Wykonanie dokumentacji projektowej budynku energooszczędnego i zagospodarowania terenu Parku Krasnala w ramach zadania: Adaptacja przestrzeni miejskiej dla potrzeb Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego

Gmina Nowa Sól-Miasto

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00653883
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00653883/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-16 08:25
Lokalizacja
Nowa Sól, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e14a079e-a466-4dfe-b06c-987a155a62d3
Identyfikator
9251956002
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne i podobneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00653883 z dnia 2024-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej budynku energooszczędnego i zagospodarowania terenu Parku Krasnala w ramach zadania: Adaptacja przestrzeni miejskiej dla potrzeb Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowa Sól-Miasto

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770280

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marszałka J. Piłsudskiego 12

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sól

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@nowasol.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowasol.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e14a079e-a466-4dfe-b06c-987a155a62d3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowej budynku energooszczędnego i zagospodarowania terenu Parku Krasnala w ramach zadania: Adaptacja przestrzeni miejskiej dla potrzeb Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e14a079e-a466-4dfe-b06c-987a155a62d3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00653883

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00005410/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.14 Wykonanie dokumentacji projektowej budynku energooszczędnego i zagospodarowania terenu Parku Krasnala w ramach zadania: Adaptacja przestrzeni miejskiej dla potrzeb Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00599333

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.26.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 150000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zmówienia jest wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz kosztorysu inwestorskiego budowy budynku energooszczędnego oraz zagospodarowania terenu Obszaru Parku Krasnala w ramach zadania pn.: „Adaptacja przestrzeni miejskiej dla potrzeb Nadodrzańskiego Parku Rekreacyjnego” wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych niezbędnych do realizacji robót budowlanych.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dwóch odrębnych dokumentacji projektowych.
Pierwsza obejmująca budowę parterowego budynku energooszczędnego o powierzchni użytkowej do 450m2 wyposażonego w panele fotowoltaiczne. Budynek będzie pełnić funkcję edukacyjno-turystyczną. Wewnątrz budynku należy przewidzieć m.in. mała gastronomia/kawiarnia, sala gier, salka edukacyjna, toalety, pomieszczenie techniczne/kotłownia, punkt informacyjny o Parku Krasnala.
Druga obejmująca zagospodarowanie terenu obszarze Parku Krasnala poprzez zmodernizowanie infrastruktury pod mini zoo (obiekty do trzymania zwierząt, zagrody, woliery, zadaszenia, poidła, urządzenia do karmienia, ogrodzenia, zaplecza socjalno-gospodarczego do przygotowywania pokarmów i opiekunów zwierząt). Należy zaprojektować nowe trakty pieszych, elementy małej architektury nawiązujące tematycznie do 40-letniej historii wytwórstwa figur ogrodowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca 4 IDEA Karol Sitarski, ul. Złota 15/U5, 25-015 Kielce złożył ofertę z ceną w wysokości 109 470,00 zł, której wysokość jest niższa o 40,67 % od wynoszącej 184 500 zł wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług oraz o 70,58% od średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert nie-podlegających odrzuceniu wynoszącej 372 075 zł. W związku z powyższym, w celu ustalenia czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, na podstawie art. 224 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający wykonawcę do udzielenia wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, w zakresie wyliczenia ceny oferty. Termin na złożenie wyjaśnień upłynął w dniu 11 grudnia 2024 r.
Wykonawca nie odpowiedział na wezwanie i nie złożył wymaganych wyjaśnień.
W związku z powyższym, oferta została odrzucona na podstawie
art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, który stanowi, że zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli zawiera rażąco niską cenę lub koszy w stosunku do przedmiotu zamówienia.
W związku z odrzuceniem oferty złożonej przez 4 IDEA Karol Sitarski, ul. Złota 15/U5, 25-015 Kielce, jako najkorzystniejsza, spośród pozostałych ofert niepodlegających odrzuceniu, została oceniona oferta nr 6 złożona przez wykonawcę Complex Investment sp. z o. o., ul. Gdańska 188/1, 85-674 Bydgoszcz Wysoka z ceną wynoszącą 332 100 zł.
Kwota, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 184 500 zł. Tym samym cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym, postępowanie o udzielenie zamówienia zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, zgodnie z którym zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2024-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi