Dostawa oleju opałowego do kotłowni olejowych będących w zarządzaniu LCIT
Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00653565
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00653565/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-12-14 12:05
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a558c7aa-8327-4785-b454-f3df1eb33157
- Identyfikator
- 7123412672
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00653565 z dnia 2024-12-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa oleju opałowego do kotłowni olejowych będących w zarządzaniu LCIT
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubelskie - Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387842118
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mieczysława Karłowicza 4
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-027
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.krasinska@lcit.lubelskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lcit.ezamawiajacy.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://lcit.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa oleju opałowego do kotłowni olejowych będących w zarządzaniu LCIT2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a558c7aa-8327-4785-b454-f3df1eb33157
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00653565
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00094252/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.38 Dostawa oleju opałowego do kotłowni olejowych będących w zarządzaniu LCIT
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00583493
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZP.26.1.60.2024.AKR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 390228,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego do kotłowni olejowych będących w zarządzaniu LCIT.
2. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć, w miejsca określone w § 2 ust. 2 umowy sukcesywnie, w ilościach podanych w każdorazowym zamówieniu złożonym przez Zamawiającego w formie pisemnej lub telefonicznej potwierdzonej faksem lub e-mailem.
3. Dokumentem potwierdzającym przyjęcie przez Zamawiającego dostawy oleju będzie podpisany dowód dostawy przez osobę upoważnioną ze strony Zamawiającego.
4. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia na swój koszt.
5. Rozładunek paliwa będzie się odbywał przy zastosowaniu pompy przy autocysternie.
6. Olej opałowy lekki (olej napędowy do celów grzewczych) musi spełniać wymagania zgodne z Polską Normą PN-C-96024:2011 lub równoważną, gatunek L1, Aprobatami Europejskimi i obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności wymagania ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw (Dz. U. z 2023 r. poz. 846, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U.2016 poz. 2008) oraz posiada następujące parametry:
a) wartość opałowa /nie mniej niż 42,6 MJ/kg/
b) temperatura płynięcia /nie wyższa niż -20 stopni C/
c) temperatura zapłonu /nie mniejsza niż 56 stopni C/
d) gęstość w temp. 15 stopni C /nie wyższa niż 860 kg/m3/
e) zawartość wody /nie więcej niż 200 mg/kg/
f) zawartość siarki /nie więcej niż 0,10%/ (w przeliczeniu na masę)
g) zawartość stałych ciał obcych /nie większa niż 24mg/kg/
h) barwa /czerwona/.
7. Paliwo musi spełniać aktualne wymagania określone w polskich normach dla paliw płynnych, pod rygorem odstąpienia od umowy przez Zamawiającego.
8. W przypadku, gdy dostarczony olej nie będzie spełniał warunków zamówienia, strony uznają, że zamówienie nie zostało zrealizowane.
9. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przy każdej dostawie oleju świadectwa jakości, dokument dowód dostawy, który zostanie podpisany przez upoważnioną osobę ze strony Zamawiającego.
10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
a) Szacunkowa ilość oleju opałowego objętego podstawowym zamówieniem wynosi 50 m3, a zamówienia w ramach prawa opcji wynosi 50 m3. Wskazane ilości oleju opałowego są wielkościami orientacyjnymi, szacowanymi na podstawie zużycia w latach poprzednich oraz przewidywanego zapotrzebowania Zamawiającego, i służą do określenia maksymalnej wartości umowy.
Zamawiający, w zależności od potrzeb, zastrzega możliwość zakupu oleju opałowego, w ilościach:
1) mniejszych niż prognozowane podstawowe zamówienie (o maksymalnie 50% w stosunku do szacowanych ilości),
2) większych niż prognozowane podstawowe zamówienie - pod warunkiem
nie przekroczenia maksymalnej wartości Umowy (zgodnie ze wskazanym wyżej zakresem w ramach prawa opcji).
W takim przypadku, Wykonawcy nie będzie przysługiwać roszczenie z tytułu niezrealizowania przez Zamawiającego Umowy w pełnym zakresie ilościowym
lub wartościowym.
b) W ramach zamówienia podstawowego przewidywany jest zakup oleju opałowego do maksymalnej wartości określonej w § 8 ust. 1 umowy w ramach ilości podstawowej, tj. równowartości 50 000,00 dm3 = 50 m3 oleju opałowego łącznie (obliczonej na podstawie danych z oferty - w sposób określony w Rozdziale XIII SWZ) - do nieruchomości znajdujących się w: Kuraszewie, Lubartowie, Parczewie, oraz na innych nieruchomościach, które zostaną zlecone do zarzadzania Zamawiającemu w trakcie trwania umowy.
c) W ramach opcji przewidywany jest zakup oleju do maksymalnej wartości zamówienia w ramach opcji określonej w § 8 ust. 1 umowy odpowiadającej równowartości 50 m3 oleju opałowego (obliczonej na podstawie danych z oferty - w sposób określony w Rozdziale XIII SWZ) - do kotłowni na nieruchomościach znajdujących się w Lubartowie, Parczewie, Kuraszewie, oraz na innych nieruchomościach, które zostaną zlecone do zarządzania Zamawiającemu w trakcie trwania umowy.
d) Warunkiem uruchomienia/zlecenia opcji, jest posiadanie przez Zamawiającego środków finansowych na realizację części zamówienia objętej opcją.
e) Jednorazowa dostawa oleju do kotłowni w Kuraszewie nie będzie mniejsza niż 5 m3; do pozostałych kotłowni nie będzie mniejsza niż 1 m3.
11. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, a także warunki realizacji dostawy i obowiązki Wykonawcy opisane są w Istotnych postanowieniach umowy stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 194788,95 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 204274,10 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 194788,95 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TERM-OIL Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962880746
7.3.3) Ulica: ul. Ofiar Firleja 7
7.3.4) Miejscowość: Radom
7.3.5) Kod pocztowy: 26-600
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 194788,95 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uzupełnienie do Sekcji IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA, ust. 4.3.1. Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania bez VAT: Wartość szacunkowa zamówienia, zgodnie z art. 28 - 36 ustawy wynosi: 390 228,00 zł netto zł co stanowi równowartość 84.153,46 euro – wg Obwieszczenia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, w tym:1) w ramach zamówienia podstawowego 195 114 zł
2) w ramach prawa opcji 195 114 zł.
Uzupełnienie do Sekcji VIII UMOWA, ust. 8.3. Okres realizacji zamówienia: 12 miesięcy od zawarcia umowy, lub do wyczerpania maksymalnej wartości umowy (suma zamówienia podstawowego i zamówienia w ramach opcji), w zależności co nastąpi wcześniej.
| 2024-12-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |