Dostawa urządzeń medycznych, DZP.261.30.2024

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00647409
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00647409/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-11 14:31
Lokalizacja
Płońsk, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8d53529f-03e4-4484-92e8-2d21a2bfcc06
Identyfikator
5671532011
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia medyczneŁóżka szpitalneWózki

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00647409 z dnia 2024-12-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa urządzeń medycznych, DZP.261.30.2024

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000308703

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 7

1.5.2.) Miejscowość: Płońsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpitalplonsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalplonsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpitalplonsk.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa urządzeń medycznych, DZP.261.30.2024

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8d53529f-03e4-4484-92e8-2d21a2bfcc06

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00647409

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00060073/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.16 Dostawa urządzeń medycznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00629059

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.261.30.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa łóżek elektrycznych i wózka reanimacyjnego.
2. Oferowany przedmiot zamówienia musi być zgodny z wymaganiami Zamawiającego opisanymi
w SWZ oraz z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa. Ponadto przedmiot zamówienia musi posiadać oznaczenie CE, deklaracje zgodności, atesty, certyfikaty oraz świadectwa rejestracji jeśli są wymagane przepisami prawa. Wyroby medyczne dodatkowo muszą posiadać świadectwa dopuszczenia do obrotu i użytku w polskich placówkach opieki zdrowotnej. Ponadto przedmiot zamówienia musi posiadać polskojęzyczną instrukcję obsługi i/lub instrukcję użytkowania, DTR, paszport techniczny, karty gwarancyjne oraz wszystkie inne dokumenty nie wymienione powyżej, a wymagane przepisami prawa w wymaganej ilości egzemplarzy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33192120-9 - Łóżka szpitalne

34911100-7 - Wózki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty, tj. oferta Wykonawcy Tronus Polska Sp. z o.o. ul. Ordona 2a, 01-237 Warszawa na kwotę 557 143,92 zł, z okresem gwarancji 48 miesięcy oraz oferta Wykonawcy Formed Sp. z o.o. Sp.k. ul. Leśnianka 97, 34-300 Żywiec na kwotę 198 223,44 zł, z okresem gwarancji 24 miesiące. Po przeliczeniu punktacji Wykonawca Formed Sp. z o.o. Sp.k. otrzymał 60 pkt., zaś wykonawca Tronus Polska Sp. z o.o. otrzymał 61,35 pkt. Oferta wykonawcy Tronus Polska Sp. z o.o. zdobyła większą liczbę punktów w kryteriach oceny ofert łącznie, tj. cena - 60% i okres gwarancji - 40%. Cena oferty Wykonawcy Tronus Polska Sp. z o.o. przekracza kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 338 880,79 zł. W związku z trudną sytuacją finansową, Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia. Biorąc pod uwagę powyższe, Zamawiający unieważnił przedmiotowe postępowanie.
2024-12-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy