„Dostawa i montaż okien w siedzibach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku”.
Województwo Pomorskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00649332
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00649332/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-12 12:14
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4a914d90-c803-4f92-a492-6d7728c185bc
- Identyfikator
- 5833163786
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
OknaRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie okienRoboty remontowe i renowacyjne
Wykonawcy
2 przyznane
BARTOSZ TOCHAKobyle 2, PL · lot 0
79 950 PLNBARTOSZ TOCHAKobyle 2, PL · lot 1
123 000 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00649332 z dnia 2024-12-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa i montaż okien w siedzibach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Pomorskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674836
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Okopowa 21/27
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-810
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 58 326 87 35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pomorskie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.pomorskie.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pomorskie1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Dostawa i montaż okien w siedzibach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a914d90-c803-4f92-a492-6d7728c185bc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00649332
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040227/10/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.12 Dostawa i montaż okien w siedzibach UMWP w Gdańsku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00503512
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DAZ-Z.272.77.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż okien w siedzibach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 Części:
1) Część A – dostawa i montaż 12 okien w budynku przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku.
W budynku przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku na IV piętrze (poddasze) należy zdemontować i zutylizować, a następnie zamontować 12 szt. nowych okien.
Okna:
Półokrągłe, drewniane
System: Drewno 28mm- sosna mikro
Kolor Biały
Szkło 4LE/14/4/14/4LE
Okapnik aluminiowy biały
Okna z funkcją otwierania ( pod kątem 90º ) i możliwością ich uchylania
Każde okno wyposażone w klamkę w kolorze stolarki
Należy zamontować kompletną stolarkę wraz z okuciami i akcesoriami posiadającą niezbędne certyfikaty i dopuszczoną do użytku.
Wymiary stolarki dopasować do istniejących otworów. W załączniku nr 1 podano przybliżone, przewidywane wymiary okien.
Parapety:
Stare parapety należy wymienić na kamienne – kamień szary granit o grubości 3 cm (do uzgodnienia z Zamawiającym)
▪ Parapet osadzić w ścianie,
▪ Głębokość parapetów dostosować do osadzonych nowych profili okiennych,
▪ Parapet powinien wystawać poza lico ściany.
W ramach niniejszego zamówienia Wykonawca winien ująć w ofercie prace dekarskie. Dach wykonany jest z dachówki ceramicznej zakładkowej. W pomieszczeniach 406 i 408 należy sprawdzić w miejscach przecieków (wskazanych na poniższych zdjęciach) szczelność połaci dachowej i obróbek blacharskich, a następnie wykonać ich naprawy.
Przed osadzeniem stolarki okiennej należy sprawdzić w obrębie każdego okna nieszczelności w połaci dachowej i w przypadku ich wystąpienia dokonać naprawy, zamontować kołnierz uszczelniający przy nowych oknach, wykonać obróbki okien od zewnątrz, a następnie wykończyć wnęki okienne poprzez szpachlowanie, montaż parapetu, malowanie i położenie sylikonu.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dla Części A oraz Części B) określony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia (stanowiący załączniki nr 1 do SWZ), rysunkach (stanowiących załączniki nr 1 do OPZ) oraz projekcie Umowy (stanowiącym: dla Części A załącznik nr 2a do SWZ).
3. Podwykonawstwo:
1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom); w związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia,
2) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych podwykonawców, powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia,
3) Wykonawca może zmienić w trakcie trwania Umowy podwykonawców w zakresie wskazanym w ofercie- zmiana taka nie może mieć wpływu na realizację Umowy,
4) w przypadku braku płatności dla Podwykonawców Zamawiający zastrzega sobie prawo do wstrzymania zapłaty dla Wykonawcy do czasu uregulowania przez niego zobowiązań finansowych.
4. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub artykułów), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
5. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu
i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ.
6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ.
9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
10. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
11. Zamawiający nie dopuszcza składania oferty w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp.
12. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia prowadzone jest w PLN.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44221100-6 - Okna
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421132-8 - Instalowanie okien
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 89950 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż okien w siedzibach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku.2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 2 Części:
1) Część B – dostawa i montaż 7 witryn klasowych w budynku przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku.
W budynku przy ul. Augustyńskiego 1 w Gdańsku należy zdemontować
i zutylizować 7 szt. witryn klasowych, a następnie w ich miejsce zamontować
7 szt. okien klasowych o wysokiej odporności na ogień - EI 60.
Lokalizacja :
- W przyziemiu budynku w pomieszczeniu biurowym 2 szt.
- Na parterze budynku w dwóch pomieszczeniach biurowych 5 szt.
Okna aluminiowe
Kolor stolarki : biały
Szyby ognioodporne mocowane przy pomocy listew przyszybowych od wewnętrznej strony
Szkło zabezpieczone przed wypadnięciem dzięki elementom stalowym
Konstrukcja okna winna zawierać przekładki termiczne lub taśmy pęczniejące
Okna z funkcją otwierania i uchylania
Szprosy
Każde okno wyposażone w klamkę w kolorze stolarki
Wykonać obróbki okien od zewnątrz, a następnie wykończyć wnęki okienne
w tym szpachlowanie, malowanie i położenie sylikonu.
Okna muszą być wyposażone w samozamykacze oraz zwrotne elektro-trzymacze z wyprowadzeniem okablowania do podłączenia pod system ppoż .
Przybliżone wymiary okien
1. Okno o wymiarach 200x131 1 szt.
2. Okno o wymiarach 113x134,5 3 szt.
3. Okno o wymiarach 204 x 134,5 1 szt.
4. Okno o wymiarach 164x 132 2 szt.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dla Części A oraz Części B) określony został w Opisie Przedmiotu Zamówienia (stanowiący załączniki nr 1 do SWZ), rysunkach (stanowiących załączniki nr 2 do OPZ) oraz projekcie Umowy (stanowiącym: dla Części B załącznik nr 2b do SWZ).
3. Podwykonawstwo:
1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom); w związku z realizacją zamówienia Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania kluczowych zadań zamówienia,
2) Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (jeżeli są już znani) nazwy tych podwykonawców, powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia,
3) Wykonawca może zmienić w trakcie trwania Umowy podwykonawców w zakresie wskazanym w ofercie- zmiana taka nie może mieć wpływu na realizację Umowy,
4) w przypadku braku płatności dla Podwykonawców Zamawiający zastrzega sobie prawo do wstrzymania zapłaty dla Wykonawcy do czasu uregulowania przez niego zobowiązań finansowych.
4. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub artykułów), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
5. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia podano nazwy materiałów, produktów konkretnych producentów to należy traktować to jedynie jako określenie pożądanego standardu
i jakości. We wszystkich takich sytuacjach Wykonawca może zaoferować równoważne materiały, produkty o co najmniej takich samych parametrach technicznych oraz jakościowych. Przez równoważność produktu rozumie się zaoferowanie produktu, którego parametry techniczne zastosowanych materiałów, wydajność, trwałość oraz jakość jest nie gorsza od jakości materiałów, produktów opisanych w SWZ.
6. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez zamawiającego. W takim przypadku, wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w niniejszej SWZ.
9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej i ustanowienia dynamicznego systemu zakupów oraz nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
10. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp.
11. Zamawiający nie dopuszcza składania oferty w postaci katalogów elektronicznych ani dołączania katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp.
12. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Rozliczenie zamówienia prowadzone jest w PLN.
4.5.3.) Główny kod CPV: 44221100-6 - Okna
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421132-8 - Instalowanie okien
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 63395,62 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 79950,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 79950,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 79950,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DOMSTAR Bartosz Tocha
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5911578864
7.3.4) Miejscowość: Kobyle, Poczta: Pogódki
7.3.5) Kod pocztowy: 83-236
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 79950 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 49 dni
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 123000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 123000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 123000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DOMSTAR Bartosz Tocha
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5911578864
7.3.4) Miejscowość: Kobyle, Poczta: Pogódki
7.3.5) Kod pocztowy: 83-236
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 123000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 49 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamawiający informuje, że wymaga aby zamówienie zostało wykonane w terminie do 7 tygodni od dnia podpisania Umowy, jednakże ze względu na brak możliwości wybrania terminu tygodniowego dokonano przeliczenia terminu realizacji, przyjmując, że 1 tydzień = 7 dni.| 2024-12-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |