Kompleksowa dostawa paliwa gazowego do budynku znajdującego się w Zamościu przy ul. Partyzantów 94
Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00653564
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00653564/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-14 11:59
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e00da1f6-f0f1-450e-9cc3-35724a5be3c8
- Identyfikator
- 7123412672
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00653564 z dnia 2024-12-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Kompleksowa dostawa paliwa gazowego do budynku znajdującego się w Zamościu przy ul. Partyzantów 94
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387842118
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mieczysława Karłowicza 4
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-027
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.krasinska@lcit.lubelskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lcit.ezamawiajacy.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://lcit.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowa dostawa paliwa gazowego do budynku znajdującego się w Zamościu przy ul. Partyzantów 942.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e00da1f6-f0f1-450e-9cc3-35724a5be3c8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00653564
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00094252/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.32 Dostawa i przesył paliwa gazowego do obiektu położonego w Zamościu przy ul. Partyzantów 94
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00558675
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZP.26.1.53.2024.AKR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 420935,04 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa (sprzedaż, dostawa, dystrybucja/usługi przesyłowe) gazu ziemnego wysokometanowego do budynku znajdującego się w Zamościu przy ul. Partyzantów 94.
2. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania:
1) aktualnej koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu (sprzedaży) gazu ziemnego,
2) aktualnej koncesji w zakresie dystrybucji gazu ziemnego lub aktualnej generalnej umowy z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) na świadczenie usług dystrybucji gazu ziemnego na obszarze, na którym znajduje się miejsce dostarczania gazu ziemnego zawartej na okres nie krótszy niż termin realizacji zamówienia.
3. Sprzedaż, dostawa gazu ziemnego i świadczenie usług przesyłowych (dystrybucji) odbywać się będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r., poz. 266 z późn. zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy oraz ogólnie obowiązujących przepisach prawnych.
4. Dostarczony gaz ziemny powinien spełniać wymagania prawne i parametry techniczne zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne i aktami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie oraz ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (Dz.U. z 2024 r., poz. 1281).
5. Paliwo gazowe będzie wykorzystywane w 100% do celów opałowych.
6. Zapotrzebowanie na gaz ziemny wskazane w niniejszym opisie zamówienia może odbiegać od faktycznego zużycia gazu w okresie trwania umowy, jest szacunkowe i ma charakter prognozy, dokonanej przez Zamawiającego na podstawie danych zużycia gazu w poprzednich okresach.
7. Rozliczenia za dostarczany gaz ziemny w poszczególnych miesiącach roku będą się odbywać na podstawie bieżących wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych w punkcie poboru gazu i wg cen oferowanych przez Wykonawcę, a podana w ust. 11 planowana orientacyjna ilość zużycia gazu nie stanowi zobowiązania ze strony Zamawiającego do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości.
8. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego - gaz ziemny wysokometanowy (typu E), o cieple spalania nie mniejszym niż 38 [MJ/m3], przy ciśnieniu nie niższym niż 1,8 [kPa].
9. Dane dotyczące punktów poboru gazu ziemnego:
1) kotłownia znajdująca się w budynku biurowym położonym w Zamościu przy ul. Partyzantów 94, 22-400 Zamość,
2) grupa taryfowa – BW- 5, (dystrybucja stała W-5.1),
3) zamawiana moc umowna – 121 kWh/h,
4) szacowane zużycie gazu ziemnego wysokometanowego w roku – ok. 212 000 kWh.
10. Minimalny pobór paliwa gazowego niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa osób i wykluczający uszkodzenie lub zniszczenie obiektów technologicznych znajdujących się w ww. obiektach wynosi: 4 m3/h.
11. Ogółem planowane orientacyjne zapotrzebowanie gazu ziemnego na cały okres trwania umowy wynosi łącznie: 848 000,00 kWh.
12. Zamawiający gwarantuje dokonanie zakupu co najmniej 40% ilości gazu ziemnego wskazanego w ust. 11, przez okres trwania Umowy. Wykonawca nie może dochodzić od Zamawiającego żadnych roszczeń finansowych (np. odszkodowania), jeżeli w okresie obowiązywania Umowy Zamawiający zakupi od Wykonawcy mniejszą ilość gazu ziemnego niż prognozowana ilość, wskazana w ust. 11.
13. Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia w imieniu Zamawiającego procedury zmiany sprzedawcy, tj. do złożenia w imieniu Zamawiającego u Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD) wniosków w sprawie zgłoszenia zmiany sprzedawcy paliwa gazowego. Wnioski powinny być złożone w terminie umożliwiającym dokonanie skutecznej zmiany u Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD) przed terminem rozpoczęcia dostaw gazu do budynku. Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność związaną z niedopełnieniem tego obowiązku.
14. Zamawiający przekaże Wykonawcy wszelkie niezbędne informacje dotyczące zmiany obecnego sprzedawcy gazu.
15. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a także warunki realizacji dostawy i obowiązki Wykonawcy opisane są w Istotnych dla Stron Postanowieniach, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej Umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ oraz w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ .
4.5.3.) Główny kod CPV: 09120000-6 - Paliwa gazowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W ramach przedmiotowego postępowania do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 13 listopada 2024 r. godz. 11.00, nie wpłynęła żadna oferta. W związku z powyższym na podstawie art. 255 pkt 1) ustawy postępowanie zostało unieważnione.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-12-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |