Opracowanie dokumentacji na przebudowę ronda Pobitno – budowa ronda turbinowego, z uzyskaniem wymaganych decyzji administracyjnych, pełnieniem (na prawach opcji) nadzoru autorskiego

Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00647576
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00647576/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-11 15:00
Lokalizacja
Rzeszów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-12f26a2b-ed59-49fd-9312-cea478d81cec
Identyfikator
8133734188
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00647576 z dnia 2024-12-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji na przebudowę ronda Pobitno – budowa ronda turbinowego, z uzyskaniem wymaganych decyzji administracyjnych, pełnieniem (na prawach opcji) nadzoru autorskiego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Rzeszów - Urząd Miasta Rzeszowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650614

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Rzeszów

1.5.3.) Kod pocztowy: 35-064

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@erzeszow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.erzeszow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-12f26a2b-ed59-49fd-9312-cea478d81cec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji na przebudowę ronda Pobitno – budowa ronda turbinowego, z uzyskaniem wymaganych decyzji administracyjnych, pełnieniem (na prawach opcji) nadzoru autorskiego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12f26a2b-ed59-49fd-9312-cea478d81cec

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00647576

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00019399/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Opracowanie dokumentacji na przebudowę ronda Pobitno na rondo turbinowe, z uzyskaniem wymaganych decyzji administracyjnych, pełnieniem (na prawach opcji) nadzoru autorskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00609115

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-A.271.120.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 598312,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na przebudowę ronda Pobitno - budowa ronda turbinowego wraz z odwodnieniem, oświetleniem i przebudową sieci kolidujących oraz uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych (w tym pozwolenie na budowę lub zgłoszenie robót niewymagających pozwolenia na budowę) oraz pełnieniem (na prawach opcji) nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych.

Zakres prac przewidzianych dla przedmiotowej inwestycji obejmuje budowę /przebudowę dróg publicznych o łącznej długości ok. 550 m z czego:

1) przebudowa ronda Pobitno polegającą na budowie ronda turbinowego wraz z budową/przebudową chodników, budową/przebudową dróg dla rowerów
2) przebudowa przejść dla pieszych na wlotach ronda i elementy odwodnienia wraz z budową/przebudową oświetlenia ulicznego,
3) budowa niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych
4) budowa elementów wynikających z uzyskanych decyzji administracyjnych,
5) inne elementy wynikające z warunków technicznych i obowiązujących przepisów,
6) przebudowa sieci kolidujących w niezbędnym zakresie wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych
7) przygotowanie materiałów do złożenia zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę wraz z wnioskiem i uzyskaniem braku sprzeciwu,
8) przygotowanie materiałów do złożenia wniosku o ustalenie warunków zabudowy lub ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz materiałów do złożenia skutecznego wniosku pozwolenia na budowę wraz uzyskaniem decyzji co najmniej wykonalnej (w przypadku konieczności)
Szczegółowy zakres zawarty jest w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik do SWZ.
Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje również sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych na prawach opcji, o której mowa w ustawie z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
Szacowana ilość – 5 pobytów projektanta na budowie i 1400 jednostek nakładu pracy (j.n.p.)
Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z Tabelą Opracowań Projektowych (TOP).
Tam, gdzie w SWZ zostały wskazane normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w SWZ. W przypadku zastosowania rozwiązań równoważnych Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) opis przedmiotu zamówienia wraz z wyjściowymi parametrami technicznymi do projektowania oraz wytycznymi zamawiającego,
2) mapa poglądowa,
3) projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W niniejszym postępowaniu wpłynęły dwie oferty, których ceny przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj.: 350 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć środków finansowych do ceny najkorzystniejszej oferty, zatem unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 852390,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1163211,00 PLN

2024-12-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi