–chemicznych i bakteriologicznych.
8) Wykonanie inwentaryzacji projektowanego otworu w nawiązaniu do państwowej sieci niwelacyjnej.
9) Opracowanie dokumentacji hydrogeologicznej powykonawczej i złożenie wniosku o zatwierdzenie jej wydajności do Starostwa Powiatowego w Toruniu.
10) Opracowanie operatu wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego – studnia i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na pobór wód podziemnych.
11) Zapewnienie nadzoru geologicznego, opracowanie dokumentacji hydrogeologicznej powykonawczej wraz z badaniami wody oraz wykonanie innej dokumentacji wymaganej trakcie realizacji robót geologicznych, jak i inwentaryzacji zapewnia na swój koszt Wykonawca.
[...] Więcej informacji w Rozdziale 5 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45262220-9 - Wiercenie studni wodnych

4.5.5.) Wartość części: 1200000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie sieci wodociągowej na działkach 131/3, 131/4, 131/17, 131/18 położonych w pasie drogi gminnej – ul. Wrześniowa w miejscowości Łubianka. Zakres prac obejmuje m.in.
1. budowę sieci wodociągowej z rur PVC PN 10 Ø 110 o dł. 450 m i włączenie jej do istniejącej sieci wodociągowej,
2. montaż hydrantu nadziemnego Ø 80 – 3 szt.,
3. wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.5.) Wartość części: 50000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 784297,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1176288,36 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 784297,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: STUDBUD Zakład Studniarski Stanisław Gąsior

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8761019170

7.3.3) Ulica: Huta-Strzelce 25

7.3.4) Miejscowość: Łasin

7.3.5) Kod pocztowy: 86-320

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 784297,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli: nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
Zamawiający zamieścił ogłoszenie o zamówieniu wraz z dokumentacją postępowania na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_lubianka oraz dodatkowo BIP w dniu 28.10.2024 r. Do wyznaczonego terminu składania ofert (12.11.2024 r., godz. 09:00) dla Części 2 nie wpłynęła żadna oferta, wobec czego, na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia Część 2 postępowania nr SZP.271.11.2024

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

2024-12-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane