Poprawa przejezdności dróg leśnych oraz przebudowa zjazdu z drogi wojewódzkiej na terenie Nadleśnictwa Barlinek

Nadleśnictwo Barlinek

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00655257
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00655257/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-12-16 12:42
Lokalizacja
Barlinek, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8c335a30-01fc-4851-83ad-4d1b497fa76e
Identyfikator
5970008625
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

2 przyznane

EWA CIMANDERKłodawa, PL · lot 1
62 515,98 PLN
EWA CIMANDERKłodawa, PL · lot 2
35 881,62 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00655257 z dnia 2024-12-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa przejezdności dróg leśnych oraz przebudowa zjazdu z drogi wojewódzkiej na terenie Nadleśnictwa Barlinek

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Barlinek

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810538988

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tunelowa

1.5.2.) Miejscowość: Barlinek

1.5.3.) Kod pocztowy: 74-320

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: barlinek@szczecin.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://barlinek.szczecin.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8c335a30-01fc-4851-83ad-4d1b497fa76e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Działalność w zakresie leśnictwa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa przejezdności dróg leśnych oraz przebudowa zjazdu z drogi wojewódzkiej na terenie Nadleśnictwa Barlinek

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8c335a30-01fc-4851-83ad-4d1b497fa76e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00655257

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-12-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00584861

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.2.6.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 179719,52 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 98397,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia zawartego w części nr 1 zamówienia jest wykonanie przebudowy zjazdu zwykłego z drogi wojewódzkiej nr 151 (dz. O nr ewid. 65 obręb Okunie) na działkę o nr ewid. 274/1 obręb Okunie. Szerokość jezdni projektowanego zjazdu 6,0m. Jezdnia zjazdu obramowana krawężnikiem betonowym o wym.15x30x100cm i opornikiem betonowym 15x30x100cm. Krawężniki i oporniki ułożone na ławie betonowej z oporem. Wzdłuż jezdni zjazdu od strony terenu zielonego wykonać pobocze utwardzone szer. 75cm. Utwardzenie gr. 15cm z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-31,5mm. Kruszywo stabilizowane mechanicznie. Nawierzchnię zjazdu wykonać z kostki betonowej czerwonej gr. 12cm (podwójne T). Kostkę układać na podsypce cementowo-piaskowej (1:3) gr. 15cm i podbudowie z tłucznia ze skały litej -zastosować tłuczeń o frakcji 0-63mm (gr. warstwy 25cm). Pod tłuczniem wykonać warstwę odcinającą z piasku drobnoziarnistego gr. 15cm.
Przebudowy należy dokonać zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu drogowego i zabezpieczenia robót na czas wykonywania przebudowy – załącznik nr 1A.2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 46338,78 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia zawartego w części nr 2 zamówienia jest poprawa przejezdności drogi w leśnictwie Niesporowice o nr inw. 10-01-0006, 10-01-0011. Remont nawierzchni drogi polegać ma na wykonaniu nawierzchni z tłucznia kamiennego – warstwa górna z kruszywa ze skały litej o grubości po zagęszczeniu wynoszącej 7 cm, miałowanie nawierzchni, wykonanie ławy pod krawężniki betonowe z oporem, wbudowanie krawężników na podsypce piaskowej, wykonanie nawierzchni z płyt wielootworowych na podbudowie z kruszywa naturalnego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.5.) Wartość części: 95525,37 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia zawartego w części nr 3 zamówienia jest poprawa przejezdności drogi w leśnictwie Niesporowice o nr inw. 10-01-0011, 10-01-0012. Remont nawierzchni drogi polegać ma na wykonaniu czyszczenia nawierzchni drogowej (środka jezdni) oraz obustronne czyszczenie poboczy wraz z wywozem odspojonego materiału, wbudowanie kruszywa ze skały litej , ręczne profilowanie nawierzchni wraz z zagęszczeniem mechanicznym, formowanie i zagęszczenie poboczy, miałowanie nawierzchni.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.) Wartość części: 49592,91 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne
Art. 255 pkt 3) ustawy Pzp w brzmieniu: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Art. 255 pkt 2) ustawy PZP w brzmieniu: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.”
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ oferta z najniższą ceną w opinii zamawiającego zawiera rażąco niską cenę, a wezwany do wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny wykonawca nie złożył wyjaśnień w wymaganym terminie.
Druga w kolejności najkorzystniejsza oferta zawiera cenę, która przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 28085,82 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 93669,45 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 62515,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 101869,83 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 62515,98 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Leśne i Ogólnobudowlane Ewa Cimander

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5991665009

7.3.3) Ulica: Szkolna 8

7.3.4) Miejscowość: Kłodawa

7.3.5) Kod pocztowy: 66-415

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 62515,98 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-27

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 35881,62 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 54720,24 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 35881,62 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Leśne i Ogólnobudowlane

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5991665009

7.3.3) Ulica: Szkolna

7.3.4) Miejscowość: Kłodawa

7.3.5) Kod pocztowy: 66-415

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 35881,62 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-27
2024-12-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane