Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lędziny oraz prowadzenie PSZOK

Gmina Lędziny

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00653901
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00653901/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-16 08:30
Lokalizacja
Lędziny, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-27cee7e8-5263-4586-bb7a-aad67fe46035
Identyfikator
6461030597
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi wywozu odpadówUsługi transportu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

EKOREC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLędziny, PL · lot 0
7 397 440,35 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00653901 z dnia 2024-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lędziny oraz prowadzenie PSZOK

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lędziny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258256

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lędzińska 55

1.5.2.) Miejscowość: Lędziny

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-143

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@ledziny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ledziny.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lędziny oraz prowadzenie PSZOK

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27cee7e8-5263-4586-bb7a-aad67fe46035

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00653901

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00261480/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Świadczenie usług odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lędziny oraz prowadzenie PSZOK

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00601527

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Gmina Lędziny może udzielić zamówienia z wolnej ręki, polegającego na realizacji przedmiotowych usług stanowiących
zadania własne gminy, Spółce pod firmą Ekorec Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lędzinach. Warunki
udzielenia zamówienia ,,in-house” zostały określone w art. 214 ust. 1 pkt 11 Pzp:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami,
polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby
prawnej;
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań nad którą ten zamawiający sprawuje
kontrolę, o której mowa w lit. a;
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.21.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu gminy Lędziny oraz prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK).
2. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia i zagospodarowania odpadów komunalnych, przekazanych przez właścicieli nieruchomości według podziału na następujące frakcje:
1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne,
2) papier,
3) metale,
4) tworzywa sztuczne,
5) szkło,
6) odpady opakowaniowe wielomateriałowe,
7) bioodpady,
8) odpady niebezpieczne,
9) zużyte baterie i akumulatory,
10) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
11) zużyte opony,
12) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
13) przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki,
14) odpady tekstyliów i odzieży,
15) odpady budowlane i rozbiórkowe,
16) popiół z palenisk domowych.
3. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych
z nieruchomości zamieszkałych zarówno niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów gromadzonych w sposób selektywny:
1) papier,
2) szkło,
3) metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe,
4) bioodpady,
5) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
6) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
7) popiół z palenisk domowych.
4. Wykonawca zobowiązany jest do przyjęcia i zagospodarowania odpadów komunalnych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przekazanych przez właścicieli nieruchomości według podziału na frakcje:
1) odpady niebezpieczne,
2) zużyte baterie i akumulatory,
3) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
4) zużyte opony,
5) meble i inne odpady wielkogabarytowe,
6) przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych
w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki,
7) odpady tekstyliów i odzieży,
8) odpady budowlane i rozbiórkowe,
9) odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny: metale, tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, papier, szkło, bioodpady w postaci odpadów zielonych.
5. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych zgodnie z regulacją prawa miejscowego (obowiązujące uchwały), a w przypadku nieruchomości wielolokalowej również niezwłocznie po zapełnieniu pojemnika oraz po każdym zgłoszeniu Zamawiającego, w ciągu 2 dni od dnia zgłoszenia.
6. Wykonawca w ramach świadczenia usługi jest zobowiązany do zorganizowania
i prowadzenia na terenie gminy Lędziny Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), do którego właściciele nieruchomości będą uprawnieni bezpłatnie przekazywać frakcje odpadów wymienione w pkt 4.
7. Odpady gromadzone w pojemnikach, znajdujących się na terenie PSZOK, Wykonawca zobowiązany jest usunąć niezwłocznie po ich napełnieniu, jednak nie później niż w ciągu
2 dni od dnia napełnienia. Teren, na którym zlokalizowany jest PSZOK, powinien być zabezpieczony przed przedostaniem się substancji niebezpiecznych do środowiska wodno-gruntowego.
8. Wykonawca zobowiązany jest, na terenie nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej,
do odstawienia pojemników zaraz po ich opróżnieniu na miejsce, w którym zostały pozostawione przez właściciela nieruchomości.
9. Wykonawca zobowiązany jest, po odebraniu odpadów z wiaty śmietnikowej lub innego miejsca tymczasowego gromadzenia odpadów komunalnych, w zabudowie wielolokalowej,
do rozmieszczenia pojemników według stanu zastanego i uprzątnięcia leżących na ziemi odpadów, poprzez ich pozamiatanie.
10. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania odpadów z poszczególnych nieruchomości
w godzinach od 6:00 do 20:00 zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego harmonogramem wywozu odpadów.
11. Wykonawca zobowiązany jest posiadać bazę magazynowo – transportową usytuowaną
w gminie Lędziny, lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy miasta Lędziny.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ekorec spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6462791720

7.3.3) Ulica: Lędzińska 47

7.3.4) Miejscowość: Lędziny

7.3.5) Kod pocztowy: 43-143

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 7397440,35 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi