Opróżnianie koszy ulicznych zlokalizowanych w pasach drogowych dróg gminnych na terenie miasta Świdnica

Gmina Miasto Świdnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00653974
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00653974/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-12-16 08:50
Lokalizacja
Świdnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-70d05fbb-6409-4ec3-a269-9814ef5328f3
Identyfikator
8840024797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi zbierania śmieciUsługi wywozu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

"ZAKŁAD OCZYSZCZANIA MIASTA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚwidnica, PL · lot 0
725 230,37 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00653974 z dnia 2024-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opróżnianie koszy ulicznych zlokalizowanych w pasach drogowych dróg gminnych na terenie miasta Świdnica

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 49

1.5.2.) Miejscowość: Świdnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1010987

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opróżnianie koszy ulicznych zlokalizowanych w pasach drogowych dróg gminnych na terenie miasta Świdnica

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70d05fbb-6409-4ec3-a269-9814ef5328f3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00653974

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00048602/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 „Opróżnianie koszy ulicznych zlokalizowanych w pasach drogowych dróg gminnych na terenie gminy miasto Świdnica”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00578326

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-136/XI/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 679622,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) opróżnianie koszy Zamawiającego w ilości 408 szt. z częstotliwością od poniedziałku do soboty (łącznie 313 dni) oraz podczas czynności interwencyjnych w sobotę, niedzielę i święta (Załącznik nr 2 do Umowy – tabela nr 2),
b) opróżnianie koszy Zamawiającego w ilości 176 szt. z częstotliwością dwa razy w tygodniu tj. w każdy poniedziałek i piątek (łącznie 104 dni) oraz podczas czynności interwencyjnych w sobotę, niedzielę i święta (Załącznik nr 2 do Umowy – tabela nr 3),
c) przestawianie koszy ulicznych (nie więcej niż 30 razy w okresie trwania umowy),
d) dostawianie koszy ulicznych (nie więcej niż 5 szt. w okresie trwania umowy),
e) usuwanie koszy ulicznych (nie więcej niż 5 szt. w okresie trwania umowy),
f) usuwanie nieczystości wokół koszy ulicznych, w promieniu 3 m od kosza ulicznego,
g) podejmowanie działań interwencyjnych zgłaszanych przez Zamawiającego i Straż Miejską, o których mowa w ust. 2 lit b Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 7 do SWZ),
h) transport i przekazywanie zebranych odpadów komunalnych do zagospodarowania,
i) utrzymywanie estetycznego wyglądu koszy ulicznych zgodnie z ust. 4 Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 7 do SWZ),
j) utrzymywanie we właściwym stanie technicznym koszy, zgodnie z ust. 5 Szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 7 do SWZ),
k) informowanie Zamawiającego o wszelkich zdarzeniach mających wpływ na wykonanie usługi zgodnie z zapisami umowy.
2. Lokalizacja koszy ulicznych: ciągi piesze (chodniki, place), przystanki autobusowe oraz parkingi w pasach drogowych dróg gminnych na terenie Gminy Miasto Świdnica. Szczegółowa lokalizacja koszy ulicznych oraz ich ilość wraz z częstotliwością opróżniania określona została w Załączniku nr 8 do SWZ.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 7 do SWZ.
4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ.
5. Wykonawca zobowiązuje się do dostosowania się do wymagań wynikających z przepisów ustawy z dnia 11.01.2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 875) - dalej e.p.a., poprzez zapewnienie udziału pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych używanych przy wykonywaniu tego zadania na poziomie co najmniej 10%, zgodnie z art. 68 ust. 3 e.p.a.
6. Wykonawca, przed podpisaniem umowy zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu wykaz floty pojazdów samochodowych używanych przy wykonywaniu tego zadania zgodnie ze wzorem wskazanym w Załączniku nr 4 do Umowy.
7. Na podstawie wykazu wskazanego w ust. 6, Wykonawca oblicza udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych używanych przy wykonywaniu tego zadania.
8. Udział pojazdów, o którym mowa w ust. 6 oblicza się, stosując zasadę, zgodnie z którą wielkość tego udziału poniżej 0,5 zaokrągla się w dół, a wielkość tego udziału 0,5 i powyżej zaokrągla się w górę.
9. W przypadku udziału poniżej 0,5 Wykonawcy nie dotyczy zapewnienie udziału pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych używanych przy wykonywaniu tego zadania.
10. W przypadku udziału 0,5 i powyżej Wykonawca wskazuje pojazdy, które spełniają wymóg elektromobilności.
11. Wykonawca zobowiązany jest aktualizować wykaz, o którym mowa w ust. 6 oraz poddać się kontroli Zamawiającego pod kątem spełniania przez niego wymogów wskazanych w ustawie z dnia 11 stycznia 2018 roku o elektromobilności i paliwach alternatywnych, w tym do sprawdzania czy Wykonawca rzeczywiście użytkuje przy wykonywaniu umowy odpowiednią ilość pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym.
12. Pojazdy biorące udział w pracach objętych przedmiotem zamówienia (przez cały okres realizacji zamówienia) muszą posiadać aktualny przegląd techniczny pojazdu, posiadać minimum podstawowe ubezpieczenie OC oraz być trwale i czytelnie oznakowane w widocznym miejscu nazwą lub logo firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu oraz muszą być wyposażone na koszt Wykonawcy w system:
 wideo rejestracji obrazu,
 monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu i miejscach postojów,
 czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów, przy czym warunek ten musi być spełniony najpóźniej na dzień podpisania umowy. Wykonawca w dniu podpisania umowy zobowiązany będzie złożyć Zamawiającemu pisemne oświadczenie, że wszystkie pojazdy biorące udział w pracach objętych przedmiotem zamówienia są wyposażone w sprawny system:
 wideo rejestracji obrazu z przekazem na żywo,
 monitoringu bazującego na systemie pozycjonowania satelitarnego, umożliwiający trwałe zapisywanie, przechowywanie i odczytywanie danych o położeniu i miejscach postojów,
 czujników zapisujących dane o miejscach wyładunku odpadów.
13. Obraz z wideo rejestracji powinien być rejestrowany w rozdzielczości umożliwiającej swobodny odczyt zapisanego materiału.
14. Wideo rejestracja musi być tak skonfigurowana, aby z nagranego materiału można było ustalić w szczególności: trasę przejazdu samochodów służących do odbioru odpadów i miejsca ich zagospodarowania.
15. Dane z wideo rejestracji należy archiwizować przez cały okres świadczenia usługi.
16. Podgląd na żywo powinien mieć przede wszystkim Wykonawca, natomiast obraz powinien być trwale zapisywany i udostępniany Zamawiającemu na każde żądanie.
17. Warunki wskazane w ust. 6-10 muszą być spełnione na dzień podpisania umowy, tj. Wykonawca w dniu podpisania umowy zobowiązany będzie złożyć Zamawiającemu pisemne oświadczenie, że wszystkie pojazdy biorące udział w pracach objętych przedmiotem zamówienia są trwale i czytelnie oznakowane w widocznym miejscu nazwą lub logo firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu i są wyposażone w sprawny system monitoringu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 725230,37 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 725230,37 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 725230,37 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Oczyszczania Miasta Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 890022624

7.3.3) Ulica: Metalowców 4

7.3.4) Miejscowość: Świdnica

7.3.5) Kod pocztowy: 58-100

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-11-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 725230,37 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi