Dystrybucja energii elektrycznej do punktów poboru PGW WP RZGW w Krakowie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00648410
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00648410/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-12 09:37
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1c4ddec6-2bee-4fc6-a292-3c45fd8b999a
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył energii elektrycznej

Wykonawcy

1 przyznane

TAURON DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNAKraków, PL · lot 0
145 700,12 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00648410 z dnia 2024-12-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dystrybucja energii elektrycznej do punktów poboru PGW WP RZGW w Krakowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krakow@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dystrybucja energii elektrycznej do punktów poboru PGW WP RZGW w Krakowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1c4ddec6-2bee-4fc6-a292-3c45fd8b999a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00648410

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00225727/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.32 Dystrybucja energii elektrycznej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przesłanką zastosowanego trybu jest wystawienie monopolu naturalnego. Wykonawcą, który może wykonać przedmiotowe zamówienie jest Tauron Dystrybucja S.A. z siedzibą w Krakowie przy ul. Podgórskiej 25A. Faktycznie tylko ten Wykonawca może zapewnić dystrybucję energii elektrycznej, czyli transport sieciami dystrybucyjnymi będącymi jego własnością do wymienionego punktu PPE Zamawiającego, zlokalizowanego w rejonie pokrytym siecią dystrybucyjną Operatora Systemu Dystrybucyjnego TD S.A.
Nie ma uzasadnienia procedura konkurencyjna, gdyż stawki za usługi dystrybucyjne oparte na taryfie operatora zostały zatwierdzone przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Stawki te nie podlegają negocjacjom i stosowane są dla wszystkich odbiorców przyłączonych do sieci elektroenergetycznej TAURON Dystrybucja S.A. Żaden inny wykonawca nie może złożyć innej oferty cenowej niż stawki określone przez URE i nie występują żadne inne racjonalne aspekty, którymi wykonawcy mogliby potencjalnie konkurować.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: K.ROZ.2710.119.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa dystrybucji energii elektrycznej na rzecz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.
2. Świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej będzie odbywać się do Punktu Poboru Energii (zwanego dalej PPE): PPE 590322426501051757, Obiekt hydrotechniczny, 34-311 Czernichów, ul. Żywiecka dz. nr 2/13
3. Zamawiający oczekuje, aby Umowy na świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej realizowane były od 01.01.2025 r. na czas nieokreślony.
4. Świadczenie usługi dystrybucji realizowane będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (Dz.U.2021 poz. 716 ze zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy, w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U.2007.93.623 ze zm.), aktualnie obowiązującej taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych.
5. Zapotrzebowanie na energię elektryczną zostało określone na podstawie zużycia energii elektrycznej w latach 2023/2024 z uwzględnieniem obowiązujących taryf oraz stawek i ma jedynie charakter orientacyjny, nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii.

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TAURON Dystrybucja S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6110202860

7.3.3) Ulica: Podgórska 25a

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-035

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 145700,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowa została zawarta na czas nieokreślony zgodnie z możliwością określoną w art. 435 ust. 2 pzp . Podana wartość umowy to wartość szacunkowa + VAT wyliczona w odniesieniu do 4-letniego okresu realizacji umowy.
2024-12-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi