Remont i modernizacja pomieszczenia po byłej księgarni w Domu Gazety Olsztyńskiej

MUZEUM WARMII I MAZUR W OLSZTYNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00651291
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00651291/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-13 09:50
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7045395b-e643-4fc9-87b3-594c75a4bb16
Identyfikator
7390200175
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneRoboty renowacyjneRoboty restrukturyzacyjneOdnawianieRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie drzwiRoboty murarskieRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Wykonawcy

1 przyznane

AT SERWIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSząbruk, PL · lot 0
194 217 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00651291 z dnia 2024-12-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i modernizacja pomieszczenia po byłej księgarni w Domu Gazety Olsztyńskiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM WARMII I MAZUR W OLSZTYNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510989163

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zamkowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-074

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: +48 89 527 95 96

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@muzeum.olsztyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://muzeum.olsztyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://muzeum-olsztyn.logintrade.net/zapytania_email,177523,ae91c4f6686edf6128e606cead68f32b.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i modernizacja pomieszczenia po byłej księgarni w Domu Gazety Olsztyńskiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7045395b-e643-4fc9-87b3-594c75a4bb16

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00651291

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00052737/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Remont i modernizacja pomieszczenia po byłej księgarni w Domu Gazety Olsztyńskiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00529913

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.243.8.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 107220,81 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych polegających na wykonaniu remontu i modernizacji pomieszczenia po byłej księgarni w Domu Gazety Olsztyńskiej. Przedmiot zamówienia nazwany jest w dalszej części SWZ „obiektem” lub „przedmiotem zamówienia”
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) remont ogólnobudowlany pomieszczenia po dawnej księgarni zajmującego powierzchnię 42,27 m2 (wraz z sanitariatem) usytuowanego na parterze budynku Gazety Olsztyńskiej (pomieszczenie z odrębnym wejściem do budynku) w tym w szczególności:
a) naprawa spękań ścian, remont i naprawa tynków ścian i sufitów,
b) malowanie ścian i sufitów farbą silikatową w kolorze uzgodnionym z Zamawiającym na etapie wykonawczym;
2) wymianę okna witrynowego wraz z drzwiami wejściowymi do ww. lokalu oraz w tym
w szczególności:
a) demontaż starej witryny wraz z parapetem wewnętrznym i obudową drewnianą (siedziskiem) oraz drzwiami;
b) montaż nowej, ciepłej witryny wraz z parapetem wewnętrznym:
- nowa witryna i drzwi wejściowe - wykonane w konstrukcji drewnianej, klejonej,
3 warstwowej, o podziałach nawiązujących do obecnej (zestawienie stolarki
w załączniku nr 7 do SWZ). Nowa witryna ma spełniać obowiązujące warunki izolacyjności cieplnej (nie więcej niż 0,9W/m2K), być w klasie RC3 odporności na włamanie, a drzwi w klasie odporności RC2 i zaopatrzone w atestowany zamek i klucz, klamka i szyld o formie dostosowanej stylistycznie do rozwiązań historycznych. Wykończenie i kolorystyka stolarki dostosowana do pozostałej stolarki okiennej i drzwiowej budynku, wykończonych powłoką odporną na uderzenia, zarysowania, przetarcia, działanie promieni UV,
- rysunki wykonawcze witryny oraz drzwi w skali 1:10 (z widokami od zewnątrz i wewnątrz, przekrojami poziomym i pionowym oraz detalami plastycznymi), wykonane na podstawie zestawienia stolarki załączonego do przetargu, mają być przedstawione Zamawiającemu do akceptacji w ramach zatwierdzenia wniosku materiałowego i za pośrednictwem Zamawiającego przedłożone Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków przed rozpoczęciem inwestycji (zgodnie z warunkiem pozwolenia WKZ z dnia 5 września 2024 r., znak: IZNR.5142.482.2024.LS).
3) remont sanitariatu w tym w szczególności:
a) demontaż armatury, miski ustępowej i umywalki,
b) demontaż drzwi łazienkowych,
c) skucie glazury ściennej i posadzki,
d) wymianę zaworu czerpalnego oraz rury zasilającej,
e) wykonanie warstwy wyrównawczej oraz hydroizolacji na podłodze,
f) ułożenie glazury ściennej do wysokości 2 m (MWiM jest w posiadaniu płytek ściennych o wymiarze 23,5 x 33 cm, w ilości 40 m2 ),
g) ułożenie płytek podłogowych (MWiM jest w posiadaniu płytek podłogowych o wymiarach 30 x 60 cm w ilości 18 m2 ),
h) wymiana kratki ściekowej;
i) montaż nowej armatury, zaworu czerpalnego, umywalki i miski ustępowej bezkołnierzowej, wraz z deską ustępową,
j) montaż drzwi łazienkowych (odpornych na wilgoć) drewnianych, pełnych, wykończonych powłoką odporną na uderzenia, zarysowania, przetarcia, działanie promieni UV, o gładkiej powierzchni, odpornych na wypaczenia, u dołu z podcięciem wentylacyjnym, wyposażonych w klamkę i zamek, z zamknięciem od środka:
4) wykonanie zabudowy lekkiej w 3 oknach (przesłonięcie okien od wewnątrz) oraz montaż ścianki przesuwnej wewnątrz pomieszczenia (przedzielającej pomieszczenie) w tym w szczególności:
a) wykonanie zabudowy 3 okien w technologii lekkiej (rodzaj przesłon wypełniających od środka otwory okienne w celu uzyskania dodatkowej powierzchni ekspozycyjnej),
b) dostarczenie i montaż ścianki mobilnej wydzielającej/przedzielającej jednoprzestrzenne pomieszczenie (wg załączonego przykładowego zdjęcia: ścianka trzyczęściowa, o wysokości 1,9 i długości 3 m – rodzaj parawanu);
5) wymianę instalacji elektrycznej oświetleniowej oraz rozbudowę istniejącego systemu alarmowego o klawiaturę strefową w celu stworzenia dodatkowej strefy dla pomieszczenia w tym
w szczególności:
a) demontaż istniejącego oświetlenia;
b) przygotowanie bruzd pod przewody zasilające nowe oświetlenie zaplanowane wg załączonego rysunku;
c) wykonanie nowej instalacji elektrycznej wraz z dostawą i montażem nowych opraw oświetleniowych, wymaganymi badaniami oraz dokumentacją powykonawczą: a. na suficie szynoprzewodów o długości 8 mb z 16 okrągłymi reflektorami sufitowymi ledowymi. Parametry reflektorów powinny być nie gorsze niż: regulacja mocy 19-42W, regulacja rozsyłu światła 20-450, strumień świetlny 1800-3200 lm, oddawanie barw Ra>90, światłość 8900 cd, temperatura barwowa neutralna 4000K; b. wzdłuż ścian pomieszczenia przy suficie taśmy ledowej długości 30 m o dziennej barwie światła, maskowanej listwą/karniszem;
d) ułożenie nowego przewodu (po trasie przewodu istniejącego) od nowej klawiatury strefowej w pomieszczeniu do centrali alarmowej zlokalizowanej na parterze budynku w głównej części budynku oraz montaż klawiatury strefowej. Klawiatura strefowa przeznaczona do obsługi jednej, wydzielonej strefy opartej na posiadanym przez Zamawiającego systemie Satel Integra, obsługująca wejście do pomieszczenia i umożliwiająca kontrolę stanu drzwi, stopień zabezpieczenia 2, zasilanie z centrali alarmowej. Klawiatura ma umożliwiać: wejście do pomieszczenia za pomocą tradycyjnego klucza, zwłokę czasową na wpisanie kodu umożliwiającego rozbrojenie systemu, wpisanie kodu uzbrajającego strefę, zwłokę czasową na wyjście i zamknięcie drzwi kluczem. Zabezpieczenie należy uruchomić, przetestować, wykonać badania i dokumentację powykonawczą, personel przeszkolić.
6) przebudowę zabezpieczeń przeciwpożarowych na parterze budynku wg załączonego projektu technicznego „Przebudowa zabezpieczeń przeciwpożarowych w budynku użyteczności publicznej Dom Gazety Olsztyńskiej”, (oprac. mgr inż. arch. Małgorzata Maziewska, mgr inż. Piotr Krzemiński, mgr inż. Łukasz Bielenda, Warszawa 30.08.2024 r. stanowiąym załącznik nr 7 do SWZ) - w zakresie branży sanitarnej (montaż dodatkowego hydrantu przeciwpożarowego w pomieszczeniu wraz z instalacją doprowadzającą oraz montaż zaworu pierwszeństwa na przyłączu wody do budynku) i branży elektrycznej (instalacji przeciwpożarowego wyłącznika prądu, czujników dymu oraz ręcznych ostrzegaczy pożarowych na parterze budynku), zakończona wymaganymi badaniami oraz wykonaniem dokumentacji powykonawczej,
3. Pozostałe wymogi związane z realizacją zamówienia:
1) w trakcie realizacji zamówienia obiekt, na którym będą wykonywane czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia będzie udostępniany turystom oraz będą wykonywać swoje obowiązki pracownicy muzeum oraz pracownicy ochrony. Powyższe oznacza, iż wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia prac w sposób zapewniający bezpieczeństwo wyżej wymienionym osobom, a ten fakt należy uwzględnić w harmonogramie prac i robót. Lokalizację zaplecza należy uzgodnić z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych, tak by jego obecność i wielkość nie wpłynęła na harmonogram prowadzenia robót budowlanych (w razie potrzeby może być wymagana zmiana lokalizacji i reorganizacja zaplecza by wykonywanie robót budowlanych nie było utrudnione),
2) prace należy etapować w taki sposób by możliwe było nieprzerwane przechowywanie w bezpiecznych warunkach zbiorów muzealnych znajdujących się w obiekcie,
3) ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia (roboty przy obiekcie użyteczności publicznej wpisanym do rejestru zabytków) wykonawcy są zobowiązani do szczegółowego i rzetelnego zapoznania się dokumentacją projektową, a w szczególności z wymaganiami zawartymi w pozwoleniach konserwatorskich, pozwoleniu na budowę oraz wszelkich uzgodnieniach, opiniach i warunkach technicznych dotyczących przedmiotowej inwestycji;
4) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu zawarty w dokumentacjach projektowych, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej STWiORB), przedmiarach robót, SWZ, wzorze umowy wraz z załącznikami;
5) Wykonawca wykona przedmiot zamówienia na podstawie dokumentacji projektowej, STWiORB, SWZ wraz z załącznikami, pytaniami i odpowiedziami udzielonymi w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego oraz przedmiarami robót, a także obowiązującymi przepisami szczegółowymi i sztuką budowlaną oraz i konserwatorską, zapewni pełną obsługę geodezyjną wraz z okresem gwarancji i rękojmi. Podstawą sporządzenia oferty jest dokumentacja projektowa, STWiORB, SWZ oraz udzielone odpowiedzi na zapytania w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego. Przedmiary stanowią tylko materiał pomocniczy,
6) realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w szczególności ustawom: ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami i ustawy Prawo budowlane, Rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r. w sprawie zabezpieczania zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą,

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45454000-4 - Roboty restrukturyzacyjne

45454100-5 - Odnawianie

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45262522-6 - Roboty murarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 194217,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 218666,66 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 194217,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AT Serwis Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7393874282

7.3.3) Ulica: ul. Wodna 6

7.3.4) Miejscowość: Sząbruk

7.3.5) Kod pocztowy: 11-036

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 194217,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany w terminie 60 dni od dnia zawarcia umowy, nie później niż do 20.12.2024 r. z uwagi na konieczność wydatkowania i rozliczenia dotacji celowej otrzymanej na realizację przedmiotu zamówienia.
2. W przypadku, gdy zawarcie umowy nastąpi w terminie przy którym liczba 60 dni będzie wybiegać poza datę 20.12.2024, to obowiązującym ostatecznym terminem wykonania przedmiotu zamówienia jest dzień 20.12.2024r. W przypadku, gdy zawarcie umowy nastąpi w terminie przy którym liczba 60 dni będzie upływała przed datą 20.12.2024 r., to obowiązującym ostatecznym terminem wykonania przedmiotu zamówienia jest sto dziewięćdziesiąty dzień liczony od dnia podpisania umowy.
2024-12-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane