Dostawa bud i materiałów celem dostosowania zaplecza psów służbowych do obowiązujących przepisów dla potrzeb KWP w Łodzi oraz jednostek jej podległych

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00652838
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00652838/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2024-12-13 13:48
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-20f32ea0-075c-4c22-8e23-cec0a139b81d
Identyfikator
7260004458
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Elementy gotoweMateriały budowlaneKrany, kurki, zawory i podobna armaturaMaszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00652838 z dnia 2024-12-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa bud i materiałów celem dostosowania zaplecza psów służbowych do obowiązujących przepisów dla potrzeb KWP w Łodzi oraz jednostek jej podległych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 470754976

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lutomierska 108/112

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 91-048

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@ld.policja.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://przetargi.lodzka.policja.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1002271

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa bud i materiałów celem dostosowania zaplecza psów służbowych do obowiązujących przepisów dla potrzeb KWP w Łodzi oraz jednostek jej podległych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-20f32ea0-075c-4c22-8e23-cec0a139b81d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00652838

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00239634/30/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.34 Dostawa bud i materiałów celem dostosowania zaplecza psów służbowych do obowiązujących przepisów dla potrzeb KWP w Łodzi i jednostek jej podległych.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00556271

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZ-2380/70/24/RK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część nr 1 – dostawa gotowych bud dla psów
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa bud i materiałów celem dostosowania zaplecza psów służbowych do obowiązujących przepisów dla potrzeb KWP w Łodzi oraz jednostek jej podległych.
2.Konstrukcja głównych bud musi być zgodna z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 25 maja 2023 r. w sprawie minimalnych warunków utrzymywania poszczególnych gatunków zwierząt wykorzystywanych do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1091).
3.Budy muszą być dostosowane do psów o wysokości w kłębie ponad 50 cm.:
a) konstrukcja i materiały użyte do wykonania budy stanowią barierę termiczną oraz zapewniają utrzymanie w jej wnętrzu temperatury powyżej 0°C;
b) ściany są pełne, stanowiąc osłonę przed silnym wiatrem;
c) przedsionek stanowi 25-30% powierzchni budy, a wydzielone miejsca do spania 70-75%;
d) otwór wejściowy do miejsca spania w okresie zimowym jest zasłaniany materiałem izolacyjnym;
e) konstrukcja dachu umożliwia jego mechaniczne podnoszenie lub całkowite zdejmowanie go w celu porządkowania, dezynfekcji i wietrzenia budy;
f) buda musi mieć możliwość ustawienia w sposób zapewniający izolację od podłoża.
Wykonawca w ofercie musi podać z jakich materiałów zostaną wykonane budy (ściany, ocieplenie, zadaszenie). Zadaszenie powinno być otwierane za pomocą siłowników teleskopowych lub zawiasów ze względu na ciężar. Buda powinna być izolowana od podłoża za pomocą podstawek. Budy zostaną ustawione w zadaszonych kojcach.
4.Szczegółowy wykaz asortymentu i rodzaj materiałów do budowy kojców zawiera Formularz asortymentowo – cenowy stanowiący załącznik nr 2.1-2.2 do SWZ (odpowiednio dla części).
5.Ceny jednostkowe podane odpowiednio do części w załączniku 2.1-2.2 nie ulegną zmianie przez cały czas obowiązywania umowy – wzór umowy –załącznik nr 7 do SWZ.
6.Szczegółowe warunki wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy – załącznik nr 7 do SWZ
7.Minimalna wartość zamówienia jaką Zamawiający zamierza zrealizować na podstawie niniejszej umowy wynosi 70 % kwoty, o której mowa w § 7 ust. 1 wzoru umowy - załącznik nr 7 do SWZ.
8.Wykonawca zobowiązuje się realizować przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami w odniesieniu do asortymentu wymienionego w poszczególnych pozycjach Formularza asortymentowo – cenowego dla poszczególnych części (załącznik nr 2.1-2.2 do SWZ) oraz rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska (załącznik nr 3 do SWZ).
9. Część nr 1 - Wykonawca udzieli gwarancji na dostarczone gotowe budy na okres minimum 24 miesiące.
10. W przypadku, gdy Wykonawca formularzu ofertowym (odpowiednio do części) nie wskaże okresu na jaki udzieli gwarancji, Zamawiający przyjmie, że przedstawił on ofertę, w której zobowiązał się do udzielenia gwarancji odpowiednio na okres 24 miesięcy na gotowe budy(część 1) oraz 12 miesięcy na dostarczone materiały (część 2).
11.Oferowany asortyment musi być fabrycznie nowy (I gatunku), dopuszczony do obrotu i użytkowania zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Dostarczony asortyment musi spełniać wszystkie warunki określone przez Zamawiającego w SWZ.
12 Wszystkie materiały muszą posiadać etykiety w języku polskim wraz z instrukcją użycia i bezpieczeństwa ich stosowania.
13 Do dostarczanych produktów Wykonawca winien załączyć karty charakterystyk, stosowne świadectwa/certyfikaty lub inne ewentualne wymagane prawem certyfikaty i świadectwa potwierdzające dopuszczenie dostarczonego produktu do obrotu na terytorium Polski.
14 Wszystkie oferowane produkty, będące substancjami niebezpiecznymi lub preparatami chemicznymi oznakowanymi znakiem szkodliwości, muszą posiadać aktualne karty charakterystyki, zgodnie z aktualną treścią Rozporządzenia (WE) Nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18.12.2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń
i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) i utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów, zmieniające dyrektywę 1999/45/WE oraz uchylające rozporządzenie Rady (EWG) nr 793/93 i rozporządzenie Komisji (WE) nr 1488/94, jak również dyrektywę Rady 76/769/EWG i dyrektywy Komisji 91/155/EWG, 93/67/EWG, 93/105/WE i 2000/21/WE
15 Wykonawca zobowiązuje się dostarczać towar (wraz z atestem, certyfikatem zgodności z PN lub aprobatą techniczną) na własny koszt i własnym transportem do jednostek wskazanych w zamówieniu. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zapewnienia wniesienia dostarczonych towarów do pomieszczeń / miejsc wskazanych przez pracowników Zamawiającego.
16 Wykaz miejsc dostaw gotowych bud i materiałów do budowy kojców i ich adresy stanowią załącznik nr 6.1-6.2 do SWZ (odpowiednio do części).
17 Zamawiający wymaga zastosowania stawek podatku od towarów i usług w tej samej wysokości, jakie zastosował Zamawiający w poszczególnych pozycjach wskazanych w formularzu asortymentowo – cenowym (załącznik 2.1-2.2 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45223821-7 - Elementy gotowe

4.5.5.) Wartość części: 79542,40 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

część nr 2 – dostawa materiałów do budowy kojców
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa bud i materiałów celem dostosowania zaplecza psów służbowych do obowiązujących przepisów dla potrzeb KWP w Łodzi oraz jednostek jej podległych.
2. Konstrukcja głównych bud musi być zgodna z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 25 maja 2023 r. w sprawie minimalnych warunków utrzymywania poszczególnych gatunków zwierząt wykorzystywanych do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych (Dz. U. z 2023 r., poz. 1091).
3. Budy muszą być dostosowane do psów o wysokości w kłębie ponad 50 cm.:
a) konstrukcja i materiały użyte do wykonania budy stanowią barierę termiczną oraz zapewniają utrzymanie w jej wnętrzu temperatury powyżej 0°C;
b) ściany są pełne, stanowiąc osłonę przed silnym wiatrem;
c) przedsionek stanowi 25-30% powierzchni budy, a wydzielone miejsca do spania 70-75%;
d) otwór wejściowy do miejsca spania w okresie zimowym jest zasłaniany materiałem izolacyjnym;
e) konstrukcja dachu umożliwia jego mechaniczne podnoszenie lub całkowite zdejmowanie go w celu porządkowania, dezynfekcji i wietrzenia budy;
f) buda musi mieć możliwość ustawienia w sposób zapewniający izolację od podłoża.
Wykonawca w ofercie musi podać z jakich materiałów zostaną wykonane budy (ściany, ocieplenie, zadaszenie). Zadaszenie powinno być otwierane za pomocą siłowników teleskopowych lub zawiasów ze względu na ciężar. Buda powinna być izolowana od podłoża za pomocą podstawek. Budy zostaną ustawione w zadaszonych kojcach.
4. Szczegółowy wykaz asortymentu i rodzaj materiałów do budowy kojców zawiera Formularz asortymentowo – cenowy stanowiący załącznik nr 2.1-2.2 do SWZ (odpowiednio dla części).
5. Ceny jednostkowe podane odpowiednio do części w załączniku 2.1-2.2 nie ulegną zmianie przez cały czas obowiązywania umowy – wzór umowy –załącznik nr 7 do SWZ.
6. Szczegółowe warunki wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy – załącznik nr 7 do SWZ
7.Minimalna wartość zamówienia jaką Zamawiający zamierza zrealizować na podstawie niniejszej umowy wynosi 70 % kwoty, o której mowa w § 7 ust. 1 wzoru umowy - załącznik nr 7 do SWZ.
8.Wykonawca zobowiązuje się realizować przedmiot zamówienia zgodnie z wymaganiami w odniesieniu do asortymentu wymienionego w poszczególnych pozycjach Formularza asortymentowo – cenowego dla poszczególnych części (załącznik nr 2.1-2.2 do SWZ) oraz rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska (załącznik nr 3 do SWZ).
9 Część nr 2 – Wykonawca udzieli gwarancji na dostarczone materiały na okres minimum 12 miesięcy.
10 W przypadku, gdy Wykonawca formularzu ofertowym (odpowiednio do części) nie wskaże okresu na jaki udzieli gwarancji, Zamawiający przyjmie, że przedstawił on ofertę, w której zobowiązał się do udzielenia gwarancji odpowiednio na okres 24 miesięcy na gotowe budy(część 1) oraz 12 miesięcy na dostarczone materiały (część 2).
11 Oferowany asortyment musi być fabrycznie nowy (I gatunku), dopuszczony do obrotu i użytkowania zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Dostarczony asortyment musi spełniać wszystkie warunki określone przez Zamawiającego w SWZ.
12 Wszystkie materiały muszą posiadać etykiety w języku polskim wraz z instrukcją użycia
i bezpieczeństwa ich stosowania.
13 Do dostarczanych produktów Wykonawca winien załączyć karty charakterystyk, stosowne świadectwa/certyfikaty lub inne ewentualne wymagane prawem certyfikaty i świadectwa potwierdzające dopuszczenie dostarczonego produktu do obrotu na terytorium Polski.
14 Wszystkie oferowane produkty, będące substancjami niebezpiecznymi lub preparatami chemicznymi oznakowanymi znakiem szkodliwości, muszą posiadać aktualne karty charakterystyki, zgodnie z aktualną treścią Rozporządzenia (WE) Nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18.12.2006 r. w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń
i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH) i utworzenia Europejskiej Agencji Chemikaliów, zmieniające dyrektywę 1999/45/WE oraz uchylające rozporządzenie Rady (EWG) nr 793/93 i rozporządzenie Komisji (WE) nr 1488/94, jak również dyrektywę Rady 76/769/EWG i dyrektywy Komisji 91/155/EWG, 93/67/EWG, 93/105/WE i 2000/21/WE
15 Wykonawca zobowiązuje się dostarczać towar (wraz z atestem, certyfikatem zgodności z PN lub aprobatą techniczną) na własny koszt i własnym transportem do jednostek wskazanych w zamówieniu. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do zapewnienia wniesienia dostarczonych towarów do pomieszczeń / miejsc wskazanych przez pracowników Zamawiającego.
16 Wykaz miejsc dostaw gotowych bud i materiałów do budowy kojców i ich adresy stanowią załącznik nr 6.1-6.2 do SWZ (odpowiednio do części).
17 Zamawiający wymaga zastosowania stawek podatku od towarów i usług w tej samej wysokości, jakie zastosował Zamawiający w poszczególnych pozycjach wskazanych w formularzu asortymentowo – cenowym (załącznik 2.1-2.2 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 44111000-1 - Materiały budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

42130000-9 - Krany, kurki, zawory i podobna armatura

31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

4.5.5.) Wartość części: 59354,47 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do upływu terminu składania złożono jedną ofertę, która została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 i 6 uPzp

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Do upływu terminu składania ofert nie złożono żadnej oferty.

2024-12-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy