Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – montaż urządzeń zabawowych na placach zabaw przy jednostkach oświatowych w Stalowej Woli

Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00655131
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00655131/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-16 12:22
Lokalizacja
Stalowa Wola, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-95aeb4a2-5ea3-4f44-b9ca-714e36e9ce7f
Identyfikator
8652572459
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabawWyposażenie placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlaneObiekty rekreacyjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00655131 z dnia 2024-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – montaż urządzeń zabawowych na placach zabaw przy jednostkach oświatowych w Stalowej Woli

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 384503002

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Jana Pawła II 25A

1.5.2.) Miejscowość: Stalowa Wola

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-450

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: (15) 819-47-10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: scuw@stalowawola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.stalowawola.pl//?c=mdTresc-cmPokaz-1657

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-95aeb4a2-5ea3-4f44-b9ca-714e36e9ce7f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – montaż urządzeń zabawowych na placach zabaw przy jednostkach oświatowych w Stalowej Woli

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-95aeb4a2-5ea3-4f44-b9ca-714e36e9ce7f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00655131

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00029606/23/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.63 Wstawienie nowych, wymiana starych zestawów zabawowych/elementów wyposażenia na placach zabaw

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00599689

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP – II.271.201.2024.ABŁ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 313732,31 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – montaż urządzeń zabawowych na placach zabaw przy jednostkach oświatowych w Stalowej Woli. Planowane przedsięwzięcie ma na celu budowę nowych urządzeń zabawowych na placach zabaw zlokalizowanych przy jednostkach oświatowych w Stalowej Woli. Ilekroć poniższy opis przedmiotu Zamówienia odnosi się do Zamawiającego, rozumie się przez to odrębnie każdą z jednostek wskazanych w pkt. 2 ppkt. 1 – 8 poniżej, na rzecz, której Wykonawca odrębnie i niezależnie wykona zakres robót objętych przedmiotem zamówienia.

Zakres robót zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym obejmuje:
a) wykonanie dokumentacji projektowej na cele budowy placu zabaw po dokonaniu fakultatywnej wizji lokalnej w terenie oraz po uzgodnieniach z Zamawiającym,
b) wykonanie dokumentacji technicznej wykonania i odbioru robót,
c) uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych, oraz dokonanie zgłoszeń warunkujących zrealizowanie prac budowlanych i przekazanie obiektu do użytkowania i jego eksploatacji,
d) realizację Inwestycji zgodnie z zaakceptowanym przez Zamawiającego projektem,
e) opracowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz instrukcji eksploatacji i konserwacji urządzeń,
f) wykonanie badań nawierzchni zgodnie z normą PN-EN 1177 lub równoważną i kontroli po montażowej przed oddaniem do użytku przez instytucję niezależną nie związaną z Zamawiającym i Wykonawcą
g) przekazanie Zamawiającemu obiektu do użytkowania.

Szczegółowy zakres zamówienia określony w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do SWZ.

Wizja lokalna.
Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej. Zamawiający zaleca dokonanie wizji lokalnej w miejscu planowanej inwestycji (wizja nie jest obowiązkowa), w tym dokonanie wszelkich niezbędnych oględzin, pomiarów i innych czynności prowadzących do należytego wykonania i do uzyskania przez Wykonawcę odpowiedniej wiedzy (w tym o celach i oczekiwaniach Zamawiającego względem planowanej inwestycji) do należytego wykonania przedmiotu umowy. Brak udziału w wizji lokalnej obiektów nie wyklucza możliwości składania ofert.

2. Lokalizacja inwestycji:
1) Przedszkole Nr 2 w Stalowej Woli ul. Skoczyńskiego 5
2) Przedszkole Nr 3 w Stalowej Woli ul. Poniatowskiego 57
3) Przedszkole Nr 5 w Stalowej Woli ul. Mieszka I 5
4) Przedszkole Nr 6 w Stalowej Woli ul. Partyzantów 10
5) Przedszkole Nr 7 w Stalowej Woli ul. Popiełuszki 29A
6) Przedszkole Nr 10 w stalowej Woli Al. Jana Pawła II 11
7) Przedszkole Nr 11 w Stalowej Woli Al. Jana Pawła II 6
8) IŻM w Stalowej Woli ul. Poniatowskiego 55a

3. Wykonawca stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp zobowiązany będzie do:
1) Zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn. Dz.U. 2023 poz. 11465 z późń.zm) następujące czynności: roboty montażowe.
2) Zamawiający wymaga, aby osoby wykonujące czynności, o których mowa powyżej w ramach łączącego je z pracodawcą stosunku pracy świadczyły ją osobiście, w miejscu i czasie wskazanym przez pracodawcę, pod jego kierownictwem z podporządkowaniem służbowym, za wynagrodzeniem, z prawem do urlopu.
3) Przekazania zamawiającemu w dniu rozpoczęcia realizacji zamówienia listy osób, które
będą wykonywać czynności, o których mowa w ppkt. 1) w trakcie realizacji zamówienia.
Lista ta w przypadku zmiany osoby/osób wykonujących czynności, o których mowa w ppkt. 1) winna być każdorazowo niezwłocznie aktualizowana.
4) W przypadku powierzenia przez wykonawcę części zamówienia obejmującej wykonanie czynności, o których mowa w ppkt. 1) na rzecz podwykonawcy, obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących te czynności dotyczyć będzie także podwykonawcy.
5) Podczas realizacji zamówienia wykonawca (podwykonawca) na wezwanie zamawiającego winny będzie przedstawić dowody potwierdzające zatrudnianie na umowę o pracę osób, o których mowa w pkt. 3 ppkt 1-3.
6) W przypadku niewywiązania się przez wykonawcę (podwykonawcę) z obowiązków o
których mowa w pkt. 3 ppkt. 1-3, zamawiający przewiduje sankcje zgodnie z załączonym
do SWZ wzorem umowy.
7) Powyższy wymóg nie dotyczy kierownika budowy/robót, ponieważ zgodnie z art.12 ustawy Prawo budowlane działalność obejmującą kierowanie budową lub innymi robotami
budowlanymi może wykonywać osoba pełniąca samodzielną funkcję techniczną w budownictwie. Samodzielną funkcję techniczną w budownictwie mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające uprawnienia budowlane. Uprawnienia budowlane przyznawane są imiennie. W związku z powyższym do kierowania robotami budowlanymi
nie jest wymagane nawiązanie stosunku pracy pod kierownictwem pracodawcy.
8) Powyższy wymóg nie jest skuteczny w przypadku, gdy ww. czynności będą powierzone osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą, które ww. czynności będą wykonywać osobiście na podstawie łączącego je z Wykonawcą stosunku cywilnoprawnego.

4. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp.
5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania zamówienia przez Wykonawcy kluczowych zadań o którym mowa w art. 121 ustawy Pzp
6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez poszczególnych wykonawców wspólnie ubiegających o udzielenie zamówienia kluczowych zgodnie z art. 60 ustawy Pzp;
7. Zamawiający zastrzega możliwość weryfikacji osób realizujących zamówienie w zgodzie z ustawą z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniem zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45000000-7 - Roboty budowlane

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Centralny Zamawiający - Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych (SCUW), działając na podstawie na podstawie art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2024 poz. 1320 z późn. zm.), unieważnienia postępowanie prowadzone pn. „Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych – montaż urządzeń zabawowych na placach zabaw przy jednostkach oświatowych w Stalowej Woli”. Centralny Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione. Zamawiający w toku postępowania przetargowego uzyskał informację o braku możliwości zapewnienia środków finansowych na realizację przedmiotu zamówienia.
2024-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane