Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia

GMINA CZARNIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00651053
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00651053/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-13 09:14
Lokalizacja
Czarnia, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f3045654-e035-4482-b0dd-03f86a1ca921
Identyfikator
7582157593
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęUsługi inżynieryjneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty na placu budowyRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneUsuwanie glebyRoboty budowlane w zakresie skrzyżowań drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie kopania rowówInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO - MOSTOWE SPÓŁKA AKCYJNASuwałki, PL · lot 0
6 473 626,97 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00651053 z dnia 2024-12-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZARNIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668226

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 41

1.5.2.) Miejscowość: Czarnia

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-431

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.) Numer telefonu: 297727017

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@czarnia.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://czarnia.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f3045654-e035-4482-b0dd-03f86a1ca921

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f3045654-e035-4482-b0dd-03f86a1ca921

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00651053

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00064311/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Przebudowa drogi gminnej Michałowo, Gmina Czarnia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00536684

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FUK.271.18.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 6513111,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Przebudowa drogi gminnej Michałowo. Gmina Czarnia
Miejsce realizacji zamówienia: województwo: mazowieckie; powiat: ostrołęcki; gmina: Czarnia; miejscowość: Michałowo obręb: 0007 Michałowo na odcinku w km od 0+000,00 do km 8+172,00, + odcinek drogi od km 6+647,60 w lewo do granicy województw o długości – 130 mb. Długość trasy głównej drogi ( 8 172 mb) + 130 mb = 8 302 mb.

Zamówienie obejmuje przebudowę istniejącej jezdni bitumicznej (4,00 m) drogi gminnej do szerokości 5,0 m (odc. w km 0+000,00- 1+975,00), budowę utwardzonej drogi gminnej (nawierzchnia asfaltowa) szer. 5,0 m (odc. w km 1+975,00- 8+172,00),budowę poboczy gruntowych ulepszonych kruszywem łamanym o szer. 0,75 m na całej długości drogi gminnej, budowę zjazdów zwykłych na drogi wewnętrzne o naw. bitumicznej i szer. 5,0 m, budowę zjazdów zwykłych na działki niezabudowane o naw. z kruszywa o szer. 4,5 m, budowę zjazdów zwykłych na działki zabudowane o naw. bitumicznej o szer. 4,50 m, przebudowę istniejących rowów przydrożnych lub wykonanie nowych rowów drogowych, budowę odcinka drogi kl. D na długości – 130 mb do granicy z województwem warmińsko-mazurskim od głównej drogi gminnej(na dz. nr 36).

Ponadto przewiduje się wykonanie oświetlenia ulicznego w postaci autonomicznych latarni o zasilaniu solarnym w miejscach niebezpiecznych, tj. na skrzyżowaniu z drogą wojewódzka i z drogą powiatową ( 3 kpl., w lokalizacji wskazanej w PZT rys. nr 2.1-2.11), wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych poprzez wykonanie słupów oświetlenia zasilanych z paneli solarnych ( w ilości - 6 kpl.), wykonanie oznakowania aktywnego przejść dla pieszych ( ustawienie 6 kpl. znaków D-6, aktywnych, zasilanych panelami solarnymi w lokalizacji wskazanej na rys. PZT od nr 2.1 – do 2.11). Wykonanie utwardzonego kruszywem terenu pod miejsca obsługi rowerzystów z zakupem i montażem kompletnej stacji obsługi rowerów, ( w lokalizacji wskazanej w km 7+100,00 strona lewa trasy drogowej). Przestawienie kapliczki / krzyża przydrożnego kolidującego z przebiegiem projektowanej jezdni drogi, niezbędną wycinkę drzew i krzaków w granicach projektowanej korony drogi z pasami po 0,75 m, tj. w pasie o szerokości min. 8,00 m (6,50 + 2 x0,75 m= 8,00 m). Pionową regulację studzienek i urządzeń podziemnych, wykonanie robót ziemnych w zakresie odhumusowania terenu w pasie o szerokości – min. 8,00 m oraz formowania korpusu ziemnego drogi gruntem z dokopów lub poprzez przerzuty poprzeczne gruntu.

1.Projektowana konstrukcja nawierzchni jezdni, poboczy i zjazdów:

● Droga gminna odcinek w km 0+000,00-1+975,00 o istniejącej naw. bitumicznej o szerokości 4 m zostanie poszerzona do szerokości 5 m wraz z podbudową:
- warstwa ścieralna z betonu asfalt. AC 11S o gr, 5 cm,
- istniejąca naw. bitumiczna, na poszerzeniu 4 cm AC11W ( warstwa wiążąca z betonu asfaltowego )
- podbudowa na poszerzeniu 10 cm m. kr. łamanego C50/30 cm fr. 0/31,50 mm
- podłoże: grunt rodzimy , typ G1

● Droga gminna KR1– typowy przekrój konstrukcyjny na odcinku w km 1+975,00 – 8+172,00 ( i w bok 130 m od km 6+647,60 w lewo do granicy województw ):
- warstwa ścieralna z AC 11 S 50/70 grub. 5 cm, obc. ruchem KR 1,
- podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5mm C50/30 grub. 10 cm ,
- wzmocnienie (pogrubienie) i poszerzenie istniejącej naw. żwirowej poprzez wbudowanie mieszanki kruszywa naturalnego fr. 0/31,50 mm warstwą o grubości 10 cm,

● Pobocze

- mieszanka kruszywa łamanego (C50/30) stabil. mechanicznie fr. 0/31,50mm o grub. 5 cm,
- warstwa dolna z m. kr. naturalnego CNR zag. mechanicznie o gr. 10 cm,
- podłoże: grunt rodzimy lub nasyp uzupełniający, typ G1
- spadek poprzeczny jednostronny - 6%
- szerokość pobocza - 0,75m

● Zjazdy zwykłe na drogi dojazdowe/ zjazd zwykłe do posesji – o nawierzchni bitumicznej

- warstwa ścieralna z AC 11S 50/70 grub. 5 cm, obc. ruchem KR 1,
- podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie fr. 0/31,5mm C50/30 o grub. 15 cm,
- warstwa dolna podbudowy z m. kr. naturalnego zag. mechanicznie fr. 0/31,50 mm o gr. 15 cm,
- podłoże: grunt rodzimy lub nasyp uzupełniający, typ G1,

● Zjazdy zwykłe na użytki rolne / leśne – o nawierzchni z m. kruszywa łamanego

- nawierzchnia z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5mm grub. 15 cm
- podbudowa pomocnicza z kruszywa naturalnego stabilizowanego mechanicznie
31,5mm o grub. 15 cm,
- podłoże: grunt rodzimy lub nasyp uzupełniający, typ G1

● Rowy odwadniające

Założono wykorzystanie istniejących rowów do odwodnienia korpusu drogowego oraz wykonanie odcinkowo nowych rowów według potrzeb lub renowację rowów istniejących.

● Umocnienia rowów

Umocnienie skarp i dna rowów przewiduje się do wykonania tylko w obrębie wlotów i wylotów przepustów po ich przebudowie.

● Przepusty

Nie przewiduje się konieczności przebudowy istniejącego przepustu na kanale Cupel.

2. Kolizje
W docelowej dokumentacji projektowej będzie ujęte rozwiązanie ewentualnych kolizji :
- ze słupami napowietrznej linii energetycznej,
- przestawienia kapliczki / krzyża przydrożnego,
- niezbędna wycinka drzew i krzewów

W/w kolizje wynikają z przebiegu projektowanej drogi gminnej i rowów przydrożnych.

UWAGA: Zasadność i sposób rozwiązania kolizji z infrastrukturą techniczną , jak i przełożenia tej infrastruktury w nową lokalizację, powinien być ustalony i uzgodniony przez jednostkę projektującą z Zarządcą Drogi (Gmina Czarnia) oraz gestorami sieci w porozumieniu z Inwestorem (Gmina Czarnia) .

3. Odwodnienie
Odbiór wód opadowych z projektowanej drogi gminnej przewiduje się do rowów przydrożnych oraz powierzchniowo w teren. Zamawiający dopuszcza zmianę sposobu odwodnienia drogi, jednakże każda zmiana musi zostać zaakceptowana przez Zamawiającego. Należy przewidzieć odtworzenie istniejących lub wykonanie nowych odcinków rowów drogowych lub takie ukształtowanie terenu przyległego do korony drogi w granicach pasa drogowego, aby umożliwiał odbiór wody opadowej i jej wchłanianie do gruntu.

4. Oświetlenie uliczne
Przewidziano wykonanie doświetlenia drogi gminnej na skrzyżowaniach w ilości – 3 kpl., w postaci słupów drogowych zasilanych panelami solarnymi
- wykonanie doświetlenia przejść dla pieszych zasilanych również panelami solarnymi w ilości - 6 kpl.,
- wykonanie oznakowania aktywnego przejść dla pieszych ( ustawienie 6 kpl. znaków D-6, aktywnych, zasilanych panelami solarnymi)

5. Kanał technologiczny
Inwestor przewiduje wystąpienie do Ministra Cyfryzacji o zwolnienie z obowiązku budowy kanału technologicznego w ramach zadania drogowego.
Nadmienić należy, że w myśl art. 39 ust. 6c Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U. z 2021 r. poz. 1376) Zarządca drogi może zostać zwolniony z obowiązku budowy kanału technologicznego, jeżeli w pobliżu pasa drogowego istnieje już kanał technologiczny lub linia światłowodowa, posiadające wolne zasoby wystarczające do zaspokojenia potrzeb społecznych w zakresie dostępu do usług szerokopasmowych lub w sytuacji, gdy lokalizowanie kanału technologicznego byłoby ekonomicznie nieracjonalne lub technicznie niemożliwe.

6. Wycinka drzew
Projektowana droga przebiega w otoczeniu lasów, częściowo w obszarze Doliny Omulwii i Płodownicy (obszar specjalnej ochrony Natura 2000). Zarząd nad gruntami leśnymi pełni Nadleśnictwo Myszyniec pod nadzorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.
W ramach budowy drogi gminnej przewidziano wycinkę drzew i krzewów w ilości niezbędnej dla realizacji przedmiotowego zadania.
Przyjęto również zabezpieczenie istniejących drzew na okres budowy oraz cięcia pielęgnacyjne.
Nie wyklucza się wycinki drzew i krzewów w innych lokalizacjach. Ostateczna forma gospodarki istniejącą zielenią będzie znana po uzgodnieniu geometrii z Zarządcą drogi i zatwierdzeniu projektu stałej organizacji ruchu przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

8. Zajętość terenu Zgodnie z opracowaną i załączonym projektem zagospodarowania terenu drogi inwestycja zlokalizowana będzie na działkach istniejącego pasa drogowego, działkach wydzielonych pod pas drogowy oraz na działkach wydzielonych z dz. prywatnych pod poszerzenia pasa drogowego – zgodnie z dokonanym operatem geodezyjnym podziału działek. Mapa podziału działek pod pas drogowy w załączniku nr 9.

Ponadto zakres prac obejmuje sporządzenie m.in. inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej oraz innej dokumentacji wymienionej we wzorze umowy, stanowiąca załącznik do SWZ
Szczegółowy opis i sposób realizacji zamówienia określają załączniki nr 9-13 tj. mapy podziału działek, opis do projektu zagospodarowania terenu, decyzja, opinia, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót STWiOR rysunki, plan orientacyjny lokalizacji drogi, przekroje normalne, przedmiar robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112500-0 - Usuwanie gleby

45233129-9 - Roboty budowlane w zakresie skrzyżowań dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45233225-2 - Roboty budowlane w zakresie dróg jednopasmowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6473626,97 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7919015,49 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6473626,97 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWO - MOSTOWE SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790324280

7.3.3) Ulica: ul. Przytorowa 24

7.3.4) Miejscowość: Suwałki

7.3.5) Kod pocztowy: 16-400

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

zakres robót poza zakresem robót bitumiczych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6473626,97 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane