Dostawa oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowych w Szkołach Podstawowych i świetlicach wiejskich zlokalizowanych na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie w 2025 roku
GMINA KOWALEWO POMORSKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00649124
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00649124/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-12 11:46
- Lokalizacja
- Kowalewo Pomorskie, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e99ac566-de3a-4234-a05d-5197ea983a5c
- Identyfikator
- 5030022196
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00649124 z dnia 2024-12-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowych w Szkołach Podstawowych i świetlicach wiejskich zlokalizowanych na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie w 2025 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOWALEWO POMORSKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118595
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Konopnickiej 13
1.5.2.) Miejscowość: Kowalewo Pomorskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-410
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@kowalewopomorskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.kowalewopomorskie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e99ac566-de3a-4234-a05d-5197ea983a5c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowych w Szkołach Podstawowych i świetlicach wiejskich zlokalizowanych na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie w 2025 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e99ac566-de3a-4234-a05d-5197ea983a5c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00649124
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00102875/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowych w Szkołach Podstawowych i świetlicach wiejskich zlokalizowanych na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie w 2025r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00580928
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.24.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Opis przedmiotu zamówienia: Dostawa oleju opałowego lekkiego do kotłowni olejowych w Szkołach Podstawowych i świetlicach wiejskich zlokalizowanych na terenie Gminy Kowalewo Pomorskie w 2025 roku.
2. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa oleju opałowego lekkiego w okresie 01.01.2025r. - 31.12.2025r. do następujących jednostek organizacyjnych i pomocniczych Gminy Kowalewo Pomorskie:
Lp. - Miejsce dostawy - Szacunkowe zapotrzebowanie na olej opałowy lekki w 2025 roku:
1. Szkoła Podstawowa w Pluskowęsach - 12 000 litrów
2. Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące - 12 000 litrów
3. Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie - 23 000 litrów
4. Osiedle Brodnickie - 2 500 litrów
5. Sołectwo Mariany - 1 300 litrów
6. Sołectwo Chełmonie - 1 500 litrów
7. Sołectwo Chełmoniec - 1 000 litrów
8. Sołectwo Pluskowęsy - 800 litrów
9. Sołectwo Mlewiec - 1 500 litrów
10. Sołectwo Sierakowo - 1 500 litrów
11. Sołectwo Piątkowo - 1 500 litrów
12. Sołectwo Mlewo - 2 000 litrów
RAZEM - 60 600 litrów
3. Wielkość jednorazowych dostaw oleju opałowego odbywać się będzie na poziomie 70 – 90 % pojemności zbiornika na paliwo w poszczególnych budynkach.
4. Dostarczony olej opałowy musi spełniać następujące parametry:
1) gęstość w temperaturze 15°C – max. 860 kg/m3
2) wartość opałowa – min. 42 MJ/kg,
3) temperatura zapłonu – min. 56°C,
4) zawartość siarki – max. 0,1 % (m/m),
5) zawartość wody – max. 200 mg/kg,
6) lepkość kinematyczna w 20°C – max. 6 mm2/s,
7) temperatura płynięcia – max. (-20°C),
8) barwa czerwona,
9) pozostałość po spopieleniu – max. 0,01%,
10) zawartość zanieczyszczeń stałych – max. 24mg/kg.
5. Niezależenie od określonych powyżej standardów jakościowych odnoszących się do istotnych cech przedmiotu zamówienia, dostawa oleju musi odpowiadać wymaganiom określonym w:
1) Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U. z 2016 r., poz. 2008),
2) Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2633),
3) Ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw ciekłych i biopaliw ciekłych oraz przepisom wykonawczym wydanym na podstawie tej ustawy (Dz. U. z 2024r., poz. 1209 ze zm.),
6. Wykonawca ma obowiązek dostarczyć olej opałowy specjalistycznym transportem wyposażonym w legalizowany sprzęt do pomiaru spuszczanego oleju.
7. Koszty transportu i ubezpieczenia transportu do Zamawiającego ponosi Wykonawca.
8. Z każdą dostawą Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia dokumentu potwierdzającego pochodzenie i jakość dostarczonego oleju opałowego.
9. Wykonawca w trakcie trwania umowy będzie realizował dostawy oleju w ilościach i terminach określonych każdorazowo przez Zamawiającego.
10. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia ciągłości pracy kotłowni dostarczając określoną przez Zamawiającego ilość oleju licząc od daty zgłoszenia zapotrzebowania.
11. Transport oleju opałowego winien spełniać wymogi odpowiednich przepisów bezpieczeństwa pożarowego, ruchu drogowego oraz ochrony środowiska.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 234049,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 234049,32 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 234049,32 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Olkop Bis Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5030078156
7.3.3) Ulica: Szosa Rypińska 26
7.3.4) Miejscowość: Golub - Dobrzyń
7.3.5) Kod pocztowy: 87-400
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 234049,32 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2025-01-01 do 2025-12-31| 2024-12-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |